Mootorrattur. Foto on illustratiivne.Foto: TOOMAS HUIK/Postimees/Scanpix
Toimetas Geidi Raud 3. juuni 2014 11:11
Politsei kutsub liiklejaid üles olema tähelepanelikud ja mõistvad seoses sel nädalal Tallinna Lauluväljakul peetava mootorratturite kokkutulekuga, millest korraldajate hinnangul võtab osa rohkem kui kümme tuhat mootorratturit üle Euroopa.

Mootorratturid sõidavad 5. kuni 9. juunini peetavale kokkutulekule valdavalt kas Pärnu kaudu või tulevad reisilaevadega Tallinna sadamasse.

Samuti liiguvad mootorratturite grupid Tallinnasse ka Narva, Võru või Valga kaudu. Kõigil neil suundadel palub politsei kaasliiklejatel vajadusel varuda kannatust vältimaks ohtlikke liiklusolukordi.

„Autojuhid peaksid neil päevil olema liikluses mootorrataste suhtes tähelepanelikud, kuna meie teedele ja tänavatele lisandub korraga tuhandeid mootorrattureid nii gruppidena kui üksikult, kes täpselt ei tunne meie liikluskorraldust," ütles Põhja prefektuuri liiklusejärelvalvekeskuse juht Elari Kasemets.

Kõige kõrgema liiklusintensiivsusega päevad on tõenäoliselt neljapäev ja reede, kui osalejad kogunevad ning pühapäev ja esmaspäev, kui kõik omakorda koju tagasi sõidavad. Nädalavahetusel on liiklus tihedam ka Lauluväljaku ümber ja Tallinna kesklinnas.

Seoses motokokkutulekuga ei ole korraldajad taotlenud olulisi teede sulgemisi või liikluse ümberkorraldusi.

Narva maanteel Oru värava poolse sissepääsu juures on üks sõidurida reserveeritud Lauluväljakule sisenevate mootorratturite jaoks. Liiklejad peaksid seal jälgima ajutisi liiklusmärke ning liikluskorraldajate märguandeid.

Kommentaarid  (10)

Taadu 3. juuni 2014 16:51
Vähemalt tuuakse mingitki kultuuri Tln kultuuritusse tänavapilti. Pealegi, kui ennatlikult arvavatakse, et motomehed ainult joovad ja lärmavad, siis soovitan soojalt - külastage kordki analoogset üritust ja esitage oma argumendid hiljem, kui olete selles ise veendunud. Sooja õhku ei ole mõtet sellel teemal suust välja ajada!!!!!
Margo 3. juuni 2014 21:45
Mõtlesin minna üritusele, aga 4-päeva pilet maksab 60€ ja sisse lastakse platsile vaid tsikli seljas.
et siis mida 3. juuni 2014 13:35
et sõidavad? ei, kihutavad. nähtud iga päev, kuidas mõni mootorrattur kohe otsib surma. mõni leiab ka, vaene autojuht, kes peab pärast selle koormaga elama. äkki peaksid mootorratturid ikka ise tähelepanelikumad olema?
Kulgur 4. juuni 2014 11:31
Paistab et oled kogu oma elu ainult autos veetnud, võta vahelduseks mootorratas, tee alustuseks väike tiir mõnes linnas ja vaata, kui vähe tähelepanu tegelikult autojuhid mootorratturitele pööravad, keeravad ristmikel ette, ja pärast vabanduseks öeldakse, et ei näinud, osta omale prillid või hakka jälgima ka asju, mis on autost väiksemad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS