Eesti uudised

Politsei räägib Rakvere linnuse esindajatega paugutamistest (1)

Maarius Suviste, 13. juuni 2014 11:10
Foto: RISTO MANDRE
Juhtum, kus väidetavalt Rakvere linnuse kahurist tulistatud kivid vihisesid majahoovi, politseisse uurimiseks ei jõudnud. Küll aga kohtub politsei lähiajal paugutamiste asjus linnuse esindajatega.

Rakvere linnuse lähedal Pikal tänaval ühes majahoovis arenesid eelmisel laupäeval ärevad sündmused. Kõigepealt kõmatas keskpäeva paiku kõva pauk. Ja väidetavalt just linnuses asuvast kahurist tulistatud kivid vihisesid majahoovi ja üks neist maandus lapsevankri kõrvale, vaid meeter-poolteist eemale, kirjutas Õhtuleht teisipäeval.

Pererahvas käis seepeale kohe linnuses aru pärimas ning samuti käis pärast intsidenti politseis.

"Me ei soovi, et keegi saaks karistada, vaid et see paugutamine lõpuks ometi lõppeks,“ ütleb tita isa Olari, kelle sõnul on kahurist tulistamine aastaid ümberkaudseid elanikke häirinud ja ehmatanud. Olari sõnul on see kestnud juba mitu aastat: "Meid on aastaid paugutamistega terroriseeritud!“

Politsei kõneisik ütleb, et pererahvas ei soovinud juhtumi asjus politseile avaldust teha.

Küll aga oli nende palve politseile, et räägitaks linnuse esindajatega paugutamiste teemal.

Politsei kohtubki lähiajal linnuse esindajatega ja juhib tähelepanu asjaolule, kuidas demonstratsioonpaugutamised võimalikult ohutuks muuta.

Politsei pole varasemalt saanud elanikelt kaebusi, et kahuripaugud häiriks nende rahu.

Virumaa Muuseumide juht Ants Leemets on öelnud, et see ei ole võimalik, et kahurist vihisesid kivid välja.

"Oleme 12 aastat pauku teinud ja mitte kunagi ei ole ühtegi sellist asja juhtunud. Meie protseduurireeglid näevad ette selle, et ei tehta laske, ilma et kontrollitaks, mis on torus. See ei ole võimalik, et kivid on sees. Ja et sealt sellise suunaga ja sellise trajektooriga lendab midagi üle – ei tundu olema reaalne.“ Leemetsa sõnul on pauk see, mis Rakvere linnuse külastajatele meeldib. "Ja mitte ainult pauk, vaid sealt väljub ka suits – siis on nagu vana lahinguväli. Teeme seda iga päev. See, et sealt kivid välja lendavad, tundub väga muinasjutt olema.“ 

Samal teemal

10.05.2014
"See kivi oleks võinud kellelegi pähe lennata!"