Eesti uudised

Vandaalid käisid Jüri Jaansoni terviseraja sillutist lõhkumas (4)

Kristiina Tilk, 4. juuni 2014 07:00
Pärnu jõe vasakkalda tervisespordirada, mida rahvasuus kutsutakse Jaansoni rajaks, avati loetud päevad tagasi, kuid juba on kellegi kuri käsi seal käinud oma jõudu näitamas. Hoolikalt laotud kivisillutis on segamini paisatud.

Avamispäeval, 1. juunil võtsid jooksurajal mõõtu Raio Piiroja ja Pärnu jõel sõudjad. Vandaalid jõudsid neljakilomeetrilisele rajale Pärnu Kesklinna silla juurest Papiniidu sillani ööl vastu teisipäeva.

"On ikka tegelased küll. Ma ei saa aru, kuidas tullakse mõttele minna ja lõhkuda," pahandab mees, kes iga päev on rajal jooksmas käinud.

Tema sõnul pole laiali paisatud kivid nii hullusti takistuseks, et tervisesportlane rada üldse kasutada ei saaks.

Anu Juurma-Saks Pärnu linnavalitsusest ütleb, et rajaäärse kordasättimine tuleb esialgu linnal kinni maksta. "Kui vandaalid tabatakse, siis nõutakse kahjude katmist neilt," loodab ta siiski, et pätid tabatakse.

Linnavalitsusel on ka palve: "Kui näete kedagi linnas vandaalitsemas, siis palun teavitage sellest politseid!"

Jõekallaste kordategemine oli kahekordse olümpiahõbeda Jüri Jaansoni ammune idee, sest plaan oli hakata korraldama kahe silla jooksu. Esimene jooks toimuski juba 2001. aastal, mis siis, et jõekallastel jooksmine paljudes kohtades veel võimalik ei olnud.

Nüüd on neljakilomeetrine lõik Kesklinna sillast Papiniidu sillani korralik kergliiklustee koos puhkealadega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee