Eesti uudised

Mailis Reps: lapsetoetuse tõus tuleb indekseerida nagu pension (9)

Toimetas Kristin Aasma, 1. juuni 2014 09:52
Mailis RepsFoto: Peeter Langovits / Postimees
Eesti tänane valitsuskoalitsioon leppis käimasoleva aasta 20. märtsil kokku, et lapsetoetused tõstetakse pere esimese ja teise lapse kohta 45 euroni kuus ning kolmanda ja iga järgneva lapse kohta 100 euroni kuus. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul on toetuste kasv väga tervitatav, kuid vältimaks olukorda, et toetused taas kümneks aastaks toppama jäävad, tuleb seadusesse sisse kirjutada ka lapsetoetuse indekseerimine.

"Kümme aastat 19-eurosena püsinud lastetoetus on häbiplekk, mis loodetavasti saab tuleva aasta alguses likvideeritud. Kuid selleks, et uus toetus arvestaks tulevikus ka hinnatõusuga, on vaja toetuseid sarnaselt pensionitega indekseerida. Meie ettepanek on, et igal aastal vaadataks üle tarbijahinnaindeksi kasv ja sotsiaalmaksu laekumine ning vastavalt sellele tõstetakse lapsetoetust. Kuna valitsuskoalitsiooni esitatud eelnõu on alles jõudmas Riigikogu sotsiaalkomisjoni ette, siis teeb Keskerakonna fraktsioon tuleval nädalal kindlasti ka vastavasisulise muudatusettepaneku," rääkis endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

"Ilma sellise sammuta võib juhtuda, et edasine areng külmutatakse järjekordselt aastateks. Parem on arengu tagamiseks vastavad sammud astuda juba täna. On oht, et lähenevate valimiste nimel lubab tänane koalitsioon suuri summasid, kuid pärast valimisi enam mingit arengut ei toimu. Indekseerimine aitaks seda vältida," selgitas riigikogu liige.

Samal teemal

19.06.2014
Riigikogu suurendas lastetoetusi
19.05.2014
Sotsiaalkomisjon arutab lapsetoetuste suurendamist
23.04.2014
Lapsetoetus tõuseb alates 2015. aasta jaanuarist
16.04.2014
Paljud loobuksid lapsetoetusest, ent kuidas?