Maailm

Wallenbergide fond süstib Rootsi meditsiiniuuringutesse miljardeid 

Toimetas Kristin Aasma, 3. juuni 2014 12:21
Üks Raoul Wallenbergi fondi rajajaid on Baruch Tenembaum.Foto: AFP / Scanpix
Knut ja Alice Wallenbergi fond rahastab miljardite kroonidega Rootsi uusi meditsiinilisi uuringuid, nende seas ka riskantsemaid projekte, et suurendada riigis võimalust teaduslikeks läbimurreteks.

Fondi esindajate sõnul jaotub raha 10 aasta peale, vahendab thelocal.se Dagens Nyheterit.

Samal teemal

"Me peame kiiresti leidma uusi ja innovaatilisi teid, et tugevdada Rootsi konkurentsivõimet meditsiinivaldkonnas," põhjendasid fondi esindajad Göran Sandberg ja Peter Wallenberg Jr rahasüsti. "Me loodame, et meie 1,7 miljardi (Rootsi krooni – toim) suurune lisapanus on väärtuslik osa." Raha kasutatakse uute molekulaarse meditsiini uuringute laboratooriumide loomiseks Göteborgis, Lundis ja Umeås.

Kõneisikud lisasid, et raha loob uurijatele vabaduse tegeleda inoovaatilisemate ja riskantsemate projektidega, mis suurendavad võimalust teaduslikeks läbimurreteks.

Lisaks 1,7 miljardile investeerivad Wallenbergid kaks miljardit krooni muudeks teadusuuringuteks, millest 600 miljonit on eraldatud meditsiinile.

Viimase viie aasta jooksul on fond annetanud erinevatele teadusprojektidele peamiselt Rootsi ülikoolides kokku viis miljardit Rootsi krooni.

Wallenbergide fond on Rootsis suurim teadusuuringute erarahastaja ning ka üks suuremaid kogu Euroopas.

Samal teemal

01.11.2016
Rootsi kuulutas holokausti kangelase Raoul Wallenbergi ametlikult surnuks
27.08.2013
Rootsi tähistab esmakordselt Raoul Wallenbergi mälestuspäeva
26.01.2012
Saabi muuseum on päästetud!
19.01.2012
Rootsi asub Wallenbergi surma uurima