Eesti uudised

Naaber pommimehest: ütles tere, käis korteris ja sõitis minema! (1)

Arvo Uustalu, 2. juuni 2014 07:00
ENDINE KODUMAJA: Varem elas paugutimees ka ise Tartu tänava kortermajas. Foto: ALDO LUUD
"Enne pommiähvardust tuli ta autost välja, vaatas mulle otsa, ütles viisakalt tere, käis korraks oma korterist läbi, istus autosse ja sõitis minema. Mingeid ohumärke ma küll ei näinud," räägib Tartumaal Võnnus hirmu külvanud mehe endine naaber.

25. mai keskpäeval sai politsei teate, et Võnnus ühe Tartu tänava kortermaja korteris võib olla lõhkeseadeldis. "Olin sel ajal kodus, kui politsei hakkas ustele koputama ja palus kõigil majast lahkuda. Mina ei kartnud, aga mõni oli ikka päris hirmul," räägib üks Võnnu kortermaja teisel korrusel elav naine. Ta tõdeb, et nii pommiähvarduse teinud mees kui ka tema eksnaine on toredad inimesed. Teine majanaaber lisab, et mees on pigem tagasihoidlik. "Ega me teadnudki, et nad enam koos ei ela. Mõtlesin, et mehel on lihtsalt selline töö, et teda harva näha on," räägib ta.

Naabrite teada oli mees saatnud oma eksnaisele e-kirja, milles teatas, et korteriukse avamine käivitab lõhkeseadeldise. Pommiähvarduse teinud 39aastane mees ja tema Toyota peeti kinni Tartus Jaama tänaval asuva kaupluse juures ehk siis Võnnust paarikümne kilomeetri kaugusel. Kuna pommikahtlus püsis, suleti mehe ja tema auto kontrollimise ajaks linna üks magistraaltänavaid liikluseks. Mehe juurest leiti teibiga kokku tõmmatud pakikesed. Samasugused pakid leiti ka Võnnu korterist. Esialgsetel andmetel on leitud esemed tavamüügis olevad paugutid. Mees on kohtu loal vahi alla võetud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee