Eesti uudised

Riigikogu hoonest kaob Swedbanki sularahaautomaat (7)

Õhtuleht.ee, 11. juuni 2014 07:00
Foto: Mattias Tammet
Inimeste jaoks seadusi loovad riigikogu liikmed on turuseaduste ees jõuetud – majanduslikele aspektidele viidates võtab Swedbank maha Toompeal riigikogu hoones asuva sularahaautomaadi.

"Pangaautomaatide eemaldamise otsusele eelneb alati põhjalik analüüs, mille käigus vaadatakse üle piirkonna automaatide kasutatavus ja alternatiivsed võimalused," kõlab Swedbanki lakooniline põhjendus.

Samal teemal

Pank täpsustab, et Toompea sularahaautomaadi kasutatavus on paar viimast aastat olnud langustrendis ja automaadis tehtavate tehingute arv on võrreldes Tallinna keskmise numbriga ligi seitse korda väiksem. "Seega olemegi otsustanud pangautomaadi eemaldada. Automaadi võtame maha 16. juunil," ütleb panga kõneisik Mart Siilivask.

Üks riigikogu kantselei töötaja nendib Õhtulehele, et loomulikult on kahju, et sularahaautomaat minema viiakse. "Nii mugav oli ju kas või õhtuti pärast tööd vajadusel sularaha välja võtta ja seejärel otse koju sõita, aga mis teha," lausub ta.

Ametniku kinnitusel saab lossis, eelkõige kuulsas puhvetis maksta ka kaardiga ja arveldamisega ei tohiks probleeme tekkida.

Samal teemal

11.07.2014
Panga asemel tilluke toake valla- või linnajuhi külje all
20.06.2014
Vastulöök ääremaastumisele: ka riigikogu jäi pangaautomaadita!
12.06.2014
Pahane klient: kui mina pangale võlgu jään, on kohe trahvid seljas, kui pank mulle, siis on aega küll!
05.06.2014
Swedbank loobus väikekontorite sulgemise plaanist