Eesti uudised

Evelin Ilves osaleb Eesti parimate perearstide auditeerimisel (52)

Toimetas Kristin Aasma, 4. juuni 2014, 10:35
Evelin IlvesFoto: Tiina Kõrtsini
Eesti Perearstide Seltsi kutsel osaleb Evelin Ilves perearstikeskuste auditeerimisel külalisaudiitorina.

"Meie paljud perearstid teevad väga head tööd, nad on keskendunud mitte pelgalt diagnoosile, vaid sellele, kuidas muuta patsiendi harjumusi ja suunata ta tervislikuma käitumise poole, mis on kasuks nii konkreetsele inimesele, tema perele ja lähedastele kui laiemalt kogu ühiskonnale," ütles Evelin Ilves, kes hiljuti nimetati Maailma Terviseorganisatsiooni WHO Euroopa regiooni eestkõnelejaks mittenakkushaiguste alal.

Samal teemal

Perearste auditeerivad Eesti Perearstide Seltsi ja Tartu Ülikooli peremeditsiini kliiniku esindajad, külalisaudiitorite seas on ka Eesti Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross ja Turu Ülikooli õppejõud Soomest, samuti osaleb auditeerimises kolm vaatlejat Ida-Viru perearstide seast, edastas Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond.

Evelin Ilves nimetas Ida-Virumaa inimeste kaasamist eriti oluliseks. "Tegemist on dünaamilise piirkonnaga, mille arengu lahutamatu osa on inimeste tervis ja seda toetavate hoiakute süvendamine. Nii on tähtis, et Ida-Viru perearstid saaksid parimaid kogemusi Eesti teiste piirkondade kolleegidelt ja vastupidi, sest kindlasti on ka Lõuna- või Lääne-Eesti perearstidel paljutki õppida oma Ida-Viru ametikaaslastelt."

Auditeerimisel, mis kestab augusti lõpuni, hinnatakse perearstikeskuse toimimist, organisatsiooni, ravikvaliteedisüsteemis osalemist ning õppe- ja teadustööd perearstikeskustes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee