Foto: Reuters / Scanpix
Kihlveoblogi 14. juuni 2014 14:10
Iga mängupäev räägime Õhtulehe kihlveoblogis mängudest ja võimalustest, mida tasub jalgpalli MMi ajal jälgida. Õhtulehe panustamisamatöörist kirjutaja jälgib ausalt oma käekäiku. Panustamiseks ei kasuta me summasid, vaid ühikuid. Panustamismaailmas on igal ühikul tavaliselt väärtus nt 1 ühik = 1 euro, kuid see oleneb juba panustaja nö finantsvõimalustest, oskustest ja teadmistest. Kasutame Olybeti koefitsente.

5. mäng: Colombia - Kreeka (1,81 – 3,2 – 5,1)

Algab: 14.06 19:00                      

Kuigi päris palju aega on möödunud Kreeka Euroopa meistritiitlist, on neil juures ikka selle hõng. Minu jaoks pole see aga võiduhõng, vaid kavala (loe: jeerum kui jõhkra kaitse) mängu lõhn. Kreeka võit andis lootust, et briljantse kaitsemängu toel on võimalus mõnele turniirile pääseda ka Eestil.

Colombia aga meeldib ja meeldib ta ka statistikutele, mis antud vastasseisus teeb ainult rõõmu, sest 1,81 peale võib panustada küll.

6. mäng: Uruguay - Costa Rica (1,44 – 4,1 – 8)

Algab: 14.06 22:00                      

Costa Rica on järjekordne meeskond, kellelt ei oota mitte midagi ning kui mõelda, kas Uruguay võiks olla üks nendest meeskondadest, kes hakkavad mängima suurima väravalööja tiitlile, siis see on see mäng, mida tuleb silmas pidada.

Kuigi Uruguay väravate peale ma siiski panust ei teeks, tuleb selles mängus vaadata handicapi peale ja panustaksin, et Uruguai võidab vähemalt kahe väravaga. Parem oleks, kui Luis Suárez ja Diego Forlán ning Edinson Cavani alt ei veaks.

Uruguay -2 oli koefitsiendiga 3,3.

Et ootan väravarohket kohtumist, siis panustaks ka, et väravaid lüüakse mõlemal poolajal (1,8).

Algab: 15.06 01:00           

Inglismaa on igal suurturniiril üks kihlveokontorite ülehinnatumaid meeskondi. Põhjus on muidugi lihtne. Et inglased ootavad ja panustavad endiselt imele, peavad kontorid riske maandama ja nii ongi Inglismaa koefitsient alati favoriitide seas (vaata ka Brasiilia, kuigi tänavu on statistikute väitel see isegi täitsa panustatav).

Seega on isegi natuke üllatav, et siin pole Inglismaa favoriit.

Seda olen ka varem öelnud, kuid MMi avamängus panustame viigile, mõlema meeskonna jaoks on esmatähtis mäng Uruguay vastu.

8. mäng: Elevandiluurannik - Jaapan (2,56 – 3,1 – 2,88)

Algab: 15.06 04:00           

Elevandiluuranniku koondis on nimesid täis ja Jaapan on Jaapan, kes Keisuke Honda ja teiste toel suudab alati üllatada ning korralikku vastupanu osutada. Samas Elevandiluurannik pole suurturniiridel jooksnud isegi mitte lati alt läbi – pigem suisa mati alt.

Et nende kahe mäng otsustab minu jaoks selles grupis teise koha saaja (538 pakub kolmandaks küll Kreekat ja neljandaks Jaapanit), siis viik.

Panused:

5x1 ühik: Columbia võit, Uruguai (HC -2) ja väravad mõlemal poolajal ning Elevandiluurannik-Jaapan ja Inglismaa-Itaalia viik.