Midri ökojumestuse blogi

Ökojumestus tuntud disainerite moelaval 

Õhtuleht.ee, 2. juuni 2014, 10:29
Möödunud neljapäeval oli mul au osaleda jumestuskunstnikuna andekate Eesti disainerite ühis- moeetendusel. Üritus leidis aset Baltika kvartali moetänaval asuvas Zero butiigis ning jumestuste eest hoolitsesin jällegi mulle väga armsa Dr. Hauschka tiimiga. Tähelepanu keskmes oli Eesti brändide Jukocute(disainer Julia Korovina), Oomyo ja Kätlin Kaljuvee looming.


Minu jaoks eriti suurt huvi äratas Kätlin´i looming, sest olin juba umbes pool aastat tagasi lootnud, et kunagi saan temaga koostööd teha. Kätlin on korraliku kogemustepagasiga illustraator. Kätlin Kaljuvee on keskendunud siidsallide ja kleitide tegemisele, mida kaunistavad tema illustratsioonid mustritena. Ennekõike on need tööd minu tähelepanu pälvinud sellepärast, et mõned on tehtud kasutades ökomaterjale. Illustratsioonid iseenesest meenutavad jaapani sugemetega joonistusi. Autor on osa oma karjäärist veetnud Aasias end tööalaselt arendades ja erinevate maailmas tunnustatud brändidega koostööd tehes.


Aga aitab moejutust. Modellidele tegime tagasihoidliku ja kerge meigi. Väga sobilik suvemeigi kirjeldus. Isegi kui pale veel kuldseks pole jõudnud päevituda soovitan siiski näole erksuse lisamiseks kasutada mõningaid nippe. Üks kindel toode, mis võiks suvel meie kõigi meigikotis olla, on särapuuder. Seda kasutada siis näo esiletükkivamatel kohtadel – põsesarnad, kulmuluud, silmasisenurgad, natuke lõuaotsale ja lisaks veel kõrvalestadele. Kindlasti ei soovitaks särapuudrit kasutada üle terve näo, sest päevavalguses võib tulemus olla diskopalli sarnane pale, küll aga võib lisaks näo ilmestamisele kanda särapuudrit kehale (soovituslikult rangluudele ja õlgadele).

Nagu igal aastaajal võiks suvel samuti pöörata tähelepanu huulte olukorrale. Niisutatud ja hoolitsetud huuled muide näitavad ka tervise seisukorda. Huulte kuivus on esimene tunnusmärk organismi dehüdratatsioonist. Toonid, mida suvel kasutada olenevad täitsa kasutajast. Meigiarsenali võiks kuuluda ergas fuksiaroosa ja virsikuvärvi huuletoode. Minu meelest on alati põnev segada värve ja kui tuleb tuju, siis kanda ühte värvi üksi. Pigment ei pea suvel nii tugev olema, peaasi, et huultele jääks nö „wet-look“ ja õrn värvivarjund.


Et ka soojal ajal nahk saaks vajamineva hoolitsuse soovitan niisutamist jätkata ka suvel, kuigi paljud tunnevad, et suvel saab nahk endaga täitsa hästi ise hakkama. Aegajalt võiks siiski teda natuke turgutada. Ja lisaks naha niisutamisele võiks päevakreemi või silmaümbruskreemiga elujõudu anda ka kulmudele. Selle asemel, et soetada mitu toodet – nahahooldustoode ja kulmuvaha – võib mõlema tööga ilusti hakkama saada ka nahahooldustoode. Rahvusvaheliselt tunnustatud jumestuskunstnik Karim Sattar on kasutanud fotosessioonidel kulmude ilmestamiseks ja taltsutamiseks paksema konsistentsiga silmaümbruspalsamit. Tulemuseks justkui värskelt hooldatud, erksa ilmega näolapp.
Mõned märksõnad suveks veel – leidlikkus, minimaalne toote kasutus!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee