Elu rakenduskõrgkoolis

Töö vs haridus? (4)

Liina Laanemets, 9. juuni 2014, 00:24
 PantherMedia / Scanpix
Kui palju tudengeid käib kõrghariduse omandamise kõrvalt tööl? Eesti üliõpilaskondade liidu (EÜL) uuringust selgus, et 59% tudengeid töötab täisajaga. Päris märkimisväärne protsent! Kuid ilmselt lööb selle protsendi nii kõrgele kaugõppijad, kellel esikohale seatud töö, alles siis haridus.

Kuid kuidas üks tavaline tudeng peaks küll ära elama? 2013/2014 õppeaastast hakkas kehtima uus haridusreform, mille kohaselt õppetoetust saab vajaduspõhiselt. Tundub, et kui mõlemad vanemad käivad tööl ja teenivad natuke üle miinimumpalga, siis üliõpilane võib stipendiumist suu puhtaks pühkida.

Seega tuleb tööle minna! Kuid kuidas küll? Olen küllalt kuulnud õppejõududelt, et (üli)õpilase töö on õppimine. Ja uue haridusreformi kohaselt peab iga semester läbima 30 EAP, muidu tuleb puuduvad kinni maksta. Postitust ärgitaski mind kirjutama just see asjaolu, et ma tahan tööle minna ja pakkumisi on tohutult, vähemalt pealinnas.

Jah, mina olen üks nendest, kes ei omanda kõrgharidust ei Tallinnas ega Tartus, ning tööl käimiseks, tuleb üürida pealinna korter või ühikas. Rakveres oleks "ideaalne" võimalus istuda Grossis või Maximas kassas ja triipkoode lugeda. Erialast tööd vahest CV Keskusest leiab, kuid nõutud on vähemalt kaheaastane töökogemus. Kuid siit ka üks plusspunkt rakenduskõrgharidusele – suur praktika osakaal.

Kuid õnneks on mu CV märgatavalt kosunud, olles ise üliõpilane. Praktikad sidunud tööga ning ka see suvi ootab mind väljakutse ühes Eesti tuntud päevalehes majandustoimetuse ajakirjaniku töökoht. Seegi edusamm, et saan kirjutada oma erialaseid uudiseid. Tahaks küll töötada raamatupidajana, kuid kes mind tahab ainult kaheks-kolmeks kuuks?

Ja kuhu ma jõuda küll tahtsin selle looga? Kumb siis ikka on tähtsam, kas töö või haridus? Töötada jõuab terve elu, samas, inimene õpib ka terve elu. Niiet, töö ja kool käsikäes tundub õige variant.

Kuid selle postituse lõppu tahaksin lisada ka üleskutse! Mis teemad Teid huvitavad, mis oleks seotud kõrgkooliõpingutega? Mis koolide tutvustusi vms sooviksite lugeda? Andke vihjeid kommentaarides.

4 KOMMENTAARI

u
Uh 9. juuni 2014, 07:12
Kirjutise järgi otsustades, siis arenguruumi on. Samas soovitaksin minna siiski esialgu mõnele ajakirjuanikule töövarjuks. On siis tõesti selline kriis käes, et ei olegi kogenud inimesi tööle võtta?
s
sellise "kirjaoskusega" lehte??? 9. juuni 2014, 04:31
kas see on mingi must huumor? Seal on JUBA karjakaupa pool-haritlasi ees tiksumas.
See fraas on ületamatu: " Kuid õnneks on mu CV märgatavalt kos...
(loe edasi)
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee