Indoneesia blogi

Indoneesia blogi: Nepaal (5. osa) - raske jalaga autojuhte kitsad mägiteed ei häiri 

Lilli Tölp, 25. juuni 2014 09:18
Foto: Lilli Tölp
PÄEV 5:

Äratus: 6:00
Marsuut: Jhinu Danda (1780,) -> New Bridge (1340,) -> Himalpani -> Siuli -> Beni

Samal teemal

Siulist võtsime kell 14 bussi ning Landrukust suundusime koos Anju ning Rajiga Benisse Raji vennale külla.

Nepaali liiklusest ning bussijuhtidest võiks eraldi pika loo kirjutada. See on lihtsalt uskumatu, kuidas nad neis teeoludes oma sõidustiiliga üldse veel elus on. Teed on auklikud, ülimalt kitsad ning iga teine kurv on pimekurv. Raske jalaga mehed ei näi sellest hoolivat. Oma ja teiste elu kuristikku visata näib neile tühisena.

Beni on lihtne vaene linna, kus Raji vend oma naise ja kahe pojaga elab. Raji vend Prashanla on inglise keele õpetaja. Ta kutsus mind vabatahtlikuna lastele inglise keelt õpetama. Võimalik, et võtan selle kutse isegi vastu, kuid seda mitte varem kui septembris.

Jany jäi täiesti haigeks. Peasüüdlaseks nimetas ta pizzat, mida ta Jinu Dandas sõi. Peale pikka kehavintsutust mägedes vaevles ta nüüd suure kõhuvalu, iivelduse, nõrkuse ning külmavärinate küüsis. Olin päris mures.

Järgmisel hommikul hotellitoas ärgates väitis ta end paremini tundvat, kuid õhtuks oli ta taas omadega täiesti otsas. Olime just Pokaras hotellituppa end sisse kirjutanud ning kompsud maha pannud, kui ta täielikult kokku varises ning jõuetuna mitmeks tunniks voodisse jäi.

Shyam ja Deepak aitasid ta farmatseudi juurde toimetada, kus ta sai peotäie erinevaid ravimeid ning mõne tunni pärast suutis ta jälle naeratuse näole manada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee