Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Kaspar Käänik 15. juuni 2014 08:28
Kultuuriministeerium toetab rahvuslikke ja rahvusvahelisi muusikakonkursse ja -kursusi kokku 34 000 euroga.

Taotlusvooru "Muusikakonkursid ja noor muusik" kaudu said toetust said nii noortele lauljatele, puhkpillimängijatele, keelpillimängijatele kui ka dirigentidele suunatud sündmused.

Kultuuriministeeriumi muusikanõuniku Juko-Mart Kõlari sõnul hindas komisjon valikute tegemisel nii konkursside ja kursuste kontseptsiooni kui ka rahvuskultuurilist tähtsust ja valdkondlikku mõju.

"11 ettevõtmist, mis toetust said, on kõik hea idee ja läbimõeldud korraldusega. Paljud neist on juba traditsioonilised ja end ka rahvusvaheliselt tõestanud sündmused, näiteks Järvi Akadeemia või Klaudia Taevi nimeline noorte ooperilauljate konkurss, samuti Tallinna muusikakeskkooli korraldatavad pianistide suvekool, konkurss ja kammermuusikafestival, mis on suunatud Eesti ja lähiriikide noortele muusikutele," rääkis Kõlar.

Tema sõnul on aga Eesti noorte keelpillimängijate ja -õpetajate jaoks väga oodatud suvelaager-kursus Värskas, mis toimub tänavu juba 17. korda.

Taotlusvooru "Muusikakonkursid ja noor muusik" toetab kultuuriministeerium tegevusi ja kulutusi, mis on vajalikud otseselt konkursside ja kursuste elluviimiseks.

2014. aasta eelarves oli selle taotlusvooru jaoks arvestatud 34 000 eurot. Kultuuriministeeriumile laekus tähtajaks 23 taotlust kogusummas 159 776 eurot.

Taotlusi hindas komisjon, kuhu kuulusid Eesti Heliloojate Liidu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Muusikateaduse Seltsi, Eesti Muusikakoolide Liidu, Eesti Jazzliidu, Eesti Kooriühingu, Tallinna Muusikakeskkooli, Eesti Interpreetide Liidu ja kultuuriministeeriumi esindajad.