Eesti uudised

Töövõimereformi vastasel piketil osales üle saja inimese (35)

LISA KOMMENTAAR

Puudega isik 18. juuni 2014 00:23
Vaegkuuljaid ja vaegnägijaid on väga palju. Riik ei jõua maksta .Täiskurte ja pimedaid on vähe, riik peaks tähelepanu pöörama ja aitama neid rohkem kui vaegkuuljaid.
Puudega isik 18. juuni 2014 00:00
Vene ajal oli targem kui praeguses Eesti Vabariigis.Vene ajal ei anta pensioniraha ainult vaegkuuljatele.kes saab hästi hakkama kuuldeaparaadi abil ja käib tööl. Tööandjatel on suhelda vaegkuuljatega kergem kui kurtidega.
Puudega isik 18. juuni 2014 00:19
Vaegkuuljaid ja vaegnägijaid on väga palju. Riik ei jõua maksta .Täiskurte ja pimedaid on vähe, riik peaks tähelepanu pöörama ja aitama neid rohkem kui vaegkuuljaid.
Psihh 17. juuni 2014 20:34
Lugesin täna läbi töövõimereformi ja rehabilitatsiooniseaduse muutmise eelnõu ja seletuskirja ning sain aru, et olukord on ikka päris pees - seda mula saavad kokku kirjutada ikka päris haiged inimesed ja see jama mis selle kava järgi toimuma hakkab ületab ikka igasuguse kujutlusvõime. Muide, plaanis on hakata kaasama kogemusnõustajaid ehk siis inimesi, kellel on rehabilitatsiooniasutuste ja ametiasutustega suhtlemise alaseid kogemusi. ja seda muidugi vabatahtlikkuse alusel tasuta tööna. No täitsa geniaalne plaan! Las puuetega ja juba vi ntsutuste ning alanduste kadalipu läbi teinud inimene julgustab teisi omasuguseid sedasama jama kaasa tegema. No tule taevas appi! Asjatundmatud ametnikud istuvad soojal kohal ja saavad pappi ning mina peaksin siis kogemusnõustajana kiitma takka nende lollusi ja veenma kahtlejaid, et kogu see tsirkus on nende huvides???!! Ei noh.... Ja ei leidnud ma seletust ka selle kohta, mis asi siis ikkagi on ja milles seisneb tööalane rehabiliteerimine. Ühest kõrgharidusest jääb selle mõistmiseks väsheks. Peab ennast ilmselt veel harima....
Puudega isik 17. juuni 2014 20:29
Vot.minul on õigus.et kurdi elu on palju raskem.sest kurdid ei kuule oma häält .Täiskurtidel on palju raskem kui vaegkuulja kuuldeaparaadiga saab väga hästi hakkama . Olen kuulnud.et osa vaegkuulja sai sügava puue.See ei ole aus.
vaegkuulja 17. juuni 2014 22:53
Ma ei väitnud ju, et kurtidel raskem pole. Mul on küll keskmine puue, aga mis see sügav puue siis parem on? Enam ei saa ju toetusraha ka puude astme järgi, vaid see määratakse vastavalt konkreetse inimese abivahendi või ravi vajadustele ja selleks ongi see ette nähtud. Ma annaks hea meelega oma pisku puuderaha mõnele kurdile, kui see talle kuulmise annaks.
Elu ei olegi õiglane - paraku. Aga peame leppima (või õppima elama) sellega, mis meile antud on.
Päikest!
17. juuni 2014 23:14
ära ole kade, hea kuuljana seni õnneks olnuna räägiks juba lasteaiaski mängitavast väga lõbusast telefoni mängust, kus esimene sosistab teisel kõeva mingi sõna ja see edasi, nagu sama sõna, jne. järgmisele, kuid viimane ütleb lõpus enamasti alati mingi muu ja naljaka asja hoopis. ei need vaegkuuljadki kuule suurt midagi, teil kõik muud organid ju terved, mis see viipekeel siis kasutada pole, vaegkuuljad pole küll tervete mõistes midagi suurt paremad.
Puudega isik 18. juuni 2014 00:17
Vaegkuuljaid ja vaegnägijaid on väga palju. Riik ei jõua maksta .Täiskurte ja pimedaid on vähe, riik peaks tähelepanu pöörama ja aitama neid,mitte vaegkuuljaid.
raivo 17. juuni 2014 19:16
enne,kui teha mingisugust reformi on vaja ka need töökohad luua,jälle koht kus kari ametnike saab tööd ja invaliidid kaotavad.
17. juuni 2014 18:55
nüüd nägid ehtsaid sante ka, et MIDA SELLISTEST VÕI MINGU HAIGLATESSE, VAADAKU HULGA HULLEMAID SANTE, JA NEID TÖÖLE - NENDE TÖÖ VÕIMET MÄÄRATA ?????
MINGI 0,00001 MÕNEL EHK, JNE. kui imbetsillid on selle reformi tegijad - 100 % !
täis sante veel tööbüroosse hakata kanderaamidega - KUIDAS, KES ? vedama, oi, ma ei suuda !
töövõimet kui ikka pole, siis pole, ja mida seal määrata, kui arstid on seda seni niiigi teinud, nõõd - rahad ära ja tööle sellised , puuetega inimeste sotsiaalharta on eesti riik kinnitanud, oskab mõni äkki õelda, loosung oli. järgmine kord orgunnigem kõigi ühingute kaudu üle eesti santide mässu, hullud on süüdimatud, võiks vabalt proovida ajud paika lahendada.
MATS 17. juuni 2014 18:28
100 tuhandest 100 võib tunduda vähe. Kuid kaugemalt invaliidid pealinna ju ei jõuagi. Puudega inimese pension on selline sandikopikas, kus iga sent arvel. Liiatigi veel kusagilt mujalt pealinna sõiduks. Teiseks. Kes karkudega, kepiga v'õi ratstoolis, kuidas ta üles mäele pääsekski? Ise ei suuda, keegi ei aita ja üles ei lükka, takso võtmiseks ei iisa pensionit. Tahaks küll, aga ei pääsegi! Polnuks takistusi, olnuks protestijaid vahest mitu tuhat.
tundub, et 17. juuni 2014 18:11
tööjõureformiministril väliseid puid ei esine.

Voldemar 17. juuni 2014 17:57
Reformierakond = ORJARIIK EESTI....!!!:(
17. juuni 2014 17:21
Miks mulle tundub,et sügava puudega inimesed on just valitsuses,kes ei näe,ei kuule,ei oska mõtelda,ei oska aru saada haigetest inimestest ja nende muredest!
Sellel piketil 17. juuni 2014 17:06
oleks pidanud kogu Eesti rahvas olema. Siis oleks alles möll olnud. Tähendab, valitsuse pükstes. Aga käputäiele nad sülitavad. Kuidas saaks ükskord eestlese ühtseks?
17. juuni 2014 23:21
me oleme tegelt ühtsd, aga nii maha tapetud, röövitud, mingid värdjad on pugenud, pandud võimule, et meid veelgi hävitada... - kellele kasulik, kes tahab meie maid aina omale ja on okupeerinud, tehes seda veelgi kõikjal, ise on mingi alaarenend agraarmaa.
Puudega inimene 17. juuni 2014 17:05
Eesti riik, andku puuetega inimestele elamiseks linnas, et lähedal tööl käia. Maal elavad puuetega inimesed ei ole tööd. Tööandjad ei taha viipekeelt valdavatele täiskurtidele tööd anda. Vaegkuuljad kuuldeaparaaditega saavad hästi hakkama ja tööl käia,sest väga hea arenenud kuuldeaparaat aitab vaegkuuljaid. Paljud vaegkuuljad ei taha õppida viipekeelt.. Vaegkuuljaid on väga palju rohkem 100 korda kui täiskurte.. Riik peab ainult viipekeelt rääkivaid täiskurte, pimekurte, ratatooliga inimesi, vaimuhaigeid ja pimedaid inimesi aitama rohkem kui teisi vaegkuuljaid kuuldeaparaaditega jne. See on riigi raha raiskamine. See on tõde.
vaegkuulja 17. juuni 2014 17:32
Jah, muidugi on kurtidel raskem, kui vaegkuuljatel, aga ka vaegkuuljad vajavad tuge nii riigilt, kui omastelt. Miskipärast on mulje, et kurdid on vaegkuuljate peale lausa vihased. Ma olen väga tänulik oma Maavalitsusele, kes toetas mind kuuldeaparaatide ostmisel. Tänu nende toetusele sain ma sobivad aparaadid, mida ma ise poleks saanud endale võimaldada. Odavatest aparaatidest minu kuulmislanguse puhul aga abi ei ole. Saan nüüd palju paremini oma tööga hakkama ja julgen ka võtta enesele rohkem tööülesandeid, kuigi päris suhtlustööle ma kindlasti ei sobi.
Viipekeelt ma tõesti ei õpi, sest minu tutvusringkonnas ei ole ühtegi viiplejat. Sellest on vähe kasu, kui ainult mina viipekeelt oskan.
Häbi ega au 17. juuni 2014 16:34
Eesti Riigi Toompearahakatel EI OLE HÄBI ega AU !
Tahan ka allkirjaga toetada tobeda reformi vastu võtmist!
VOLLI 17. juuni 2014 16:31
REFORMIERAKOND = ORJARIIK EESTI......!!!!!!:(
17. juuni 2014 15:50
OLEN KAH PUUEGA INIMENE. MEIL ON MTÜ. SEAL ON ÜLEMUS, KES MEID SÕIMAB, PINGVIINIDEKS, AHVIDEKS JA MIS IGANES SÕNADEGA. ÜTLEB NII, ET TÜKKI TÖÖ ALUSEL PEAD TÖÖTAMA NII ET PULSS KAOB. NO TULE TAEVAS APPI. AGA PROOVI VASTU HAKATA SAADAB EI TEA KUHU. VÕIB KAH KÄTT TÕSTA HAIGETE PEALE. VOT NÕNDA SIIS. SAAME KUSKIL KUUS 50€ JA OLGE VAIT AHVIPÄRDIKUD. TULEKS KAH POLITSEI KONTROLLIMA SAATA.
INVALIID,,JUBA 3.aastat 24. aprill 2015 11:26
KAS --- SEE SIGADUS SEAL TÄNA KA EDASI KÄIB,,???
MITTE POLITSEI -----VAID VASTUTAV RIIGI--AMETNIK ,,KES TEEB
KOOS TEIEGA AVALDUSE POLITSEILE ,,""KUI TEEB,
INVALIID,,JUBA 3.aastat 24. aprill 2015 11:26
KAS --- SEE SIGADUS SEAL TÄNA KA EDASI KÄIB,,???
MITTE POLITSEI -----VAID VASTUTAV RIIGI--AMETNIK ,,KES TEEB
KOOS TEIEGA AVALDUSE POLITSEILE ,,""KUI TEEB,
Meie 17. juuni 2014 15:44
riigis on ikka midagi väga valesti, kui kannatavad ja isegi õnnetud inimesed peavad oma õiguste eest sellist viisi kasutama. Kahju, väga kahju.

Riigikogus 17. juuni 2014 15:22
tegi meie tark Ansip paranduse---Savisaar ei olnud komandör, vaid komissaar!Nii haletsusväärne on see Ansip! Kes ta ise sel ajal oli--politruk või? Tal nagu mälulüngad!Savisaar oli tõesti populaarne töömaleva vedaja aga mida teeb Ansip laste ja noorte heaks praegu?Midagi-ainult jättis ranitsarahad maksmata,huviringide rahad olematud---SAVISAAR IKKA SÜÜDI!
Uudishimulik 17. juuni 2014 14:49
Huvitav, kas osalejad said ka seekord Savisaarelt taskuraadio?
Huvitav, 17. juuni 2014 15:48
et arvatakse ikka , et kõiges mis viltu on , on Savisaar süüdi. Tehke silmad lahti!
jah 17. juuni 2014 15:51
aga mäletad ikka veel, millal Savisaar peaminister oli. Riigi seadusi ei tee Savisaar.
tallinlane 17. juuni 2014 16:42
vaevalt , aga tallinlased saavad sotsosakondadest toetuseid. ja need pole sugugi nii väiksed. see abi on keski ja Savisaare töö. enne kui ilgute , uurige , kui palju tallinna linn oma rahvast aitab. teie , refi ja irl valijad võite kadedusest kortsu minna . aitab teile Krossi lennumsinast küll.
aga muidugi 17. juuni 2014 14:24
to Kas
Alati võib hakata mukila tasuta kaastöötajaks.
xxxx 17. juuni 2014 14:14
Ka kõige tervemast politrukist võib saada õnnetu elav laip,selle on meie targad ja ilusad
unustanud
nagunii 17. juuni 2014 14:13
surutakse see reform läbi,kuidas muidu saab kõrgemal pool oma palkasid tõsta,sandid las virelevad üha julmemalt
nagunii 17. juuni 2014 14:13
surutakse see reform läbi,kuidas muidu saab kõrgemal pool oma palkasid tõsta,sandid las virelevad üha julmemalt
Kas 17. juuni 2014 13:30
Kas kusagil allkirja saab anda, et toetada reformi vastast võitlust?
Kirjutan kohe alla 17. juuni 2014 18:40
Aga mitte veisspukis!