Eesti uudised

Kooseluseadus jõuab riigikokku! IRL: abielulaadset toodet pole vaja (42)

Karoliina Vasli, 18. juuni 2014 11:10
Riigikogus venib tööpäev täna ilmselt väga pikaks. Foto: TEET MALSROOS
Tõenäoliselt venib tänane riigikogu istung neljapäeva varaste hommikutundideni. Üks suurimaid vaidluskohti on ilmselt palju tähelepanu pälvinud kooseluseadus. IRLi seisukoht on ühene: nemad on selle vastu.

IRL fraktsiooni aseesimees Kaia Iva ütles Õhtulehele, et täna kell 14 algaval istungil on päevakorras mitmeid punkte, mis palju aega võtavad. Nende jaoks on eriti märgiline päevakorrapunkt, mis puudutab koalitsiooni soovi lükata kolme aasta võrra edasi emapensioni maksete alustamine (2012. aastal vastu võetud seadusemuudatusega alanuks see tulevast aastast - toim). "See on äärmiselt valulik ja tuline punkt meie jaoks, teeme ettapaneku see muudatusepügal välja võtta," selgitab ta. Ilmselt tekitavad laiema diskussiooni ka lastekaitseseadus ning töövõimetustoetuse seadus. Lisaks annab õiguskantsler Indrek Teder ülevaate oma mullustest tegemistest.

Samal teemal

Iva: "Abielulaadne toode ei anna midagi juurde."

40 riigikogu liikme poolt algatanud kooseluseaduse eelnõu esimene lugemine on päevakorras alles kaheksas punkt. Iva usub, et selleni jõutakse öötundidel. IRLi fraktsioon kavatseb ühiselt selle vastu olla. "Tahan rõhutada, et meie seisukoht on, et inimesed peavadki saama elada nii, nagu nad tahavad. Diskrimineerida ei tohi, kuid praegusel hetkel välja pakutud kooseluseadus - räägitakse, et see on nende huvides, kes on vabaabielus. Vabandage väga, see ei aita neid! On ka teisi varalepinguid, mida teha. Abielulaadne toode ei anna midagi juurde."

Ta märgib, et loomulikult võivad samasoolised paarid koos elada, kuid nad saavad oma õigusi vajadusel kaitsta olemasolevate seaduste ja lepingute baasil. Ta arvab, et vabaabielus elavad inimesed, kes pole siiani notari juures lepinguid sõlminud, ei hakka seda tegema ka kooseluseaduse vastuvõtmise korral.

Mis arvate, kas see seaduseelnõu leiab toetust või mitte? "Raske prognoosida. Riigikogu koridorides kuulen, et on antud palju suhteliselt karme käske selle poolt hääletada, aga tean ka inimesi, kes pole nõus. Siin on äärmiselt keeruline midagi ennustada."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee