(TAIRO LUTTER)

Tühja korteri väljaüürimine on enamasti keeruline, sest on vähe inimesi, kel oma mööbel üürikorterisse kaasavõtmiseks olemas on.

Üürnik eeldab ikkagi elementaarse sisseehitatud mööbli ehk seinakappide ja pehme mööbli ehk diivanite ning laudade-toolide olemasolu. Kindlasti peab väljaüüritavas korteris olema köögimööbel, kirjutab portaalis kv.ee käsiraamatu "Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?" autor ja Kinnisvarakool OÜ üürikoolituse lektor Tõnu Toompark.

Rohkema sisustusega korter otseselt üürihinda väga ei tõsta. Küll aitab korralikult korterisisustus üürniku kiiremini leida ja seeläbi vakantsust vähendada.

Kindlasti on kusagil üksikud üürnikud, kes soovivad tühja korterit, kuid neid leida on tõenäoliselt üsna keeruline, ehkki mitte võimatu.

Toompargi hinnangul ei ole ka mõtet üle pingutada – nugade-kahvlite või voodipesu üürikorteri sisustuses pakkumine pikaajalise üüri puhul ei ole mõistlik. Ülesisustatud korter ei pruugi hea olla.

Kui üürnik soovib, et üürileandja viiks väljaüüritavast korterist minema voodi ja kapi, siis peab üürileandjal olemas olema koht nende ladustamiseks.

Sisustuse kõrval tasub märkida, et väljaüüritav korter peaks olema koristatud ja puhas.

Jaga artiklit

22 kommentaari

S
sokrates  /   09:24, 11. juuni 2014
pange tulumaks üürilt 10% peale ja laekub 2 korda rohkem kui praegu absoluutsummas või isegi rohkem sest hetkel ju tõesti ei laeku eraisikutelt seda maksutulu
V
väikelinnas ja suurlinnas  /   13:53, 9. juuni 2014
ohud mõlemis. Suurlinna üürid on küll suuremad aga kuna seadus omanikku ei kaitse, siis puuküürnikke ja laisku parasiite on sedavõrd rohkem. Üüriraha küsimise peale lüüakse omanik lausa maha, üürnik saab vastutasuks paariks aastaks päris tasuta ilusasti sisustatud eurovanglasse.. Vast sellises riigis me elame!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis