Eesti uudised

Korstna ehitamine ajas naabrid omavahel pöördumatult tülli! (17)

Arvo Uustalu, 9. juuni 2014 07:00
POLE KOOPIA: Ants Palopääl tõdeb, et kuna tegu pole vana korstna koopiaga, jäi loodetud linna toetusraha saamata.Foto: ALDO LUUD

"Ehitajad tulid kohale ja hakkasid väikebussist tööriistu välja tõstma. Siis kargas välja naabrimees, kes töömehed minema ajas," kirjeldab Tartus Võru tänaval elav Ants Palopääl mullu novembri lõpul toimunud intsidenti, mis on majarahva omavahel nii tülli ajanud, et üksteisele ei öelda isegi tere.

Võru tänav 124 kahekordses vanas puumajas elav Ants Palopääl ütleb, et möödunud sajandi algul ehitatud maja on väga kehvas seisus, päästeamet on korteriomanikele mitu korda saatnud ettekirjutuse, et tehtaks korda maja küttesüsteemid ja eriti lagunenud korstnaotsad.

Kuna kaheteistkümne korteriga majas ühistut pole, võttis kokkuleppeni jõudmine aega pikki aastaid. Korteriomanikke pani lõpuks end liigutama see, et suure kiirusega oli lähenemas päästeameti sunniraha tähtaeg – iga kaasomaniku pealt 200 eurot.

Mis on siiski väiksem raha, kui korstnaotste ülesladumine algselt maksma pidi minema.

Palopääl tõdeb, et korstnate renoveerimise konkursi võitnud osaühingul Kodurada olid töö tegemiseks täidetud kõik päästeameti ja linnavalitsuse esitatud tingimused.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee