Eesti uudised

Eestlased koos soomlastega narkoärikambas 

Õhtuleht.ee, 17. juuni 2014 07:00
Foto: Narko.ee
Helsingi kohtus algas eile protsess kümne inimese üle, keda süüdistatakse ulatuslikus amfetamiiniveos Hollandist Soome. Süüaluste seas on kolm Eesti kodanikku.

Kümnest kohtualusest vaid üks on süüd tunnistanud, kirjutab Yleisradio uudisteportaal. Tegemist on üheksa 29–50aastase mehega ja Soome päritolu naisega – teiste seas istub kohtupingis ühtlasi kurikuulsa mootorrattajõugu Bandidos Helsingi klubi president.

Samal teemal

Süüdistuse põhjal veeti amfetamiin Hollandist Soome läbi Saksamaa, Taani ja Rootsi, ehitustellingute torude sisse peidetult. Soome sõideti autodega läbi põhjapoolse Tornio maanteetollipunkti, oletades, et seal on võimalus vahele jääda tunduvalt väiksem kui sadamates.

Soome toodi politsei oletust uskudes rohkem kui 60 kilo amfetamiini. Vaid kolmandik sellest õnnestus konfiskeerida, ülejäänud sats oli juba maha müüdud. Politsei teatel võeti jõugu liikmed kinni ja narkootikum konfiskeeriti Lõuna-Soomes, kus oligi kavas amfetamiin maha müüa. Osa jõugu liikmeid olid kullerid, teine osa aga müügimehed. Politsei arvutus näitab, et selle narkootikumikoguse müügiga teeninuks jõuk 1,2 miljonit eurot.

Süüdistaja nõuab kohtus kamba liikmetele peaaegu maksimaalset karistust – kümmet aastat vanglas.

Juuresolev foto on illustreeriv ega pärine Soomes konfiskeeritud narkopartiist. Tavaliselt müüakse pulbrilist amfetamiini Minigripi kilekotikestes.

Samal teemal

08.12.2015
Soome motoklubi Bandidost kahtlustatakse taas uimastite smugeldamises
12.05.2015
Soome politsei "puistas" Bandidose motojõuku
17.12.2013
Uimastivedu: eestlased vahendasid Soome motoklubile narkootikume
27.05.2011
Soome motojõuke kahtlustatakse Eestis narkoäri ajamises