Eesti uudised

Venemaa turistid väldivad Eestit (74)

Andres Tohver, 5. juuni 2014 07:00
Hotell Olümpia. Foto: TEET MALSROOS
Eesti hotellide hinnatõus koos rubla nõrgenemise ja Ukraina kriisiga on kolme kuuga idanaabrite meil käimist kahandanud pooleni sellest, mis oli aasta varem.

Turism annab üle kaheksa protsendi Eesti SKTst. Jaanuaris näitas Vene turism veel tugevaid kasvunumbreid. Välisturistide arv suurenes peamiselt Soomest ja Venemaalt saabunute arvel.

Venemaa turiste peatus majutusettevõtetes 15 ja Soome omasid 13 protsenti enam kui eelmise aasta jaanuaris. Venemaalt tuli jaanuaris 47 000 ja Soomest 34 000 külalist ehk kolm neljandikku kõigist majutusteenuseid kasutanud välisturistidest.

"Veebruaris algas langus, mis oli kohati üsna järsk. Kõigil järgnevatel kuudel on olnud külalisi Venemaalt poole või üle poole vähem kui mullu," ütleb Viru hotelli kommunikatsioonijuht Peep Ehasalu.

"Põhjusi on erinevaid, välja on toodud näiteks valuutakursi muutus ehk rubla odavnemine euro suhtes."

Vene külaliste arv Radisson Blu Hotel Olümpias oli samuti märtsist maini peaaegu kolmandiku võrra väiksem kui eelmisel aastal samal ajal.

"Kõige suurem langus oli mais. 45% vähem kui eelmisel aastal," sõnab müügijuht Vitali Makejev. Ta näeb languse põhjusena samuti rubla kursi langust, ent ka hinnatõusu. Tallinna hotellid on 12–15 protsenti kallimad kui aasta tagasi.

"Suvel pole Vene turistide osa Tallinna hotellides kunagi väga suur olnud ning nende reisimist Tallinna sügisel ja tuleva aasta talvehakul on veel natuke vara prognoosida," leiab Makejev tulevikku silmas pidades.

"Meil on ka seekord mõned plaanid, mis aitaksid Vene turistide hulka taas suurendada, kuid lahenduse võti on loomulikult maailmapoliitikas, mitte Eesti hotellides või Eesti kui turismisihtkoha atraktiivsuses," ütleb Ehasalu.

Samal teemal

21.11.2014
Vene turiste takistab Narva piiripunkti pudelikael

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee