Eesti uudised

Kohus hakkab arutama jaekettide kokkulepet 

Siim Randla, 2. juuni 2014, 07:00
Kauplus Foto: TAIRO LUTTER
Harju maakohus hakkab arutama konkurentidevahelise kokkuleppe sõlmimises süüdistatud jaekettide kriminaalasja, kes peavad süüdistust alusetuks.

Süüdistuse väitel leppisid AS Selver, Rimi Eesti Food AS, Maxima Eesti OÜ, Prisma Peremarket AS, AS Helter-R ja AS Liviko 2009. aastal kokku kindlate viinade jaehinna tõstmises. ASi Selver juhatuse liige Kristi Lomp kinnitab, et prokuratuuri süüdistus on alusetu ja mõistetamatu, sest Selver pole konkurentidega mingeid hinnakokkuleppeid kunagi sõlminud. "Süüdistuse sisuks olev ostumeeskonna tegevus oli selgelt suunatud konkurentsivõime säilitamisele, mitte selle kahjustamisele. Prokuratuuri niisuguse loogika alusel saaks kohtu alla anda iga teise ettevõtte ning ilmselt ei jääks kogu Eesti kaubandusest keegi seaduse sellise rakendamise ees puhtaks," leiab Lomp. "Selver ei ole sõlminud ega sõlmi ka tulevikus ühtegi kartellikokkulepet. Loodan, et õigeksmõistev otsus tuleb kiiresti ning vabastab Selveri süüdistusest."

Samal teemal

ASi Prisma Peremarket tegevjuht Janne Lihavainen kinnitab, et Prisma ei ole süüdistuses ette heidetud tegusid toime pannud ja süüdistust peetakse alusetuks. "Oleme alati seisnud ausa konkurentsi eest ja oleme seda oma tegudega ka välja näidanud." Ka Rimi vaidleb süüdistusele vastu, teatab Katrin Bats Rimi Eesti Food ASist.

ASi Liviko juhatuse liikme Janek Kalvi kinnitusel ettevõte endal mingit süüd ei näe. "Liviko on delikaatses olukorras, sest keelatud kokkuleppe sõlmimises süüdistatakse kaubanduse koostööpartnereid, kes meie aastatepikkuse kogemuse põhjal on tihedas ja ausas konkurentsis. Süüdistus keelatud kokkuleppe sõlmimises sel viisil mõjub niivõrd otsitult ja eluvõõralt, nagu seda võib kujutleda vaid inimene, kel pole kaubandusprotsessidest tervikpilti," on Kalvi öelnud ERRile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee