Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: milleks tegelda hobidega? 

Tiina Kilkson, psühholoog, 15. juuni 2014, 13:44
 PantherMedia / Scanpix
Milleks on hobid head? Kas hobid ei röövi meilt aega? Kindlasti mitte, sest hobidega tegelemine on meie kvaliteetaeg. Iga inimene peaks leidma endale tegevuse, mis pakuks talle rõõmu. Mõned  hobid võtavad rohkem raha, aga võib ka leida neid tegevusi, mis ei ole eriti kulukad.

Hobid pakuvad meie argielule vaheldust, toovad päikese meie ellu. Mõningad ütlevad, et nende töö on ühtlasi ka nende hobi. Ma arvan, et nad on eriti õnnelikud inimesed, sest saavad kogu aeg tegeleda meeldivate asjadega.

Samal teemal

Hobiga tegdes tuleks mured unustada ja tegeleda sellega, mis pakub naudingut. See aeg peaks olema aeg- iseendale. Hea oleks, kui hobiga tegeledes aeg ja ruum justkui kaoks ja tekiks kulgemise tunne. Naudingut võib pakkuda protsess ise või tulemus, mis saavutatakse tegevuse käigus.

Hobideks sobivaid tegevusi on tohutult palju, olgu selleks siis kalastamine, fotograafia, maalimine, tants, laulmine, sport jne. Kui ei tea, millist hobi valida, siis võib katsetada erinevaid alasid ja vaadata, milline nendest tegevustest kõige rohkem naudingut pakub. Tulemuse kvaliteet ei olegi alati kõige tähtsam, vaid tegemise rõõm. Just nauding oma kätega tehtust peaks korvama aja ja raha kulu, mis hobiga tegelemine teinekord kaasa toob.

Hobidesse tasub investeerida, sest see on tõeline puhkus ja aitab taastuda. Meeldivaga tegelemine aitab ka stressist välja tulla ja isegi depressiooni korral pakuvad terapeudid tegevusteraapiat.

Kui hobi korras valmib mingi ese, siis võib seda soovi korral kinkida oma lähedastele, kes oskavad seda hinnata. Teame ju kõik, kui suur rõõm oli lapsepõlves emale, kui talle mingi asja meisterdasime või kaardi joonistasime.

Julgustage ka oma lapsi erinevaid asju katsetama ja meisterdama, sest sedasi arendate last.

Tore, kui kogu perel on mingi ühine hobi, mis on nauditav kõigile. Koos tegemine pakub omamoodi rahuldust.

Mõni tegeleb ühe kindla hobiga aastaid, teine vahetab sageli oma hobisid uue ja huvitava vastu, eks iga inimene ise peab leidma kaua ta mingi alaga soovib tegeleda ja millisele tasemele jõuda.

Mõne hobiga saab isegi raha teenida, kui neid hästi teha. Näiteks see, kes oskab hästi maalida võib hakata raamatuid illustreerima või kellele meeldib tantsimine võib hakata kodukohas tantsutrenne korraldama.

Inimestele meeldib tavaliselt oma hobist rääkida ja sedasi on kerge jutusoonele saada ka inimesega, kes muidu on kinnine ja ei armasta eriti rääkida. Läbi meelistegevuse inimesed avanevad ja koos omasugustega tekivad teinekord ka sõprussuhted, mis võivad kesta kogu elu.

Kui sul on hobi, siis uuri, kes veel sellega tegelevad ja kus kogunevad. Koos hobiga tegeleda ja mõtteid vahetada on põnev. Kui sinu kodukohas sarnase hobiga tegelejad veel koos ei käi, siis võid olla ise uue huviringi algataja.

Hobiga tegelemine on huvitav, arendav, pakub lõõgastust ja rõõmu  - soovitan kõigile leida omale sobiv hobi, mis pakub rohkem kui võtab.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee