UUS AJAKIRJANDUSMAJA? Endine kinomaja Nõmmel, kuhu tulevane Kanal 8 kolimas on. Samas majas on meediakanalitest end sisse seadnud ka Nõmme Raadio. Foto: Tiina Kõrtsini
Mattias Tammet 12. juuni 2014 07:00
1. juunil pidi eetrisse minema uus telekanal, Kanal 8. Eeter on aga tumm. Tegijad ütlevad, et nende poolt on kõik peaaegu valmis, aga ootamatult osutus stuudio televaatajatega ühendamine plaanitust keerulisemaks.

Seoses algustähtaja edasilükkumisega palusid kanali tegijad juba ühtlasi tehnilise järelevalve ametilt eetriloa jaoks ajapikendust. Selle nad ka said ja peavad nüüd eetrisse minema alles 1. juulil. "Tahaks tõesti alustada kell 19 otseülekandega Estonia kontserdisaalist," ütleb kanali vastutav toimetaja Hans Ulmiste.

Probleem seisneb selles, et kanali pisike toimetus asub praegu ühe Koidula tänava maja keldris. "Siit ei saa eetrisse minna," tõdeb Ulmiste.

"Siin Kadriorus tuleks teha päris suuri lammutus- ja mullatöid, et optiline kaabel majja vedada."

Sestap võeti hoopis ette kolimine Nõmme vanasse kinomajja, kuhu kaabel hoopis lihtsamalt ulatub. Kuigi praegu pole toimetus isegi veel tehnikat üle kolinud, loodavad nad paari nädalaga sellega toime tulla.

"Toimetuse ja tegijate poolest võiks minna eetrisse kohe," räägib Ulmiste, lisades, et tehnika ja kõik muu on igati töökorras.

"Meie rahvas, mina kaasa arvatud, tegime näiteks otseülekande noorte jäähoki MMilt, mis Tallinnas toimus. See läks üle maailma spordiportaalidesse."