Krimi

TV3 VIDEO: nädalavahetusel toimuvad taas salajased šamaanirituaalid, politsei hoiatab hallutsinogeense tee joomise eest

Toimetas Geidi Raud, 13. juuni 2014 20:17

38 KOMMENTAARI

a
aya ei ole narkootikum/ 16. juuni 2014 00:47
ja politsei peaks seda teadma. sellest ei teki tema ülihalva maitse tõttu iialgi sõltuvust et tahaks veel ja veel :( ayahuasca või yahe on tark ehk intelligentne taim. taim-õpetaja ja taim-ravija. lugege ja uskuge mida kirjutavad teadlased ;)
s
sis/ 14. juuni 2014 18:40
eestlaste kirjutatud "Seitse maailma" raamat rääkis ka ayahuascast.
k
Karla/ 14. juuni 2014 17:51
Keegi Ilseni nimeline Viljandimaa Isamaaliidu endine juhtfiguur korraldavat oma Allikivi talus "kõrgemale tasandile"viivaid riitusi koos teejoomisega? Põristavat trummi ja parteikaaslased olevat valgustatud? Üks õpilane olevat juba hinge heitnud? Aga politsei ei lõpeta "šamaani" ohtlikku
tegevust?
h
hmm/ 14. juuni 2014 18:43
Poleks avranud, et poliitkud sellega tegelevad aga kas sa saad enda lausele mingit viidet anda, et õpilane olevat hinge heitnud või oli see küsimus? Palun ära hirmuta asjatult!
b
bro/ 14. juuni 2014 15:56
au-pull ve?? Eestlased tahavad ka proovida mis tunne on. Mis küsimus see on!? Hakake uurima teemad, kel ora pees :D
t
teada/ 14. juuni 2014 09:21
miks ei räägita,et sellisel üritusel on inimesi surnud? Miks sellest ei räägita inimestele?
s
14. juuni 2014 10:35
Sellepärast neid salajas peetaksegi, et ei imbuks läbi sektide sisemuses toimuvad ebameeldivused. Kui te kavatsete kuhugi midagi õppima minna, siis eelkõige küsige "õpetajatelt" järgmised küsimused:
1. Kas tasumine on sularahas või võib tasuda ka pangaülekandega?
2. Kas toimub sidumine sekti külge? S.t. peale raha maksmist pannakse sinu nina ette paber, kus pead andma lubaduse mitte rääkida mida sinuga tehakse. (Ja teha võidakse sinuga sada imet, mis võivad olla tegelikult sinu loomuse vastu) Loobudes sellest sa raha tagasi ei saa, sest see on äri.
3. Kes vastutab ebameeldivate tagajärgede eest ning osalejate tervise eest? Arvestage sellega, et sel puhul need "juhid" ajavad kogu ebaõnnestumise teie kraesse.
Nagu juba võite siit lugeda, ebaõnnestumiste kohta, siis ka siin mainitakse et ju siis oli vale õpetaja, vale õpilane, vale see ja too, ainult nemad teevad õieti. jne muud põhjust.
4. Mida te nende kogemustega peale hakkate?
5. Milles te kindlad olete et sellised "kogemused" teie aju ei kahjusta ja kahjustuste tulemused avalduvad alles aastate pärast?
j
jah/ 14. juuni 2014 13:28
Kriitiline mõtlemine on tähtis ja küsimusi peaks esitama aga seda oskan öelda, et kuna see nii väike turg ja tarbijaid vähe siis äri sellega teha on raske väljaarvatud L.A vihmamets kus käib palju jänkisid. Tagajärgede eest vastutab korraldaja ehk teenuse pakkuja kui ka inimene ise, sest ega sunniviisiliselt keda tarvitama ei suunata. Kogemustega saad teadmisi-taipamisi enda kohta mis aitavad elu suunda muuta kui preagune elu ummikus. Kas need kahjustavad aju ja avalduvad aastate pärast seda ei oska öelda ning seda kardavad paljud kaasarvatud minakommenteerija kuid mingit infot peaks olema ja uuringuid tehtud aga jah ei oska vastata sellele. CNNi endine töötaja jagab enda kogemusi siin ... https://www.youtube.com/watch?v=U2OPNZ4OheE
"
14. juuni 2014 14:25
"Tagajärgede eest vastutab korraldaja ehk teenuse pakkuja kui ka inimene ise, sest ega sunniviisiliselt keda tarvitama ei suunata."
.
See on väga rumal põhjendus. Kui inimene läheb sinna "ennast tundma" õppima, siis on ju selge et ta enne seda tseremooniat ennast ei tunne. Kuidas saab ta siis vastutada tagajärgede eest, kui ta ennast ei tunne? Vastutab ainult ja ainult korraldaja ise, kes peab eelkõige ISE tundma, kas osaleja(d) on selleks valmis või mitte.
Võin kihla vedada, et need eesotsas olevad "juhid" ei ole mingid Nägijad ega ka Teadjad. Sest kui nad seda oleksid, siis nad teaksid seda, et:
.......
"Ükski endast lugupidav šamaan ei lahku kodunt ega hakka raha eest inimesi vaimumaailma vedama. Seda enam, et nad ei suuda garanteerida, et sa sealt ka tagasi tuled! Küsige endalt, palju te sellele „šamaanile“ selle „reisi“ eest maksite. Juba sõna „maksmine“ näitab, et kõik on algusest peale mäda.".
"
14. juuni 2014 14:46
"kuna see nii väike turg ja tarbijaid vähe siis äri sellega teha on raske väljaarvatud L.A vihmamets kus käib palju jänkisid. "
Meil liidavad nad sellise teenuse oma teistele pakutavatele teenustele otsas ja tulevadki vaimutööstuse plekksepp-lukksepp-günekoloogid.
d
Dalai Lama/ 14. juuni 2014 15:28
K
/// 14. juuni 2014 15:45
Kuna siin asjatundjad ise ei vasta siis ma enda preaguste teadiste põhjal vastasin sinule aga inimene vastutab ka, sest tema teeb selle otsuse nagu ka kui ta võtab laenu või langetab mis iganes täthsat otsust. Suured mõtlejad ja õpetajad on öelnud, et sina lood enda maailma ja vastutad enda tegude eest mitte ära süüdista teisi mis kõlab ju loogiliselt. Shamaane kusjuures kutsutaksegi teadjateks meesteks mis ei tähenda, et nad kõike teavad aga lahendavad enda küla elanike probleeme ehk kes varastas kana või muud igapäeva probleemid külas. Ka amazonases on üsnagi kallid tseremooniad aga ei oska Eesti tseremoonia hinnas sõna võtta. Kõik need teadlased, ärimehed, ajakirjanikud, narkosõltased jne vaevalt nad "lollid" inimesed on, eks nad leiavad sealt midagi.
"
14. juuni 2014 16:23
"Kõik need teadlased, ärimehed, ajakirjanikud, narkosõltased jne vaevalt nad "lollid" inimesed on, eks nad leiavad sealt midagi."
.
Kui mõne inimese elu muutub liiga mugavaks ja igavaks, siis otsitaksegi põnevust. Iseasi, miks sellise põnevusega peale hakatakse ja miks põnevuse korraldamise kardinatagust saladuses hoitakse. Loomulikult sellepärast, et korraldajad ei soovi vastutada.
Kas ajakirjanikud on muutunud sellest põnevusest targemaks? Kas sellega on meie meedia muutunud? Aga ärimehed ja nende äriitegevus? Narkosõltlastest ma ei räägigi, need on nagunii uimastite sõltuvuses ja maksumaksjad peavad nende "põnevuse" tagajärjed kinni maksma..
O
/// 14. juuni 2014 19:12
Okei, inimestel on ka muud põhjused peale põnevuse. Nii nad ütlevad, et nende elukvaliteet on paranenud peale paari tseremooniat. Eestis on ju see keelatud ja veavalt nad tahavad võõraid enda ukse taha. Amazonases on palju kohti kuhu saab minna seda teekest jooma ning internetis sellest palju infot kui inglise keelt valdad leiad googlest vabalt üles. Väga väike protsent inimkonnas tarbib seda taime ja peale seda tseremooniat on palju narkosõltlasi nii mõjutatud, et me enam ei pea nende tarvitamise tagajärgi kinni maksma.. siin räägin pigem USA inimestest, sest nagu ütlesin Eestis enamus ei teagi sellest midagi. Arvan, et paarsada inimest tarbib seda Maarjamaal , vot nii.
"
14. juuni 2014 20:14
"siin räägin pigem USA inimestest.."
.
Vot lugu ongi selles, et meil seda Ameerikamaa "uusvaimsust" koos igasuguste umbmääraste sektide, gurunduse, kanalduste, psühholoogiaga ning muu pahnaga veetakse lausa sületäite viisi Eestisse. Rumal rahvas läheb õnge, sest arvatakse, et kõik mis mujalt on õigem ja muru rohelisem. Tulemuseks on veidrad kooskäimised, õpetused, sektid, uinamuinad, tilulilud ja muud idiootsused, mis viivad meie rahva oma juurtest üpris kaugele. Ükski normaalne inimene ei otsi valgustust narkootiliste ainete tarbimise teel, kuid kahjuks neid kahtlaste läikega silmadega inimesi sigineb järjest rohkem. Mõni on ennast nii ära "valgustanud", et iseenda leidmise asemel hoopis kaotab ennast. Sai ju sulle öeldud ja kordan veelkord, kui arusaamisega on raskusi:
"Ükski endast lugupidav šamaan ei lahku kodunt ega hakka raha eest inimesi vaimumaailma vedama. Seda enam, et nad ei suuda garanteerida, et sa sealt ka tagasi tuled! Küsige endalt, palju te sellele „šamaanile“ selle „reisi“ eest maksite. Juba sõna „maksmine“ näitab, et kõik on algusest peale mäda.".
A
$/ 14. juuni 2014 22:09
Austan sinu arvamust! Meil kõigil on oma. See, et sa juba sellel teemal arutled näitab mõtlevat ja arukat inimest ja saan täitsa aru sellest uinamuina uusvaimsusest, samas ei saa ignoreerida neid intelligentseid inimesi kes enda kogemusest avalikult räägivad ja nende jutt lihtsalt ei näita mulle seda paha paha narkootikumi vaid vihmametsa taime mida on tuhandeid aastaid kasutatud ravimisel. Eks see ongi meile segane teema, pole ju meie kultuuriga seotud see taim vaid teisel pool maakera kasvab. Aamerika on demokraatia ja mõtteviis on toodud meile juba peale 90ndaid ning see viis meid oma juurtest kaugele ning preagu pole Eestis asjad eriti rõõmustavad. Need inimesed ei tee kurja meile, tõenäoliselt ei puutu kokkugi nendega kes tarvitavad võrreldes juhtidega kes peavad sõdu, rahandussüsteem mis on võlapõhine ja pole jätkusuutlik, toit poelettidel on kahjulik tervisele. Peaksime küsima miks on suits ja alkohol kaks legaalset ainet mis on ülikahjulikud ja ühed suurimad surma põhjustajad legaalsed? Seda igasugu rämpsnarkot on palju aga rääkites ayahuascast siis raske leida surma juhtumeid ja leiad palju positiivseid kogemusi. Ei tea mina ka mida uskuda selles gigantses infoajastus ja süsteemis, tihti tunnen info üleküllust;valeinfot, peaks vist tehnoloogiat vähem tarbima. Enda mõtteid on mõnus jagada ja lõpetan selleks korraks siis selle dialoogi mis osutus minu pikimaks kirjutiseks nendes vetes.
"
15. juuni 2014 10:46
"samas ei saa ignoreerida neid intelligentseid inimesi kes enda kogemusest avalikult räägivad ja nende jutt lihtsalt ei näita mulle seda paha paha narkootikumi vaid vihmametsa taime mida on tuhandeid aastaid kasutatud RAVIMISEL."
.
Kas sa tahad öelda, et sinna kogunenud intelligentsed ajakirjanikud, ärimehed jms on kõik haiged ja vajavad ravi? Ja kohe nii suurt ravi, et lausa "shamaan" dzunglist ise tuleb kohale? Nojah, pole midagi öelda selle kohta....
Tänapäeval neid intelligentseid enam ei saadeta Siberisse, see oleks suur häbi maailma ees. Küll aga mõtlevad tumedad jõud välja igasugust muud peibutavat kraami, mis selle intelligentsuse ja reaalsusetunnetuse kaotavad juba alguses. Ja nii imbubki meile igast maailmaotsast igasugust erinevat "vaimu"prahti, mille eesmärgiks on ühine vaim lammutada ja et iga et sektike nohistaks omas nurgas. Väike Eesti, aga sadu erinevaid sektikesi, gruppe, jne ning mida rohkem inimeste päid segamini ajada, seda lihtsam on räsitud vaimuga riiki vallutada..
e
eesti/ 14. juuni 2014 12:36
Kas tõesti eesti tseremooniatel on keegi surnud? Olen kuulnud, et välismaal on paar inimest surnud võrreledes tuhandetele kes on edukalt selle läbinud.
s
15. juuni 2014 13:48
See on nüüd meil sama popp, nagu meile toodud tantrajura. Uus tänapäeva hipide liikumine, kus seksperverssustega ühineb ka uimastite kasutamine. Kunstlikult esile kutsutud hallutsinatsioonid, mis ei ole hinge olemusega mingit pistmist. Lugege ja harige ennast ka selle jama negatiivsetest pooltest ning ärge võtke eeskuju mingitest "kuulsatest", kes on "selle läbi teinud" . Ka hipid tegid nii mõndagi läbi, kuid põrusid ka reaalses elus läbi. Võidakse kogeda "ühtsust universumiga", kuid esilekutsutud hallutsinatsioonid ei ole hinge reaalsus. Need inimesed kahjustavad oma kehasid ja tulemuseks võivad olla spontaansed lihaskrambid, elust irdumine, pidev reaalsusest eemaldumine, isegi depressioon. Arstid ei saa teid hiljem selles enam aidata, sest te olete "nähtamatu laksu" all.
t
,,,/ 14. juuni 2014 08:57
täna peaks õhtul abjas toimuma kellegi er juures
nii naised saunas kõnelesid et sauntaga
n
14. juuni 2014 07:50
Normaalses vaimses arengus kogemuste otsimine ei seata põhieesmärgiks, vaid need tulevad iseenesest arengu tulemusena ja nad ei oma mingit erilist tähtsust. Kahjuks tänapäeval on kogu "uusvaimsus" pea peale pööratud ja otsitakse eelkõige kogemusi. Kui mõni räägib et see on muutnud tema elu, siis konkreetselt milles? Tegelikult selliste kogemuste otsimisega eirab ta oma normaalset arengut ning soovib robotliku mõtlemisviisiga saada need kogemused nüüd ja kohe, jättes seljataha oma isikliku arengu. Normaalne areng on tervet elu kestev ning omade tõusude ja mõõnadega, millest õpitakse.
j
Jah/ 14. juuni 2014 07:11
Mis see politsei asi on. On hulgim inimesi kes nendest midagi iial kuulda ei soovi.

e
edu/ 14. juuni 2014 06:43
h
HN/ 14. juuni 2014 02:06
h
HN/ 14. juuni 2014 02:03
i
Isssanda loomaaed on suur .../ 14. juuni 2014 00:53
Eestis on ikka jube palju poolearulisi. Pöörduge arsti poole!
h
haha/ 14. juuni 2014 12:39
Muidugi meil on haiged,poolearulisi,võlaorje ja muid vigaseid ning arst selles meid kahuks aidata ei saa kuid vaid me ise saame end aidata muutes enda toitumist ja eluviisi.
r
r.k/ 14. juuni 2014 12:51
On häid võlge ja on halbu võlge, head võlad panevad raha iga kuu sinu taskusse(kinnisvara üür, firma) ja halvad võlavad võtavad iga kuu sinu taskust raha(maja-korterilaen,autoliising). --> https://www.youtube.com/watch?v=qRkc3HpOZcQ
h
hetzer/ 13. juuni 2014 23:43
Ja miks need "ohujashka" tarvitajad ise seal Ladina-Ameerikas palja p....ga ringi jooksevad? Või väljendubki selles nende elu muutumine ja vapustav kogemus, krdi lihtsameelsed!
a
ab / 13. juuni 2014 21:41
see väga hea tee, peab oskama ainult juua! Tiba rummi või siis tikri või vaarika puskarit juurde....
t
Teadlik/ 13. juuni 2014 21:39
hehe täitsa huvitav ju, et meedias näidatakse ayahuascat mis tegelikult on reklaam olgugi, et lisati ka ametnike kommentaar kes teeb enda tööd ja ütles korrektselt seadused selle aine kohta. Kui nüüd sellest ravimist rääkida siis internetis on oi kui palju infot ning tuhanded inimesed kes seda on tarvitanud ja milline elumuutev ja positiivne kogemus olnud. Jah on ka mustem pool ehk mõned üksikud juhtumid kus inimene pole lihtsalt valmis nii trastiliseks kogemuseks ja see tuleb võib tulla teadmatusest või halvast shamaanist. Ise olen ainult uurinud läbi interneti kuna on huvi selliste teemade vastu aga olen kuulanud kümneid intervjuusid kus rääkitakse ikka nii ulme asju, et tavainimesel raske seedida seda ja kõigil neil on olnud ülipositiivne kogemus. Eks need vajavad seda kes otsivad abi enda probleemidele olgu need siis haigus või tõsine sõltuvus jne aga tavalisele eestlasele polegi see tseremoonia kättesaadav kui just ise Lõuna-Aameerika vihmametsa imelike inimeste juurde ei lenda :)

e
erk/ 13. juuni 2014 20:57
Muide, erinevalt politsei jutust, ei ole see aine keelatud.
e
erk/ 13. juuni 2014 20:55
Aga miks on üldse politseilt kommentaari küsitud?
s
sest, et/ 14. juuni 2014 07:27
Mendid ise ka unistavad tarbimisest...
o
Onu Heino/ 13. juuni 2014 20:41
Jooge viina ja olge õnnelikud et saate seda teha nüüd avalikult ja igas asendis.