Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kas lapsed vajavad tõesti unekooli? (15)

Mariann Kaasik, 18. juuni 2014, 14:44
 PantherMedia / Scanpix
Mäletan, kui laps oli umbes viiekuune ja teiste samavanuste emad hakkasid rääkima sellest, kuidas nüüd on õige aeg unekooli teha. Kuna Maril pole magamisega iial probleeme olnud, siis minul seda muret ei olnud ja nõnda ma isegi ei süvenenud, et mis see unekool täpselt on. Nüüd olen aga paar korda sattunud sel teemal pealt kuulma eriti tuliseid vestluseid.

Unekooli toetajad väidavad, et mõnes vormis on tegemist igati hea asjaga, mis õpetab lapse ise uinuma, kui ta seda varem teha ei suutnud. Teised väidavad, et unekool, igas vormis, on kohutav lapse piinamine ja kui laps vajab sinu abi uinumiseks, siis olgu ta kasvõi 29, ema aitab oma last!

Unekooli meetodeid on erinevaid, on nn range unekool ja leebe unekool. Ma usun, et kui vanem pole tõesti kuid magada saanud, siis ei arva ta enam, et lapse ise magama õpetamine suur surmapatt oleks ja suurest unekooli vastasest võib saada näiteks leebe unekooli toetaja.

Selle põhimõtted on lihtsad:

  • Kui laps nutab, siis keegi läheb tema juurde
  • Lapse rahustamine toimub vanema abiga (sülle võtmine, kussutamine)
  • Laps uinub samas kohas, kus ta ärkab
  • Laps uinub lõpuks iseseisvalt, ilma vanema abita

Rangema unekooli toetajad jätavad lapse aga pimedasse tuppa nutma. Arvatakse, et paar ööd/õhtut nutab, aga edaspidi saab aru, et keegi nagunii ei tule ja jääb sellest ajast peale ise rahulikult magama.

Mõelge kui hirmus. Väike beebi, kes on võimeline nutma tunde ja tunde järjest lõpuks lõpetab.

Vaevalt, et ta nüüd arvab: "Ah, kuule, keegi tõesti ei tulegi mu karjumise peale. Ilmselgelt on neil paremat teha, ma heidan siis parem magama.". Pigem peab väike beebi alla andma, et keegi temast hooliks ja jääb siis vait.

See peaks küll ju iga ema südame murdma? Aga veelkord, ma ei ole kindel, mis drastilisi samme võtaks mina, kui ma poleks mitu kuud maganud.

Tagasi tulles selle juurde, et unekooli versioone on nii erinevaid, ei saa ma aru, miks mõned inimesed nii 100% selle vastased on. Nagu öeldud, mulle tundub julm ainult see nutta laskmise variant. Teised tunduvad ju üsna mõistlikud.

Kuidas teie, kallid lugejad, unekooli suhtute? Kas olete poolt või vastu? Olete ehk ise proovinud?

Mariann aka Mallukas kirjutab Õhtulehele kaks korda nädalas, kuid rohkem jutukesi ja seiku elust enesest koos lapse, mehe, ämma, viie kassi ja seaga võite te leida aadressil www.mallukas.com.

Samal teemal

12. august 2014, 15:56
Malluka beebiblogi: miks osta kalleid mänguasju?
8. august 2014, 14:42
Malluka beebiblogi: kas teid häirivad rannas paljad tited?
17. juuli 2014, 14:10
Malluka beebiblogi: kui laps teeb haiget
15. juuli 2014, 14:40
GALERII: Õhtulehe beebiblogija Mariann Kaasik esitles raamatut

15 KOMMENTAARI

u
Unekool 21. juuni 2014, 13:52
Rohkem infot unekooli meetodite rakendamise kohta leiab nõustamiskeskkonnas www.unekool.ee. Unekooli eesmärgiks on pakkuda peredele nõu ja tuge lapse ...
(loe edasi)
K
? 19. juuni 2014, 20:00
Kas tegemist on referaadiga?
Loe kõiki (15)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee