Eesti uudised

Sotsiaalmaja elanik: alles kukkus rase naine trepist alla, siis hüppas mees aknast välja! (23)

LISA KOMMENTAAR

kod 4. juuni 2014 07:48
Ega seal elabki selline lumpen - ja ega kedagi sunnita seal elama , see on vaid võimalus kui ise enam midagi teha ei viitsi. Lagastavad seal ju elanikud ise - vaid 5 aastat tagasi tehti seal ju koridoride täisremont - praeguseks kõik rikutud . Elukatele antakse seal värskelt remonditud toad , aasta pärast meenutab see sõjatsooni . Ja kardinaid peaksid ikka elanikud ise pesema , mitte linnavalitus
to ei mõista 3. juuni 2014 18:07
Seos selle majaga oli,see poiste kamp,kus see poiss suri ja üks ellu jäi, tegutses selle maja ümber ja ka sees sest osa poisse elasid selles majas,käisid sisse-välja,suitsetasid,jõid(?),nuusutasid,kusid maja madalama tiiva katuselt jne...........Nii et seos ikka selle ühikaga oli!!
3. juuni 2014 18:50
Okei, ta sõbrad elasid selles majas. Loost jääb mulje nagu selle maja elanikud muud ei teegi, kui joovad ja nuusutavad. See pole nii.
loogika 3. juuni 2014 23:22
Nagu ma aru saan, siis kui majas on pahasid poisse, siis enam see maja elamiseks ei kõlba - pole turvaline! Sama loogikat kasutades ei või last ka ühtegi kooli panna, sest kindlasti õpid igas koolis mõni halva mainega laps nn pätipoiss. Nad võivad ju koolis kokku puutud :(
Ei mõista 3. juuni 2014 13:10
"Alles aasta tagasi suri sealsamas maja kõrval lagunenud trepi juures gaasi sisse hinganud nooruk", natuke võiks fakte kontrollida, sellel noorukil, puhaku ta rahus, polnud antud majaga mingit otsest seost, siit jääb aga mulje, et ühe nurga peal keegi süstib ennast, teisel nurgal keegi hingab midagi sisse jne. Ajakirjanik võiks tulla ja jalutada näiteks Tallinnas Õismäel, mõnda maja vaadates tekib küll tunne, et rõdud kukuvad varsti küljest, samamoodi on kardinad koledad ja aknad räämas - mis oleks ettepanek siinkohal? Elanikke on igapool igasuguseid, varastatakse naabrite tagant jne. Juuakse samamoodi, ainult korterite puhul sa ei näe igasse ühte neist. Ma ei saa aru selle artikli eesmärgist. Kui mina olen selle maja üks korralikke elanikke, siis mis ma selle infoga nüüd peale hakkan?
nimi 3. juuni 2014 11:38
Niimoodi ülbelt lajatab abilinnapea.pthüiii häbi millised riigitöötajad Eestis on.Tõsiselt vastik lugeda kohe!Käima peale saanud-mis sul viga on kuradi mees???
see Romek 3. juuni 2014 10:53
on ka üldiselt alati olnud vastik ja ebameeldiv ja ülbe. olen kunagi oma töö tõttu pidanud temaga asju ajama. õudus kuubis ! ennast täis ja suht sarnase stiiliga nagu vana Ninasarvik meil seal Tallinnas. otse ja ausalt - selliste koht ei ole seal. kus tuleb aidata inimesi ! teine jubedus oli see Tammekivi ! aga vägisi tekib tunne. et see on taotluslik. et võetakse just sellised viimased vastikused. kes siis "oskavad" inimesi ellimineerida ! PÄRNU ON JUBE !!!
pärnakas 3. juuni 2014 10:43
Eks see Liiva ühikas üks nuhtlus on! Elab seal ka korralikke aga samas ka..........! Aasta tagasi rääkis sõber kuidas kevaditi pärast lume sulamisi maja ümber ja trepi juures maa süstlaid täis,ka lastega pered kus ei ema ega isa(?) tööl käinud,elatakse toetustest ja samas üks joomine. Ise olen näinud ka tänaval peksmisi,maja ees tuiavad joomased,möödunud suvel tuli Pärnu Vee auto ummistust likvideerima aga majatagune oli akendest allavisatud rämsust nii täis,et mehed pidid ise (ka mina) koristama,et auto ligi pääseks!! Ja mis elu seal ka on kui 2-toalises boksis elab ühel pool normaalne inimene või abielupaar ja kõrval narkar või töötu heidik! See maja tuleks renoveerida,2-toalised boksid teha ühepere elamiseks,valida korralikud elanikud ja muuta see ühikas inimsõbralikuks! Mittekorda vajavatele korteritaotlejatele leida ka vastavad (hoolt mittevajavat) elamispinnad,et mitte n.ö. ühte patta panna normaalsed-töökad ja luuserid-joodikud!
huviline 3. juuni 2014 23:16
Aga kui ühikasse ainult korralikud inimesed saaksid toad - kuhu need hammasrataste vahele jäänud panna. Need ju ka nagu inimloomad. Kas tõesti hakkavad need ainult kuuse all elama - meil ju talved külmad!?! -Halastusest laseks ikka need ka tuppa, sest eraldi oma maja eraldamine, kus naabreid pole, läheks ju veelgi kulukamaks ( nii jääb siis järgi ühikas ). Vanast pandi Riia mnt ehk nn Laia tänava ühikas elanikud vastavalt korruste kaupa - korralikud ning perekonnad ühele korrusele ja probleemsed teisele. Koridoride vaheuksed käisid lukk ja probleeme eriti ei tekkinudki.
Kodanik 3. juuni 2014 10:31
Kuulan muusikat ainult kõrvaklappidega ja käin elu lõpuni enesekaitse vahenditega ja seda absoluutselt igal pool.
MATS 3. juuni 2014 09:45
Meenutagem vana loosungit: kaadrid otsustavad kõik! Vaat sellise "kaadri", taoliste naabrite korral ei saagi midagi paremat loota. Vabanenud kurjategija, joodikud, narkarid, kõigele käega löönud tegelased j.n.e.

Abivajaja 3. juuni 2014 09:40
Rüüpa rüüpa vennikene,
kuni tuksub rind!
Ükskord kustub küünlakene, putel võetass käest!
. 3. juuni 2014 09:22
Ma saan aru, et püütakse kopeerida "Skandinaavia mudelit", kus slummistumise vältimiseks miksitakse kõik asukad--segamini normaalsed üksikemad, vanurid, kriminaalid, joodikud, narkarid, ja mitte parimal järjel olevad töötavad inimesed. Muuseas, seal on politsei nende majade pidev külaline. Elan ise Soomes, ja kõrval on selline maja. Hooldatud--aga sisu selline,et võta üks ja viska teist.
Õudused algavad reeglina kolmapäevast, kui nendele 2elukutselistele töötutele" abirahad pangaarvele laekuvad. Siis on jauramine ja täiest kõrist räuskav "rock'n roll"kuni politsei saabumiseni. Kui politsei ei saabu, siis veel hommikul lärmatakse. Samas majas elavad aga ka lasteaias või koolis käivad lapsed. Mis seisundis nad hommikul on? Ja mis eeskuju nad naabrite elustiilist saavad.
See on see inimeste integreerimine ehk "Skandinaavia mudel".
Meil võiks küll sellist asja vältida.
Tehke neile üksikemadele omaette elamised, rahulikud vanurid omaette--ja las siis joodikute ja narkarite paradiisis toimivad ürg seadused ja looduslik valik.
See poleks ju raske.
Lihtsalt mõned kallid poliit palaganid pidamata jätta--ja raha on olemas.
!!! 3. juuni 2014 09:47
Igale kategooriale omaette majad? Aga vabu maju nii palju ju pole. Omal ajal sai kõik ära erastatud, nii öelda kaelast ära. Munitsipaalne elamispind on väga väikeseks jäänud.
Kommunism 3. juuni 2014 08:42
Lugesin selle läbi ja ei saanud aru kas ma peaksin rõõmustama, et kommunism sai läbi või hoopis nutma? Kui lugeda, mis elu elab osa inimesi (enamus naised lastega ja vanainimesed) siis kergendust küll ei tunne.
Huvitav ongi see, et ühiskond on kasumi peal väljas ja need inimesed kes pole võimelised kasumit tootma lükatakse rentslisse ja unustatakse. Nende jaoks raha pole aga kõige muu jaoks on. Prioriteetide küsimus. Romek Kosenkranius tahaks küsida, mis ajast inimestest hoolimine võrdub kommunismiga? Kõigeile korterite jagamine on muidugi liig aga nii ennast täis annab olla.
kk 3. juuni 2014 10:13
Nõukaajal elasid ka pered sellistes ühikates, kus oli hirmus külas käia. 4-5 kesi ühes väikses toas. Näiteks Akadeemia tee ühikad, kus elati pättide terrori all.
Kuna siis internetti ei olnud ja tsensuur seda meediasse ei lasknud, siis seda lihtsalt ei kajastatud, aga olemas on selline asi olnud paraku kogu aeg.
totu 3. juuni 2014 08:07
Kahjuks eksisteerib Eesti veel paljuski nn.ülemineku aja perioodis.Mõtlen sellega,et nii mõnedki tänapäevase maailma küsimused on üsnagi edukalt kas lahendatud või lahendamisel,paljudki probleemid ka kas teadlikult või mõttekitsusest tagaplaanile surutud või hoopiski eiratud.Viimasesse kategooriasse kuulub kahtlemata üleriigiline problemaatika küll ühikate,küll vanadekodude,küll erikoolidega.Veidi kitsamalt arutledes-ükski neist ei tooda kasumit,järelikult pole ka vaja midagi panustada,kuidagi rohkemat hoolitseda.Kai juba Ansiplik viis rikkaimat läks aia taha,mis tähtsust on riigilgi taoliste probleemidega enam sekeldada.
Teadja 3. juuni 2014 07:48
Olen puutunud kokku mitmete nende Riia mnt ja Laia tänava ühikate inimestega. Üks töötab arstina teine elektrikuna. Samuti on neist ühikatest kasvanud korralikke ja tublisid lapsi, kes muide õpivad ülikoolis. Kõik oleneb inimesest. Jah, koridorid on koledad, kuid toa peab ikka ise korda tegema ja WC ning vannitoa. Ja kardinad peab ka iga inimene ise endale muretsema ning oma toa akna puhtaks pesema.
Ma arvan, et seal ühikas on tunduvalt turvalisem ja mugavam, kui autos ööbida. Ja nagu ma aru saan, siis üür on seal ka normaalne. MA arvan, et kui tahab nn korralikku korterit, on ka üür tunduvalt suurem ning nagu ma aru saan siis sellel proual just palju raha ei ole - siis ju tekib üürivõlg ja siis on ta tõesti varem või hiljem kuuse all.
Ja samas, kui sots. pind ei sobi on alati võimalik ju endale sobivat korterit üürida - milles küsimus?!? Me pole kommunismis, et luks kortereid lihtsalt kingitakse ja ühikates elavad kõigis linnades igasuguseid inimesi - ka Tallinnas elavad lastega emmed ühikates ning ühikad näevad seest alati veidi räämas välja.
kas keegi mõnigi mõtte ka leidis? 3. juuni 2014 07:29
lugesin loo läbi ja ei mingit mõtet. mitte mingisugust. ajakirjanik käis korra liiva ühikas, sai teada, et tegemist on hullumajaga ja kogu lugu. nägi paari inimest ka mõned olid kardinate taga. edu ajakirjanik. arenguruumi on veel kõvasti.
siinne elanik nagu te kõik 3. juuni 2014 07:16
eks meie valitsus on inimesed hulluks ajanud,muud põhjust ma ei oska öelda.Kommunistid valitsuses õitsevad, tavainimesed lähevad hulluks,ei palka ei tööd,ainult mõnitamine.Vihkan meie valitsust,kommunism jatkub.Kurjategijad, kaua veel?
Alar 3. juuni 2014 08:43
Äkki hoopis salaviin, samagonn ja odekolonn!
äkki ;) 3. juuni 2014 08:50
äkki ei saa sellist jubedat elu kaine peaga elada...:) hoopis!?