Eesti uudised

Viimane aktus: valla võimetus ja riigi hoolimatus viis väikekooli matusteni

Katrin Helend-Aaviku, 5. juuni 2014 07:00

17 KOMMENTAARI

e
ei / 24. juuni 2014 16:34
jõua see Aaviksoo enam neid tittesid teha......
h
Hmm/ 5. juuni 2014 23:31
Mina sain seal koolis kuue aasta jooksul väga hea hariduse, õpetajal oli aega seletada asju korralikult lahti jne. Minu arvates sain sealt ikka väga hea põhja alla, et suuremasse kooli minna. Ja ei ole nii, et väikekoolidest saab halva hariduse ja suurematest pearema. Mina näen seda asja hoopis vastupidi.
j
Jooga/ 5. juuni 2014 22:22
Hämmastav, et ühest lastepeost, mis kooliaasta lõpuga ikka kaasas käib, tehakse nutune matus! Lapsed ju pole süüdi ja ükskord saab meil kõigil kool läbi. Nutke oma nutud vallamajas, aga lastele jätke nende pidu!
o
ohhjaa/ 5. juuni 2014 14:19
nii need maakodud ka tühjenevad kui pole koole nu mida seal veel passi ,sest vanemate mure suur kuhu laps panna ja nii ongi kohverid jälle pakitud ja minek ,kurb ,et maaelud hävitatakse ,nii hävibki eestlus ja see väike Eestimaa jääb veel väiksemaks täitub mingi võõra rahvaga
v
Vot pidage meeles siis / 5. juuni 2014 13:35
,et kõik mis toimub , toimub EW ära kaaperdanud komsomolkuste nõudel. Segases vees ei vastuta keegi.
k
kod/ 5. juuni 2014 13:34
Suurim lollus oli üldse nende väikekoolide lahtitegemine , aga eks tarkus tule tagantjärgi . Palju on nende väikekoolide ülalpidamine maksma läinud -vist lausa miljardeid . Selle haridusreformiga tuleb edasi minna ja kiiremini -näiteks 12 klassi kaotamine . Lihtsalt praegu neelab haridus juba meeletu hulga riigieelarvest -see ju maksumaksja raha . Loomulikult kaasnevad sellega ka õpetajate koondamised (mis ongi ju selliste vingumiste põhiteema -varsti sügis ja hakkame kuulma kohe juba augusti lõpus kuidas õpetajad nälga surevad )
n
nimi/ 5. juuni 2014 11:32
Presidenti, peaministrit, valitsust, riigikogu jt "riigiisasid" huvitab ainult iseendi taskute mammona täis ajamine ja oma lähedaste tuleviku kindlustamine. Ahnus mõõtmeteks on täna Suur-Tallinna rajamine ja rahva ning raha, ülejäänud Eestimaalt kokku riisumine. Ahnus, Ahnus, Ahnus, šeigitud rumaluse ja üüratu demagoogiaga. Kool peab olema käigus ka siis kui seal õpib ainult üks õpilane. Pangaaparaat, pood ja apkteek peab olema külas ka siis kui seal on ainult üks elanik. Riik peab selle tagama. Kui on vaja kokkuhoida, siis esmalt tuleb alustada Eesti jaoks ebavajalike institutsioonide ühendamisest, nt meil ei ole vaja presidenti ja peaministrit, piisab ühest. Riigikogu liikmelisus 101 asemel 21 ja tasustamata.
i
Iga asi saab ükskord otsa/ 5. juuni 2014 10:33
ammu oleks aeg olnud, sest nii ebamajanduslikult ei anna pikalt käituda. Liiati Kaius on ju korralik põhikool olemas.

i
Imelik artikkel/ 5. juuni 2014 09:46
Me ei nuta asjade üle,mis on loomulikud:Inimene ei hinga vee all,oleme surelikud,suurem asi ei mahu väiksema sisse....Kui lapsi (vallaelanike) pole,siis ei saa ju ka kooli pidada.Poodi ka ei ole,kui ostjaid ei ole.Kuimetsast Juuru on alla kümne kilomeetri asfalt teed.Juurus on seni vist veel isegi gümnaasium.Raplasse 20 ringis,seal on musa-,spordi-,täiskasvanute ja normaalmõõduliste koolid,lasteaiad.Kui Raplasse ei taha ,siis enam vähem sama maa on Kosele.Olgem majanduslikud.
s
see riik on omadega p....s! Juba ammu!/ 5. juuni 2014 09:42
Vigane riik kisub endaga ka kõik alles jäänud ilusa mülkasse kaasa. Riiki ei huvita meie lapsed, nemad mõtlevad vaid omakasule ja rahale. Millegipärast aga peale kõiki neid kärpimisi pole see riik ikka suutnud rahaliselt plussi tulla ja elatakse kas laenude peal või järgmise aasta eelarvest. Väikekoolides mitte lapsed vaid ei õpi ainult, väikekoolides on väike aga sõbralik kogukond ja paljudel lastel on neis koolides õppimise kõrvalt ja elada oma lapsepõlve elu. Suured koolid paraku on nagu rämedad masinavärgid, kus nii õpetajad kui õpilased muutuvad närviliseks, soodustavad kuritegevust.
r
Retro/ 5. juuni 2014 09:28
täiesti teemavälisena, aga see kohanime mainimine meenutas midagi.
Tegin aastaid DJ tööd üle eestimaa. Selle pinnalt joonistus välja üks muster ja korduv seaduspärasus, mille algseid põhjuseid ei osanudki aimata.
Kummalisel kombel, no näiteks Kiiul või Kuusalus või no neid kohti on veel palju - oli alati rõõmsameelne ja sõbralik rahvas (üksikud tüliõunad on igas kohas)
Samas Kaiu, Paide, Rapla, Türi - on meelde jäänud eriliselt agressiivsete tüüpide kohtadena. Juba peole tulles oli valdav osa rusikatega vehkimisele häälestatud.
Maakate värk - arvasin tookord.
e
Enn Oja/ 5. juuni 2014 09:14
asutama tuleks akata tuba k'oo.le . kuni 5.' klassini ja kuni 5'le õpilasele . siis saakks paari kildig'auguselt väjkälapsed k'äjja kodulähädal koolis . pr'aegu onn aga lugu nõnna et kuj koolibu.ss viib koju vanemate kl'assidejärrgi kell 15...16 sis ned 3...4 tunndi p'eavad seda p'ussioottama ka alkkl'asside õpilased .
tubagoolis oleks 1 õpps, ajnult annde ajjnejd annaks rää'nndõpps võj sõjdutataks lapsed 12...3 korrda kuus suurem'asse k'ooli ühistunndid'esse . juba ammu otsivad rakendust mittmes koolis mu.saõpsid, kunstiõpsid sest öhes väjkäses koolis saavad nad ajnult 1' pääva .
nende suletavate k'oolidejuures aga on sellge et valld ja arimatusminist'eerium on puhhtad pohhu`istid ning nejjd ejj uvita aridus ega mejje tulevik mitteüks raas .
t
totu/ 5. juuni 2014 08:26
Mõistetav,et finantsilisest ja majanduslikust poolest vaadatuna on taoline situatsioon õige,kuid... Kas tõesti sellised väärtused,nagu ajalugu,kodukoht,inimlikkus,väärtuspõhine elu ja mis kõik veelgi taandub üksnes ühe konkreetse,külma ning tundetu mõiste taha,milleks on raha.Paistab küll nii olevat.Paratamatult hääbuvad ka seejuures paljudki mõisted,mida siiani au sees peeti,või vähemalt teisenevad.Samu mõisteid,millele tähelepanu juhtisin,mainisin ka algupoole.Kahju.
k
K/ 5. juuni 2014 08:20
Kahju et need lapsevanemad ei võtta sõna kes oma lapsi sinna kooli ei too või on viinud sealt minema. Siis jääbki mulje et vald on süüdi et kool kinni pannakse. Avalikult ei julge rääki,kuid jah omavahel sosistatakse küll.
Loo autor on ju ka tegelikult endise vallavanema isiklik leheneeger, ta peab ju kaitsma oma emandat.
k
koolid/ 5. juuni 2014 07:26
väga kurb,kui palju on sellised kohti kus see kevade on viimased aktused,kas siis põhikoolid või gümnaasiumid.Ikka ei ole raha ja riik ei suuda.Aga kui arudaada siis raha ikka jätkub,suurendamaks sõjakulutusi ja nato vägede ülevalpidamiseks.Mis kõik o n tähtsamad kui meie lapsed ja nende tulevik,Sõnavõttudes suured lubadused ,mis kõik lastele lubatakse,aga tegelikult.Võetakse vastu otsuseid ,et vabamalt juua avalikes kohtades,aga mis puudutab koole,siis neid meil varsti ikka vähem ja vähemPaneb ohkama ja rikub ilusa suve,olen kurb koos nende vanematega ,kes peavad mõtlema kuhu lapsed panna.Me oleme jõuetud riigi valitsejate suhtes.
n
nn,,Minister,, Aaviksoo !/ 5. juuni 2014 07:23
Panus eesti ja eestluse hävitamiseks!