Krimi

Kohus vabastas 19aastase noormehe röövmõrva süüst (27)

BNS, 12. juuni 2014 16:56
Viru maakohus.Foto: Aldo Luud
Viru maakohus vabastas neljapäeval alaealise noormehe röövmõrva süüst, kuid määras talle siiski kergema süüteo eest tingimsi vangistuse.

Kohus leidis, et 19aastase Uku süü röövmõrvas pole tõendatud, küll aga on ta süüdi kehalises väärkohtlemises,

Karistuseks saadud üheaastasest vangistusest on noormees juba veidi üle kolme kuu trellide taga veetnud ja ülejäänud karistusaeg tuleb tal kanda tingimisi kaheaastase katseajaga.

Koos Ukuga kohtu all olnud 26aastase Sergei mõistis kohus süüdi vaid varguses ja määras talle üheksakuulise vangistuse.

Eelnevalt oli prokurör nõudnud Ukule kümneaastast vangistust, Sergeile aga kolmeaastast vangistust. Sealjuures oleks kümneaastane vangistus Uku puhul olnud maksimaalne karistus, kuna süüdistuse järgi oli ta kuritöö ajal alaealine ning alaealisele ei saagi karmimat karistust määrata.

Maakohtus ümber lükatud süüdistuse kohaselt röövisid Uku ja Sergei 2012. aasta 29. detsembril Kohtla-Järvel Järve gümnaasiumi lähistel asuval teerajal 40aastaselt mehelt asju. Ühtlasi peksis Uku ohvri sedavõrd julmalt läbi, et viimane suri sündmuskohal.

Samuti ründas purjus Uku sama aasta 25. detsembril Kohtla-Järvel Olevi tänaval 66aastast meest ning peksis teda rusikate ja jalaga.

Politseinikud tabasid Uku mullu 14. jaanuaril, kuid sama aasta 26. aprillil pääses ta vabadusse elektroonilise järelevalve alla.

Sergei on viibinud kogu kohtueelse aja vabaduses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee