Eesti uudised

Üllatus: Savisaar sõitis Singapuri, jättes isikliku naiskonna koju (31)

Karoliina Vasli, 3. juuni 2014 20:41
MEHISES SELTSKONNAS: Edgar Savisaar Singapuris tippkohtumisel Tallinna tutvustamas. Peamiselt ümbritses teda mehine poliitseltskond.
Tallinna meer Edgar Savisaar on Singapuris. Teda üldjuhul reisidel saatvad naisalluvad jäid sedapuhku koju.

Savisaar osaleb 4. juunini peetaval maailma linnapeade tippkohtumisel "Ühised väljakutsed; jagatud lahendused". Varasemate lähetuste põhjal julgenuks oletada, et kaasa sõitis näiteks nõunik Moonika Batrakova või kaunitarist abi Jekaterina Fedkina.

Samal teemal

Aga võta näpust. Fedkina vastas töötelefonil ja kostis, et ükski abi ega nõunik ei läinud Savisaarega kaasa. Raepressist kinnitatigi, et kaugele Aasiasse läkitati peale meeri vaid linnakantselei välissuhete ja protokolliosakonna juhataja Heili Luik.

Tavaliselt on linnapeal reisidel kaasas nõunikest naisalluvad. Veebruari hakul saatis Savisaart Sotši olümpial Jekaterina Fedkina ehk Katja, nagu meer teda kutsub. Veebruari teises pooleks käis Savisaar Brüsselis Euroopa Komisjoni foorumil ja Tel Avivi linnapea kutsel Mustoneni Fest'i avamisel Iisraelis. Peale Heili Luige oli siis meeriga kaasas linnavalitsuse nõunik Liina Oja. Varasematel reisidel on Savisaart saatnud ka kauaaegne nõunik Moonika Batrakova. Mullu suvel aga käis linnapea Moskvas koos Lasnamäe linnaosavanema Olga Ivanovaga.

Savisaare praeguse lähetuse kohta märkis Raepress, et tippkohtumisel osaleb isikliku kutse alusel 130 linnapead ja linnajuhti kõigist maailmajagudest. Savisaar tutvustas seal muu hulgas ka Tallinna tasuta ühistranspordi projekti. Lähetuse ajal asendab meeri abilinnapea Taavi Aas.

Samal teemal

28.01.2014
Tallinn maksis kinni Savisaare sõidu Sotši
21.01.2014
Savisaar seikleb tänavu välismaal ilma Batrakovata