Eesti uudised

ELVA RAHVAS PANGABUSSIST: kliendid peavad lageda taeva all järjekorras ootama (57)

LISA KOMMENTAAR

elementaarne riigi, tarbijakaitse roll kõigi kodanike õiguste kaitseks 18. juuni 2014 13:38
kui pank saab kõigi kodanike raha oma valdusse ilma ootamiseta ja ei maksa nende rahade omamise eest arvetel kliendile mitte midagi, siis ei peaks ta takistama kliendil oma raha kasutamist mõistlikul moel,st raha omanikule sobival ajal ja kohas. igal kodanikul ei ole kohustust omada arvutit ja internetti. et arveid maksta, peab ta omama võimalust kasutada töökorras korralikku sisse-välja makseautomaati või pangakontorit. igal kodanikul, eriti pensionäril, ei pea ja ei pruugi olla ligipääsu elektroonilistele kanalitele kas puuduliku infrastruktuuri või vähese materiaalse kindlustatuse tõttu. siin peaks siiski vaatama küllalt suure osa eesti elanike väga madalat elatustaset ja äraelamist mittevõimaldavat vanaduspensioni ja sotsiaaltoetusi.
pm 18. juuni 2014 12:47
talvel -30ga saab üsna lõbus olema.
ar 18. juuni 2014 08:50
SEB ja SWED pangad pole just sõbralikud oma hindade poolest .mina lahkusin nendest on paremaid pankasid
Sander 18. juuni 2014 06:58
Huvitav, mis jama selle pangakontoritega on? Ise ei mäleta, millal viimati pangakontoris käisin, sest MILLEKS? Maksud lähevad maha otsekorraldusega, milleks sulli vaja? Olen mitu korda imestanud kui inimesed enne poodi sisenemist(näide Eedenist) võtavad automaadist raha välja ja siis poes maksavad sulaga??? Ise maksan "säästu plussiga", sest selliselt on soodustus suurem.
Tädi Anne 18. juuni 2014 09:27
Muideks, kaardiga maksmise võimaluse on pangad kaupmeestele pähe määrinud, ja see kulu läheb kaupade hinda. Maksavad kõik, mitte ainult kaardiga maksjad.
Samamoodi tahavad pangad, lihtsalt Swed on selle ullikesena välja ütelnud lisakulud vallavalitsuste - loe maksumaksja, kuluks teha.
Pangad ei toimeta oma rahaga - hoiuseid on ca 6 miljardit (!!!!) EUR. See on meie raha, mida oleme teatud tingimustel lubanud pankadel kasumi teenimiseks kasutada.
Kui pangad endale kliente värbasid, siis nad ei hoiatanud, et hoiustaja ei saa oma raha vabalt kasutada. Suurimaks tahtis saada Swed, ja saigi - "Sinuga ja Sinu lähedasl!"
Lepinguid ei tohi ühepoolselt muuta, kui pangale tundub, et teenuse osutamine kallis on. Pole ta midagi, asjast võiks siis rääkida kui kahjum tõepoolest olemas on.
Kui pank ei taha hoiustajaid, siis tuleb nõuda, et palgad ja pensionid makstaks sulas. Seni kuni seadusega on kinnitatud, et sularaha on Eestis käibiv ja tehinguist sularahaga ei tohi keelduda.
taadu 19. juuni 2014 21:38
ei väsi küsimast- miks sa hoiad siis raha pangas ja kasutad neid teenuseid kui see nii vastiks sinu jaoks on ja pangad muudkui röövivad ja kasutavad sinu 3 eurot mis sul arvel seisab ja saavad sellest hullult kasumeid!!??:o)) pane arve kinni ja ela ainult suaraha kasutades, käi maksa kóikide teenuste ees sulas ja ole ónnelik, mida iriseda ja vinguda -kas midagi muud elus pole teha kui ainult vinguda!! Mina hoian raha pangas ja ei virise, poes maksan kaardiga ja kasutan internetipanga teenuseid ja olen happy, see on vóimalus mugavamalt oma asju ajada aga see mugavus ka maksab - kui poes toitu ostad siis sa maksad ju kah selle teenuse eest et toit sulle tarnijalt ja tootjalt käepärasemasse pakendisse pannakse ja kodu juurde poodi transporditakse. Miskipärast selle teenuse eest olete kóik nóus maksma ja mitte vähe. Paraku seda te ei näe palju kaupmees teilt selle teenuse eest kasseerib.
Rahabuss 17. juuni 2014 19:49
Pildi järgi on sellel mammil küll ülimalt hea meel ,et saab ukse taga oodata. Huvitav, et alati on eestlasel nägu naerul kaamera ees, kuigi seda idiootsust on ümberringi iga päevaga rohkem.
villu 17. juuni 2014 19:00
pangabuss - võimalik vaid eestimaal... krdi ahvipank
Jot 17. juuni 2014 18:54
Paraku on kujunemas pretsedent, kus Elvast väiksema elanike arvuga asulates Swedbank loobus plaanist kaotada kontor ja asendada see bussiteenusega ning on asunud KOV ametnikega läbirääkima. Võrdse kohtlemise printsiibist lähtudes on Elva elanikel samuti õigus saada võrdsel tasemel pangateenus, sarnaselt Kilingi-Nõmme, Abja või Tõrvaga. Swed ei saa teha kompromissi vaid valitud omavalisustega atvestamata fakti, et eelnimetatud pretsedent tekitab ka elvalastel õiguspärase ootuse,Sewdilt samavõrdse teenuse saamiseks.
Sander 18. juuni 2014 07:06
Swed on jama, siis MIKS inimesed ei vaheta seda panka sõbralikuma vastu? Ise hüppasin juba aastaid tagasi Hansast(nüüdine Swed) SEB´sse, sest tolajal oli SEB arve hooldustasu märgatavalt madalam.
....... 19. juuni 2014 21:40
tore et hüppasid, sest SEB-il on ju igas külakolkas kontor.!!??
Jot 17. juuni 2014 18:54
Paraku on kujunemas pretsedent, kus Elvast väiksema elanike arvuga asulates Swedbank loobus plaanist kaotada kontor ja asendada see bussiteenusega ning on asunud KOV ametnikega läbirääkima. Võrdse kohtlemise printsiibist lähtudes on Elva elanikel samuti õigus saada võrdsel tasemel pangateenus, sarnaselt Kilingi-Nõmme, Abja või Tõrvaga. Swed ei saa teha kompromissi vaid valitud omavalisustega atvestamata fakti, et eelnimetatud pretsedent tekitab ka elvalastel õiguspärase ootuse,Sewdilt samavõrdse teenuse saamiseks.

imelik 17. juuni 2014 18:51
mis krdi teenustasu nad n6uavad.kui nad seda t6stsid siis hämati kontorite töötajate palgast ja hoolduskulude t6usust.
huvitav, huvitav 19. juuni 2014 22:00
kes sellist juttu rääkinud on et teenuste hindade t6us ja kontori töötajate palgad on omavahel seotud. nii lolli juttu pole ikka ammu kuulnud.
seenekujuline 17. juuni 2014 17:49
jäätiseputka viidi juba kuuekümnendatel männimetsa alt minema, asi see pangaputka sama teed saata pole. swedpank on nagu rootsi armee-mõlemad ilma.
pro 17. juuni 2014 16:48
Elvas siis eriti rumalad elanikud...Kui elvakad iga kord kui raha pangakontole laekub, selle kohe välja võtaks Tartus näiteks, oleks pangal kööga ka nii kontor kui atm-id kerkiks Elvasse üleöö.
endine elvakas 17. juuni 2014 16:47
Mu ema kurtis ka mulle ükskord, et Elvas pannakse pangakontor kinni. Kehitasin õlgu: saad ju makseautomaadis ka oma maksud ära maksta. Aga see olevat ka minema viidud!
Nii see maaelu välja sureb vaikselt
Kahjuks 17. juuni 2014 16:40
ei saa kõiki pangatoiminguid netis teha. Näiteks ülekande limiitide suurendamine või vähendamine, seda on võimalik teha ainult pangakontoris, samas kaardilimiitide toiming on netis võimalik. Ka uue pangakaardi järgi peab ise minema, seda ei ole Swedbank veel koju saatnud, kuid Danske bank saadab postiga koju ja ise aktiveerid.
Muidu 18. juuni 2014 12:39
Ülekande limiite saab ise muuta netipangas. Pangakaardi vahetus on kord nelja aasta jooksul. Maksud otsekorraldusega. Kui arvutit endal pole saab raamatukogus v. tuttava juures asja korda ajada. Saaks ainult vinguda!
Rahaboss 17. juuni 2014 16:38
Swedbank on viimase aastaga oma maine viinud allapoole nulli.Nii järjrkorras passimise ,teenuse kvaliteedi ,kontorite sulgemisega J.N.E.Tellerid pole süüdi kui saavad sõimu osaliseks.
Kontori sulgemise õigustamiseks aetakse mingit umbluud suust välja.Miks suleti kesklinnas Kawe Plaza kontor,Kus asub üks kontor vnalinnas?.Kesklinnas ainult Viru keskuses ja Liivalaias. Imege muna .Tunde enam sabas ei passi kõik vanalinna firmad panka vahetama.
Muidu 17. juuni 2014 15:10
Ma ei saa aru, mis asju seal pangakontorites aetakse kogu aeg, et automaadist ei piisa?!
ehh 17. juuni 2014 14:50
17. juuni 2014 16:26
Mis panga vastu siis? Elvas pole enam ühegi panga kontorit

**** 17. juuni 2014 14:41
Sularaha saab võtta ka ETK kauplustest säästukaart+ ga. Minul ei ole ka Swedpanga kaarti ja juhul kui ei satu liikuma kohta, kus SEB pangaautomaat, siis võtan kauplusest säästukaart+-ga.
Andrus (andrus2000@gmail.com) 17. juuni 2014 14:09
hansapangal on sügavalt p...i nendest klientidest, kuna neil on tänu suurtele mustadele kilekottidele, mida nad hoolega kehvformarite kantoorasse vedasid käes vanainimeste pensionid ja muud sotsraha süsteemid.
ap 17. juuni 2014 13:00
Ootategi ja niikaua kuni mõistus pähe tuleb ja ajaga kaasas hakkate käima. Ettetaha ühiskond on inimestel muidu klaari mõistuse pilve tõmmanud. Tihti käiakse nende ATMidega ka ainult mängimas: sisse-välja, kontojääk ekraanil, kontojääk paberil. Pange nett koju, mängige pokkerit selle asemel.
Noored, aidake vanemaid inimesi ja võimalusel looge võimalused arvete maksmiseks mõnel korral aastas. kes on üksikud, nõudku arvete saatjatelt vastava teenuse pakkumist, vastasel juhul saavad kogu summa aasta lõpus jnejne. ärge lömitage ja käige mööda bussisabu, kallid inimesed!
Hilja 17. juuni 2014 12:31
TERE TULEMAST
NÕUKOGUDE
AEGA KUS
MAAKOHTADES MŪŪDI
BUSSIDEST
TOITU.
kulla inimene.. 17. juuni 2014 19:40
sa ikka täita ajast maha jäänud, väiksemates külakohtades käib ka nüüdselajal buss kust toitu osata saab!!
Tädi Anne 17. juuni 2014 12:00
Kutsun üles tugevamat survet pankadele esitama:
Pangad teevad oma äri suuresti hoiustajate (loe - minu ja Sinu) rahadega.
Pangad on teinud kõva lobitööd (jällegi hoiustajate raha eest), et mei oma kontod just nende juures avaksime ja just nende käes oma raha hoiaksime (Swed: Sinuga ja Sinu lähedal).
Seepärast pole korrektne Swedi juhi etteheide nagu sunnitaks panka regionaalpoliitikat tegema - nad ise on ennast teenust osutama pakkunud.
Võrrelda panku ja nt Selverit, pole seepärast absoluutselt kohane.
Pangad ei makse meile oma kasumist midagi, küll aga oleme sunnitud maksma igasugu teenustasusid ka siis kui me ei kasutagi teenindaja abi.
Pangad EI ole kahjumis, kuidas nad oma sisemiselt kulusid katavad, ei ole hoiustajate asi. Iga pangakontor ja iga teenus ei pea olema kasumlik.
Eesti Panga seisukoht, et nemad ei saa kommertspanku millekski sundida pole somuti kohane: kui kommertspank on võtnud kohustuse, sii stuleb neid ka täita. Ühepoolselt lepingut muuta ei saa ega või.
Pangakulusid omavalitsustele veeretada pole ka õige: just eelpoolnimetatud põhjustel. Ja omavalitsusele pangakulude kantimine tähendab, et maksumaksjad peaksid panku mitmekordselt rahastama.
Kui sellest kõigest ei taheta aru saada, siis tahame, et palgad ja peansionid makstaks välja sularahas ja pensionid toodaks koju.
!!!! 17. juuni 2014 12:30
aga keegi ei ole ju sind keelanud palka sularahas küsimast, pöördu oma tööandja poole, keegi ei käse ju oma raha pangas hoida ja neid nn. ahne kapitalisti teenuseid tarbida, maksa oma teenuste eest siis sularahas ja vaata kui mugav see on. Tee kogu oma elu sularahale ümber ja ära vingu.
ja see on ka kõik. 17. juuni 2014 11:54
Panga ori ikka seisab seal,kuhu piitsutaja suunab.Klient sellises süsteemis veel vaid saab arvata, et on ka keegi.
vanaisa. 17. juuni 2014 11:36
Kujutage pilti et mitmetes maakohtades pole üldse ei kontorit ega bussi ega automaati, ometi on inimesed kuidagi ellu jäänud, kui tahad ääremaal elada siis pead leppima nende tingimustega kus kóik pole kättesaadav, mida siin viriseda, iga kodu ukse kórval ei seisa pangaautomaat.Igas külas pole poodigi mis on tegelikult kordades olulisem-toidu kättesaadavus. see et pangakontorid on suuremates keskustes on normaalne, ei käi ju iga päev pangas, mida need Elva mutid seal virisevad, vaadake asja laiemalt(Tartu on 20 minuti autosóidu kaugusel) .
mutt 17. juuni 2014 20:34
Ja sina, vanaisa, hakkad siis neid Elva linna mutte Tartusse vedama oma autoga, kui muttidel tarvis on. Ega nüüd mutid jöua nende sandisentide eest autot muretseda ja juhilubasid taotleda. Paistab, et vanaisal endal vist pangakontor körvalmajas. Eks ta olegi nii, et kui ei ela just pealinnas, siis ääremaa elanik polegi inimene, kuigi Elva kannab praegu veel linna nime. Kunagi oli ta päris kena suvituslinn. Nii et, vanaisa, autole hääled sisse ja mutte vadama!
vanaisa 19. juuni 2014 21:49
sandikopikad???? kas pension on nüüd sandikopikad? kas sa tead palju kassapidajad palka saavad -kusjuures peavad selle eest ka tööl käima ja lapsi kasvatama. p.s. nende nn. sandikopikate eest saab väga mugavalt bussiga iga tunni tagant Tartusse sóita(piletihind peaks penskarile olema 1 eur kanti)- ei pea isiklikku autot nende nn. sandikopikate eest ostma kui on nii tingimata iga päeva vaja pangakontoris käia. Ma ei saa aru mida seal teha on?? automaadid on ju olemas ja kaardiga saab peaaegu igal pool maksta. Ja muideks ei ole automaati minu maja kórval vaid hea mitme kilomeetri kaugusel ja pole muideks selle pärast veel surnud.
Miks 17. juuni 2014 10:42
ometi?? Jätkuv maaelu hävitamine. Hullem , kui 20a tagasi. Ja järjest hullemaks läheb. Pangad, apteegid , postkontorid, koolid, kauplused....????
Irw 18. juuni 2014 09:47
Müüge noortele berliini hindadega tühjalt seisev kinnisvara siis tuleb ilus maaelu tagasi.Noored lausa janunevad maale tulla .
Siis toovad kaasa poed ja post kontorid.Pole ka lennuväligi paha mõte.Õhtul käiksid maakad spaas leotamas ja jooksid vana viisi bocki.

pipa 17. juuni 2014 10:40
Õhtulehe veeb junksis vahepeal, ma ei tahtnud niipalju ühte kommi järjest lasta, vabandage! Aga mis puutub neisse panganõukogu tegelastesse, kes nii lolle otsuseid vastu võtavad, tõmbks oma karguga neil üle küüru.........kui vod saaks.
vaat 17. juuni 2014 10:39
kuidas meist hoolitakse,nii see tervis aia taha läheb ,eriti talvel külmeta värise lageda taeva all ,milline bürokraatia panganduse poolt,kohutav ,sellest ka suured kasumid pankadel,kelle arvelt ,inimeste arvelt,uskumatu ,kuhu oleme jõudnud
17. juuni 2014 10:27
Pank ei ole loodud inimestele, loe KLIENTIDELE vaid omanike poolt algul klientide ligimeelitamiseks ja siis üle parda viskamiseks, lootuses et rahad panka jäävad.....
Selleks tuleks lihtsalt panka vahetada, kus INIMLIK teenindus, INIMLIK suhtumine...... Kahju, kui raha eest peame hakkama endale ostma INIMLIKKU TEENINDUST !!!
nõukaaeg on 17. juuni 2014 10:25
tagasi, autolavka käib külast külla
maali 17. juuni 2014 12:17
mida sa räägid, varem olid igal pool kauplused, nüüd eesti ajal on lavkad kui sedagi on
Volli 17. juuni 2014 10:23
Ja siis tahame Elvast teha tõmbekeskuse! Tõmbekeskus, kus pole isegi pangakontorit.
vanaisa. 17. juuni 2014 12:24
Mis tómbekeskus see Elva nüüd äkki on? Tavaline Eesti depressiivne väikelinnn. Ja mis on tómbekeskusel ja pangakontoril ühist- kuidas üks teisega seotud peaks olema???pangaaotomaadid on ju Elvas olemas, valuutavahetust saab teha Tartus(kui vajadust on).
OOO 17. juuni 2014 09:57
Meil käib pangabuss 1 kord kuus, muul ajal peab Valka sõitma.
OOO 17. juuni 2014 09:56
Meil käib pangabuss 1 kord kuus, muul ajal peab Valka sõitma.
pipa 17. juuni 2014 09:47
Ja proovige haigete jalgadega või tugikepiga sellest logisevast trepist üles ronida! See on ohtlik ja lausa võimatu, sõitsin hooüis Võrru, kui automaat mu kaardi ära sõi. Samuti on Antslas SEB pank automaadi ette naljaka metallist moodustise pannud, et inimesed seina sees oleva automaadini küüniksid. Aitasin ise sealt ühe kepiga inimese alla.

pipa 17. juuni 2014 09:35
Ja proovige haigete jalgadega või tugikepiga sellest logisevast trepist üles ronida! See on ohtlik ja lausa võimatu, sõitsin hoopis Võrru, kui automaat mu kaardi ära sõi. Samuti on Antslas SEB pank automaadi ette naljaka metallist moodustise pannud, et inimesed seina sees oleva automaadini küüniksid. Aitasin ise sealt ühe kepiga inimese alla. Aga nüüd on pangad ka siia käpa ette pannud, sest kommentaarid ei lähe läbi.
taksojuht 17. juuni 2014 17:39
Keilas "Rõõmu" kaubamaja juures analoogiline lugu SEB panga automaadiga vanainimene keeldus sinna puki otsa ronimast: SEB ATM toodi "Rõõmu"st ustevahelt välja, sest enam SEB pangale Keilas kaupluste kinnioleku ajal enam juurde ei pääsenud. SWED oli ja on "Rõõmu" välisukse kõrval tavakõrgusel.
Selver-is oli suhteliselt unikaalne lahendus, kui väljs seinal olid KOLME panga automaadid kõrvuti reas: Hetkel on sinna välisseinale alles jäänud Swed- ja Danske panga ATM-id, SEB koliti siseruumidesse, positiivseks pooleks on, et sinna saab ka sissemakseid teha.
pipa 17. juuni 2014 09:34
Ja proovige haigete jalgadega või tugikepiga sellest logisevast trepist üles ronida! See on ohtlik ja lausa võimatu, sõitsin hooüis Võrru, kui automaat mu kaardi ära sõi. Samuti on Antslas SEB pank automaadi ette naljaka metallist moodustise pannud, et inimesed seina sees oleva automaadini küüniksid. Aitasin ise sealt ühe kepiga inimese alla.
pipa 17. juuni 2014 09:32
Ja proovige haigete jalgadega või tugikepiga sellest logisevast trepist üles ronida! See on ohtlik ja lausa võimatu, sõitsin hooüis Võrru, kui automaat mu kaardi ära sõi. Samuti on Antslas SEB pank automaadi ette naljaka metallist moodustise pannud, et inimesed seina sees oleva automaadini küüniksid. Aitasin ise sealt ühe kepiga inimese alla.
pipa 17. juuni 2014 09:32
Ja proovige haigete jalgadega või tugikepiga sellest logisevast trepist üles ronida! See on ohtlik ja lausa võimatu, sõitsin hooüis Võrru, kui automaat mu kaardi ära sõi. Samuti on Antslas SEB pank automaadi ette naljaka metallist moodustise pannud, et inimesed seina sees oleva automaadini küüniksid. Aitasin ise sealt ühe kepiga inimese alla.
pipa 17. juuni 2014 09:32
Ja proovige haigete jalgadega või tugikepiga sellest logisevast trepist üles ronida! See on ohtlik ja lausa võimatu, sõitsin hooüis Võrru, kui automaat mu kaardi ära sõi. Samuti on Antslas SEB pank automaadi ette naljaka metallist moodustise pannud, et inimesed seina sees oleva automaadini küüniksid. Aitasin ise sealt ühe kepiga inimese alla.
N50 17. juuni 2014 08:16
Suure arenemise ja edukuse sildi all toimub panganduses tegelikult taandareng. Pank on loodud kliendile ja omab kohustus teenindada inimest, kes on usaldanud oma vara tema hoolde. See ei ole mugavuse või kokkuhoiu teema. kes on võtnud kohustuse, see peab ka seda täitma, mitte mingi aja jooksul võetust lihtdalt jõuga loobuma.
08.08.le 17. juuni 2014 08:13
natuke ootamist on ju 2 nädalat.elutähtsad toimingud polegi enam tähtsad!
17. juuni 2014 08:09
nii kaovad varsti viimased kliendid ka! Kellele meeldib kui teda lausa avalikult mõnitatakse. Ilmselgelt pole see pank tavaklientidest eriti huvitatud.

vanaema 17. juuni 2014 07:54
see ei ole ainult Elvas,olen Kuusalu pangabussi ukse taga oodanud poolteist tundi 10 kraadise külma ja tuisuga,kust ka sain kopsupõletiku.See on lausa kohtuav,alles eelmisel nädalal nägein taas,kus ema oma väikese lapsega,oli paduvihmas oodanud tund aega.Mina jumal tänatud vahetasin panka olen nüüd SEB ja katuse all.