Eesti uudised

OTSEÜLEKANNE: Piibe päeval loetakse ette "Kalevalat" (3)

Õhtuleht.ee, 6. juuni 2014 08:30
Foto: ALDO LUUD
Piibe maantee on ajalooline maantee, mis ühendab Tallinna ja Tartut. 7.juunil algusega kell 10 loetakse Eestis esmakordselt avalikult ette Soome rahvuseepos "Kalevala".

"Kalevala" liigub mööda Piibe maanteed ja seda saab jälgida meie veebiportaalis või ise kohale minnes. Täpsem teave www.facebook.com/piiberoad.


Broadcast live streaming video on Ustream 

Ürituse peamiseks eesmärgiks on enne suuremate puhkuste algust tõmmata tähelepanu Piibe maanteele ehk Jägala – Aravete – Tartu maanteele, mis on alternatiivne liikumistee Tallinna ja Lõuna – Eesti vahel. Piibe maantee on tunnete tee, kus igal kilomeetril on midagi teha, tunda või nautida.

Teise Piibe päeva raames loetakse esmakordselt avalikult ette Soome rahvuseepos "Kalevala“. Päevaga tähistatakse 170 aasta möödumist ajast, millal Soome rahvuseepose koostaja Elias Lönnrot kõndis jala Tallinnast Tartusse.

Tema päevikute põhjal on teada, et 7.juunil 1844 viibis ta Koerus. Lugemispunktid asuvad Anija mõisas, Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses, Jäneda Musta Täku Tallis, Aravete Kangrumäel, Järva-Jaanis, Koeru kultuurimajas, Lahu kooli juures, Kuremaa lossis, Jõgeva kultuurikeskuses ja Jää-aja keskuses.

Igas lugemispunktis loetakse ette varem kokkulepitud lõigud. Kokku on lugejaid enam kui 100 inimest. Teiste hulgas on lugejateks kohalikud omavalitsusjuhid, Jõgeva Jõuluvana, Soome sõprusvalla esindaja, kohalikud kultuuritegelased ja paljud teised.

Igas lugemispunktis rõõmustatakse kaasaelajaid kultuuriprogrammiga. Teatud punktides kestab programm läbi terve päeva. Nii on näiteks Anijal mõisas avatud uste päev, Järva-Jaanis suur laat ja Kõrvemaa matkakeskuses perespordipäev.

Kogu üritust vahendab läbi päeva Õhtulehe veebiportaal, kust kõik huvilised saavad ainulaadsele kultuurisündmusele kaasa elada. Ülekanne algab kell 10. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee