Eesti uudised

India kohus lükkas laevakaitsjate protsessi taas edasi (4)

Mattias Tammet, 18. juuni 2014 07:00
VANGLAST ETEM: Vanglast pääsenud laevakaitsjad elavad selles hotellis. Foto: Tripadvisor.com
Eile pidi Madurais Tamil Nadu ülemkohtus toimuma kohtuistung Eesti laevakaitsjate üle, mis prokuröri palvel taas järgmiseks nädalaks edasi lükati.

Esialgu lükati süüdistustest loobumise arutelu 10. juunile. 10. juunil võeti see kohtus korraks ka ette, aga kuna prokuratuur palus lisaaega, siis eelmisel neljapäeval esitas kaitsetiim oma argumendid ja plaani järgi pidi prokuratuur eile samaga vastama, märgib Eesti konsul Indias Margus Särglepp.

India Tamil Nadu osariigi politsei pidas mullu oktoobris kinni USA mereturvafirma Advanfortile kuuluva piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas on 14 Eesti kodanikku.

30. detsembril esitati neile süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ning ebaseaduslikus territoriaalvetesse sisenemises. 5. aprillil vabastas kohus mehed vangist kautsjoni vastu. Muu hulgas ei tohi nad riigist lahkuda.

Välisministeeriumi teatel maksis meeste tööandja Advanfort kautsjoniks umbes 300 000 eurot. Pärast vabastamist on mehed elanud Chennai hotellis Shelter (eesti k "peavari").

"See on vist kolmetärnihotell. Erilist luksust ei ole, aga kurta ka ei saa," kirjeldab Särglepp.

Rahvusvahelises reisiportaalis Tripadvisor annavad külastajad hotellile siiski hävitava hinnangu.

"See on täpselt ühe kuulsa templi kõrval ja keset turgu," kirjeldab üks külastaja põrgulärmi. "Jumal halastagu teile, kui te selles hotellis peaksite ööbima," teatab teine.

Eelmisel nädalal tegi laevakaitsefirma Advanfort avalduse, et kui meeste kindlustusfirmad hotelli eest ei maksa, siis ähvardab neid uuesti vangla.

Särglepp märgib, et jutt kindlustuste poolt tasumata arvete tõttu taas vanglasse minemisest on veider, sest vabastamistingimused midagi sellist ei ütle.

Pärast kautsjoni vastu vabastamist esitas Advanforti advokaat taotluse süüdistustest loobumiseks. Seda otsust hakati arutama aprillis, aga et Lõuna-Indias on mai-juuni kõige palavamad kuud, siis mais olid kohtud suvepuhkusel.

Praegugi ei lange Chennais temperatuur ööselgi alla 29 kraadi.

Samal teemal

24.09.2014
GALERII: Pikett piraaditõrjujate vabastamiseks: "Tooge mehed koju!"
09.08.2014
Laevakaitsemeeskond: miks tunneb president Ilves huvi Eston Kohveri, aga mitte meie vastu?
30.06.2014
Seaman Guard Ohio kapten vabastati kautsjoni vastu
11.06.2014
India kohus tühistas Eesti laevakaitsjate süüdistuse