Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kes on süüdi, kui lapsega juhtub õnnetus avalikus kohas? (75)

Mariann Kaasik, 12. juuni 2014, 13:45
 PantherMedia / Scanpix
Nii internetis kui ka telekas sai näha uudist, kus naine kaebab Säästumarketi peale, sest tema poja jalg oli seal ukse vahele jäänud. Ma saan aru küll, et kurb ja halb on, kui laps saab haiget ja veel hullem, luid murrab, kuid kelle süü selline õnnetus siis ikkagi on?

Mina isiklikult arvan, et kuna iga jumala päev viiskümmend inimest jalgupidi sinna ukse vahele ei jää, siis järelikult ei ole süüdi uksefirma ega ka Rimi (kelle alla siis Säästumarket kuulub). Kuidas saakski olla?

See on sama naeruväärne, et ma söön ennast Mc Donaldsis paksuks ja siis nõuan hüvitist, et ma nii paks olen. Kui sa käid väikeste lastega poes, tänaval, linnas, siis pead Sina lapsevanaemana neil silma peal hoidma!

Jah, lapsed on ettearvamatud, kiired ja ettevaatamatud, sellepärast nendega õnnetusi juhtubki. Usun, et ka loos jala murdnud laps on nüüd elu lõpuni targem selle koha pealt, et kas maksab oma jalgu igale poole toppida ja automaatsete uste vahel konutada.

Samal teemal

Kurb juhus jah, aga süüdi pole küll mitte keegi.

Muidugi võib mõelda ka nii, et ehk ongi sellel pereemal raha vähe ja lootis sellise lapse õnnetusega suurfirmalt lisa teenida. Nagu ma lugesin, siis hindab ta "kahju" 500 euro väärtuseks. Aga kust see summa võetud on? Lapse õnnetus on küll viimane asi, millega keegi peaks hakkama kuskilt lisaraha teenima. Andke andeks, aga see on ju lausa labane.

Ega ilmaasjata pole vanasõna, et õnnetus ei hüüa tulles. Kui õnnetuski ei hüüa, siis miks Rimi selles tasahilju ligi kippuvas õnnetuses süüdi peaks olema? Kui kedagi süüdistada tahad, siis tuleks ikka endale pilk heita ja küsida, mida tegid sina, kui õnnetus juhtus, mitte süüdistama teisi.

Mariann aka Mallukas kirjutab Õhtulehele kaks korda nädalas, kuid rohkem jutukesi ja seiku elust enesest koos lapse, mehe, ämma, viie kassi ja seaga võite te leida aadressil www.mallukas.com.

75 KOMMENTAARI

t
tsee 17. juuni 2014, 18:45
kui uks avaneb lapse pikkuse peale, on jälle hea poodi süüdistada, et ei ole võimalik asju kotti laduda, kui laps minema jookseb ja poest välja saab. ...
(loe edasi)
e
ey 13. juuni 2014, 12:19
on võimalik elada eestis aga ka võimalik elada lollideriigis...siin on lollideriigi reegid (loe edasi)
Loe kõiki (75)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee