Eesti uudised

GALERII: Kuressaares mälestati juuniküüditamise ohvreid (3)

Toimetas Kaspar Käänik, 14. juuni 2014 17:37
Foto: Irina Mägi
14. juunil toimus Kuressaares Memento ja linnavalitsuse koostöös mälestusüritus juuniküüditatute ja represseeritute mälestamiseks.

Üritus algas Kuressaare Laurentiuse kirikus jumalateenistusega, mille lõppedes andis linnapea Hannes Hanso mälestusrinnamärgid küüditatutele.

Samal teemal

Saaremaa Memento esimehe Rein Väli sõnul said märgid endale inimesed, kes olid küüditatud aastatel 1945 kuni 1956. Märgile on kirjutatud Eestist küüditatu.

Seejärel sõideti Kudjapele, kus Memento mälestusmärgi juures asetati pärjad ja lilled küüditatute mälestuseks. Peeti kõnesid ja jagati mälestusi.

Ülo Roos, kes juunis 1941 küüditati väikeke poisina Venemaale, tuli välja oma sõnavõtus murega, et praeguseks Saaremaal elaval 500 endisel represseeritul on võimalik saada nn represseeritu terviseravi kaugel kodust, nimelt Raplamaal, Selis. Ometigi sai veel aastat kuus tagasi seda teenust kodus, Saaremaa Valsis kasutada. Siis aga valitsuse tasandil otsustati, et selleks kohaks saab Seli.

Seli tervisekeskus on kaitseministeeriumi hallatav riigiasutus, kus korraldatakse taastusravi vabadusvõitlejate ja represseeritute ning sõjaveteranide organisatsioonide liikmetele, kaitseväelastele ja kaitseliitlastele.

Nii Saare maavanema Kaido Kaasiku kui ka kaitseliidu Saaremaa maleva pealiku kolonelleitnant Kristjan Moora seisukoht oli, et selles suunas tuleb tööd teha ja avaldasid lootust, et tulevikus taastatakse represseeritutele terviseabi Kuressaares.

Kudjapelt liiguti edasi Roomassaarde, et ka seal mälestuskivi juures hetkeks peatuda, süüdata mälestuseks küünlad ja mälestuskivi jalamile asetada lilled.

Samal teemal

14.06.2014
Paet: küüditamine oli inimsusevastane kuritegu
14.06.2014
PRESIDENT ILVES LEINAPÄEVAL: küüditamise julmalt külm laine puudutas tervet Eestit, kõiki meie inimesi
14.06.2014
FOTOD: Tartus mälestati küüditamise ohvreid
14.06.2014
Vello Salo küüditamisest: kuidas selline asi üldse võimalik oli