Eesti uudised

GALERII: Eesti kaitseväelaste eluolu Kesk-Aafrika Vabariigis (4)

Toimetas Geidi Raud, 11. juuni 2014 14:12
Eesti kaitseväelaste eluolu Kesk-Aafrika Vabariigis.Foto: Lleitnant Kristel Maasikmets/Kaitseväe peastaap
Alates maikuust Kesk-Aafrika Vabariigis teenivad Eesti kaitseväelased paiknevad pealinnas Bangui asuvas EUFORi baasis, kus praegu tuleb leppida üsna askeetlike elutingimustega.

Kaitseväelased kolisid M'Poko lennuvälja kõrvalt praegusesse asukohta maikuu lõpus. Ucatex on vana tekstiilitööstuse territoorium, kuhu hetkel luuakse EUFOR vägede baasi.

Samal teemal

Eestlased olid esimesed, kes Ucatexi kolisid ja elavad hetkel telkides, kuid peagi kolitakse konteinerelamutesse. Elamistingimused on askeetlikud, kuid kõik eluks vajalik on olemas. Nii pesemisvõimalused kui toitlustamine on head, sõdurid on ehitanud endale ka väikese jõusaalinurga.

Ucatexi läheduses on ka eestlaste vastutusala, kus sõdurid patrullivad. Tegu on ühe Bangui 8. linnaosa Galabadja piirkonnaga, mis on kristlaste eluala ja väga tihedalt asustatud; eestlaste vastutusalal elab kümneid tuhandeid inimesi.

Eesti kaitseväe Kesk-Aafrika Vabariigi ligi 50 liikmelisest kontingendist moodustab enamiku rühmasuurune üksus. Lisaks jalaväelastele teenivad Kesk-Aafrika Vabariigis ka logistikud ja staabiohvitserid. Eestlaste operatsioon Kesk-Aafrikas kestab augusti lõpuni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee