MITU SÕDA: Viljandi meer Ando Kiviberg kaitseb end süüdistuste eest, mille järgi tal ei jää folgi juhtimise kõrvalt linnale aega. Foto: Stanislav Moškov
Mattias Tammet 4. juuni 2014 07:00
Vaid seitse kuud pärast kohalike omavalitsuse valimisi värisevad juba Viljandi, Paide ja Kallaste linnapeade toolid.

Viljandi opositsioonis oleva Reformierakonna esindaja Loit Kivistik märkis Sakalale, et linna meer ja ammune folgi juht Ando Kiviberg on võtnud kavaks ürituse kaaperdada ja soovib pärimusmuusikafestivali kaubamärgid oma nimele registreerida. Kiviberg ütles Õhtulehele, et tegemist on hoopis ettevaatusabinõuga, et kolmas osapool ei saaks seniseid tegijaid festivalitööst kõrvale jätta. Kuid opositsioon ei jätnud Kivibergi rahule ja süüdistas, et folgi kõrvalt pole tal linna juhtimiseks aega. Umbusaldushääletus toimub 5. juunil.

Volikoguerakondade kemplus on viinud linnapea umbusaldushääletuseni ka Paides. ERRi ­uudisteportaal kirjutab, et selle tulemus oleneb lõhenenud Reformierakonna liikmetest – kui erakond suudab end 16. juuni hääletuseks taas ühtseks koondada, läheb umbusaldushääletus ilmselt läbi. Volikogu aseesimees Tarmo Alt põhjendas hääletust sellega, et linnapea Alo Aasmal jääb opositsiooni arvates koostöövalmidusest puudu.

Pidevat põnevust tekitab ka Peipsi-äärne Kallaste linn. Sügisel sai linnapeaks taas kord Viktor Nukka, kes alles aasta tagasi sai endale kaela linnaraha omastamise kahtlustuse. Kohus tema üle algab septembris. Linna ametliku veebisaidi põhjal on Kallaste linnapea ametivolitused peatatud, kuid Eesti Päevalehe andmetel on võimurakmed endiselt Nukka käes.