Krimi

Talumaja põlengus hukkus inimene (1)

Õhtuleht.ee, 11. juuni 2014 07:00
TULEMÖLL: Kui päästjad kohale jõudsid, polnud lausleekides maja enam võimalik päästa. Foto: Kaspar Pokk / Kanal 2
Eile napp tund pärast südaööd helistas tuletõrjesse Rapla ja Türi vahel sõitnud autojuht ja ütles, et näeb tulekahjukuma Kehtna vallas Hiie külas. Puithoone põles kõrge leegiga ja helistaja kinnitusel võis majas olla inimesi.

Kui pritsimehed kohale jõudsid, oli paarisajameetrise põrandapinnaga vana taluhoone lausleekides, katus oli juba sisse kukkunud.

Majaperemees ja talus elanud naine olid omal jõul hoonest välja saanud. Peremees oli saanud põletushaavu ja kiirabi viis ta haiglasse.

Päästetute kinnitusel jäi tulle inimene. Päästjad alustasid ühtaegu põlengu kustutamisega otsinguid, kuid 47aastase mehe elu enam päästa ei õnnestunud. Tules hukkus ka pererahva koer.

Hoone muutus tules elamiskõlbmatuks.

Majas oli suitsuandur, mille oli paigaldanud päästeamet. Vabatahtlikud pritsimehed olid selle patareid käinud vahetamas möödunud aasta hilissuvel. Eile polnud veel teada, millest põleng alguse sai. Selle selgitab välja alustatud uurimine.

Tänavu on tulekahjudes hukkunud 28 inimest. Valdavalt on põhjuseks olnud see, et inimene on jäänud magamisasemele tukkuma, põlev sigaret näppude vahel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee