Eesti uudised

SAVISAARE HINNANG: Reformierakond on sisemiselt ebakindel (18)

Toimetas Kaspar Käänik, 15. juuni 2014 13:31
RAHU, AINULT RAHU: Edgar Savisaar rõhtutab, et Keskerakond on jätkuvalt Eesti poliitika liidrite seas. Fotol koos Andrus Ansipiga ETV "Valimisstuudios".Foto: Mihkel Maripuu / Postimees
Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar analüüsis pühapäevasel Keskerakonna volikogu istungil Eesti poliitilist kaarti pärast Euroopa Parlamendi valimisi.

"Vaadakem õige korra Eesti poliitilisele maastikule ning määratlegem, millises asendis asuvad seal teineteise suhtes erinevad Eesti poliitilised jõud," ütles Savisaar erakonna pressiteate vahendusel. "Tänast Reformierakonda iseloomustab eeskätt suur sisemine ebakindlus. Kõige selgemini paistis see muidugi välja spektaaklist, mida korraldati Ansipi mineku, Kallase tuleku ja siis jälle mineku ümber. Pretsenditu olukord Eesti poliitikas."

Keskerakonna juht tuletas meelde, et sotside otsusest minna või mitte minna valitsusse sõltusid erakorralised valimised. "Eesti oleks võinud saada uue võimaluse, aga ei saanud. Riigile läheb kalliks maksma see aastane rõõm, mida Sven Mikser praegu kaitseministri kabineti aknast välja vaadates tunneb."

"Ja loomulikult peame jälgima, mis toimub majandusega. Sotsid ise kurvastasid, et neil vahetati pruut altari ees välja – tuleb aga välja, et ka veimevakk on tühi! Me hoiatasime, et sotsid saavad petta. Kahju, et nad meid ei uskunud. Aasta on pikk aeg ja aasta aja pärast on sotsid kehva seisu eest samavõrra vastutavad kui Reformierakond," lisas  Savisaar.

Samal teemal

15.06.2014
SAVISAAR KORDAB: venelased ei hääletanud valimistel minu, vaid Yana Toomi poolt