Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kas kõik emad peavad olema ühesugused?

Mariann Kaasik, 4. juuni 2014 18:05

19 KOMMENTAARI

z
zxcv/ 17. juuni 2014 07:55
Mul on lihtsalt hea meel, et mul last ei ole ja ei planeeri ka nii pea..pigem ei tahaks üldse. Muigama ajavad need põhiharidusega teismeeas rasedaks jäänud "täiskohaga emmed", kes peavad end oma tittedega nii tähtsateks.
m
maali/ 11. juuni 2014 13:19
kus maailmas te elate, kui laps tuleb koolist on nii emad kui vanaemad tööl ja keegi ei oota ei söögi ega ka koogiga- saage täiskasvanuks
a
ats/ 9. juuni 2014 15:30
Naistekast said kinga et nüüd siin blogid??
z
zzz/ 8. juuni 2014 10:51
UKs soovitatakse rinnaga toita miinimum aasta, soovitavalt kaks, nii et 10 kuud taiesti norm see hea su lapsele ja endale ka ter islik vahendab rinna ja emakavahi riski. Eestis mingi nouka aegne soovitus veel jargimise.
ü
Üle/ 7. juuni 2014 20:35
Ülemõistuse ajab närvi, kui noored emmed räägivad "meie " vormis-mitte kui koos lapsega tehti näiteks "Me käisime loomaias" jne, vaid "Meil tuli esimese hammas" või "Meie käisime täna potil". See häirib niimoodi, et tahaks küsida, et kas te mõlemad saite esimese hamba või. Oeh, vot see on jube. Aga muidu tõsi jutt.
n
Nuneh/ 7. juuni 2014 16:43
Mina ei pea heaks emmeks seda, kes viitsimatusest rinnapiimaga toitmise lõpetab. Või riidemähkude propageerijana ikka oma lapsest pampersitega pilte üles paneb.
g
ggg/ 6. juuni 2014 00:16
Igale naisele on lapse saamine nagu olümpiavõit aga ülejäänute jaoks suht Suva teema.igaüks tehku kuis heaks arvab.pole vaja kuulata uhkustavaid emasid ja neid emasid, kes arvavad et "laid back attitude" teeb sinust parima ema.Ei saagi loot a, et kòik emad yhesugused, sest isiksused erinevad ju.ja no emaks olemine pole mingi hull staatusevärk...see pigem tavalise elu osa.nothing special about it. Emad ise tihti mõtlevad asju pingeliseks.
m
5. juuni 2014 22:27
Ma olen millrstki ilma nüüd jäänud....Mallu...5 KASSI? Kus sa said ? :D

h
Helen/ 5. juuni 2014 21:32
Mina ütleks oma arvamuse teise künka otsast. Ma ei pea neid emasid halvaks, kes olude/vajaduse sunnil lapsele rinnapiima andmise lõpetavad. Kuid miks käivad inimesed mulle ütlemas, et sul 10kuune laps, miks sa veel rinda annad? Ta juba suur, aitab juba küll! Vot see on minu jaoks absoluutselt mõistmatu.
k
kry/ 5. juuni 2014 20:23
Kui on vastu võetud otsus laps saada, siis tuleks ikka lapsega tegeleda senikaua kuni laps seda vajab, aga ega see pole eelduseks,et laps ka kõike kohe esimeste seas tegema hakkab. Kui on ema jaoks oluline tööd teha või pidevalt lõõgastuda, siis ilmselgelt pole emaks olemine veel selle naise jaoks. Eks muidugi leiab aega ka omi asju teha (näiteks siin kommenteerida). Kurb on kuulda, et paljud naised soovivad tööd teha lapsega kodus olemise asemel. Kahte tööd korraga korralikult teha on ju raske ja oma lapse tugevaks ja täisväärtuslikuks inimeseks kasvatamise tööd küll poolikult teha pole hea. Tänapäeva maailmas võiks välja astuda tsoonist kus hea elu lapsel võrdub ilusate asjade, puhta kodu ja täis kõhuga ja jätta kasvatustöö ja väärtuste õpetamine ühiskonna/kasvatajate teha. Antud kommentaar ei käi kellegi pihta, vaid need on mõned mõtted mis tekkisid seoses vanemate tööle minekuga väikese lapse kõrvalt.
k
K/ 5. juuni 2014 17:43
Laste arengust niipalju, et on ka päris palju neid lapsi, kes ka tõepoolest arenevad kiiremini, kui teised. Olen ise saanud väga suure halvakspanu osaliseks, kui laps väga varakult ise istuli tõusis, käputas ja püsti ajas. Enamus temaealisi õppis alles keerama. Popp on rääkida, kuidas laps veel ei oska...
rääkida kui
k
kry/ 5. juuni 2014 17:40
Muust saan aru, aga rinnapiim on küll miski mida laps PEAB saama olenemata sellest kas ema viitsib või ei viitsi seda teha. Ja varem kui aastaselt lõpetada on on ka nagu "rongaemalik", sest kui padujoodik pole, et nädal jutti käpp maas, siis ju ühe õhtu võib vabalt pausi pidada ja järgmine päev edasi anda. Nii, et jah, paratamatult tekib mõte, et need kes rinnaga toitmise varakult lõpetavad ongi lapsest nii palju pikalt eemal, et piima lihtsalt kaob ära. (Teadmiseks siis, et piim ei kao üleöö, läheb ikka nädal kaks) Beebi arengule on emapiim sama vajalik kui õhk mida hingata.
h
Hämmastav.../ 20. juuni 2014 11:54
...nii mina kui mu vend oleme täie elujõu juures. Ei ole haiged, ei ole suremas, ei ole teistest viletsamad/rumalamad/aeglasemad JA me pole kunagi rinnapiima saanud.
KÕIK emad, kes te siin õelutsevaid ja tigedaid kommentaare RP tähtsusest loete, kuid teil endil on võimatu seda lapsele pakkuda (tervislikel põhjustel näiteks) - te olete ikkagi supper emmed JA teie laps saab ikkagi elada täisväärtuslikku elu! :)
<
5. juuni 2014 17:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
mina/ 5. juuni 2014 17:45
Ja teised "head emad" ei istu samuti arvutis ja ei kritiseeri teise ema elu ja tema toimetusi vaid tegeleb oma lapsega :P
h
hmm./ 5. juuni 2014 17:31
esimene laps hakkas käima aasta ja peale , teine kõndis 8n kuuselt ilma et oleks sundinud aga kolmas varsti aastane ja ta ei viitsi roomatagi... mis tegema pean, oijummel paanika eksjuh, arengust maas1! :D ei paaninitse kõik tuleb siis kui ta ise tahab ja selleks valmis on ei sunni last. (roomata ei viitsi aga tugede najal kõnnib) nii et ma ei saa sinna miksit teha kui mu laps nüüd ei söö ise või ei kõnni või ei käi potil. jne, jne, jne...
m
mm/ 5. juuni 2014 10:26
Kui minu esimene laps nii väike oli, siis ma vist mõtlesin sama moodi. Nüüd 15 aastat hiljem on ikka täiesti teised mõtted.
t
to tydruk/ 5. juuni 2014 08:34
Aga miks sa neid kritiseerid, kes nii teevad? Samad sõnad autorile. Irooniline või mis?

t
tüdruk/ 4. juuni 2014 19:07
Olen Melluga täitsa nõus on jah neid emmesi kes tuunivad oma lapsi-mina panin oma lapse kuue kuuselt potile, oi minu kuue kuune sööb lusikaga ja mida iganes veel, tore ju aga kas peab lapsepõlve nii vara ära lõpetama. Mul 1,5 aastane hakkas kõiki toiminguid suurtemate laste järgi tegema ja mina toetasin teda näitas huvi millegi vastu siis aitasin ei sundinud vaid suunasin ja nüüd on kolme aastane ja ei saa öelda et jäin hiljaks millegi õpetamisega. Käib lasteaias ja õpib seal olles veel ja veel igasugu asju juurde. Ikkagi olen uhke oma lapse üle kõikk ikkagi omal ajal