Maailm

NB! Täiendatud ja täpsustatud kell 11.05

FOTOD: Ida-Ukrainas hukkus sõjaväelennuki allatulistamisel 49 inimest (61)

AFP/Interfax/BNS, 14. juuni 2014 11:05
Foto: Reuters / Scanpix
Ida-Ukrainas tulistasid separatistid ööl vastu laupäeva alla sõjaväe transpordilennuki, mis vedas sõdureid ja varustust Luganski lennuväljale; Ukraina peaprokuratuuri teatel hukkus 40 lennuki pardal olnud dessantväelast ja üheksa meeskonnaliiget.

Prokuratuuri andmeil tabas maandumas olnud lennukit IL-76 kell üks öösel rakett.

Seda kinnitas ka parlamendiliige Anatoli Hrõtsenko, kes kirjutas oma kontol suhtlusvõrgustikus Facebook: "Terroristid tulistasid öösel kahe raketiga 700 meetri kõrguselt alla Luganski lennuväljale maandumas olnud raske sõjaväe transpordilennuki IL-76".

Ühenduse Informatsiooniline Vastupanu juht Dmõtro Tõmtšuk kirjutas, et tõenäoliselt tulistati lennuk alla maa-õhk-tüüpi kaasaskantava raketiga Igla.

USA välisministeeriumi andmetel on Ukraina idaosas tegutsevad separatistid toonud Venemaalt tanke ja raketisüsteeme.

"Meie andmetel on Ukraina idaosa separatistid hankinud Venemaalt raskerelvastust ja muud sõjavarustust, sealhulgas tanke ja raketisüsteeme," ütles reedel USA välisministeeriumi eestkõneleja Marie Harf.

Informatsiooni kohaselt on tegemist sellist tüüpi tankidega, mida Vene relvajõud enam ei kasuta ja mis pärinevad Venemaa edelaosas asuvast varustusbaasist.

Varem oli teavitatud, et üle piiri sõitis konvoi, milles oli kolm T-64 tanki, mitu BM-21 Grad raketisüsteemi ja muid sõjaväemasinaid.

Samal teemal

16.05.2014
Venelased, kasige koju!
14.05.2014
USA mõistis hukka Venemaa saatkonna ründamise Kiievis
14.05.2014
Ilves avaldas kaastunnet Ukraina 49 hukkunu lähedastele
14.05.2014
Urmas Paet avaldas kaastunnet Ukrainale: terroristlikele rünnakutele ei ole kunagi õigustust