Maailm

Illarionov: Putin valmistub uueks maailmasõjaks (196)

BNS, 31. mai 2014 14:17
Vladimir PutinFoto: Xinhua News Agency / AOP
Venemaa kuulutab avalikult, et sammud Ukrainas kujutavad endast ettevalmistust neljandaks maailmasõjaks, ütles Vene presidendi Vladimir Putini endine nõunik Andrei Illarionov Vilniuses.

Illarionovi sõnul on Kreml teatanud, et alanud on ettevalmistused neljandaks maailmasõjaks, kus Venemaa võitleb ülejäänud maailma vastu. Illarionovi sõnul nimetab Vene propagandamasin külma sõda kolmandaks maailmasõjaks.

Samal teemal

"Mis puutub neljandasse maailmasõtta, siis ei ole see minu leiutatud termin. Seda väljendit kasutab Kreml ning nad on parandanud neid, kes kasutavad väljendit "kolmas maailmasõda", kuna see oli nende sõnul külm sõda ning lõppes kahekümne aasta eest. Nüüd on nad alustamas neljandat maailmasõda ega varjagi seda," ütles Illarionov laupäeval Vilniuses NATO Parlamentaarse Assamblee istungil.

Illarionovi sõnul on Venemaa ümberkujundamine demokraatlikuks riigiks ainus võimalus takistada Moskval valla päästmast maailmasõda.

"Demokraatlikud riigid ei sõdi üksteisega, arvatavasti ei olegi meil selle kohta ühtki näidet. Seetõttu on probleemide strateegiliseks lahendamiseks ainus võimalus muuta Venemaa demokraatlikuks riigiks hoolimata selleks, kui palju aega selleks võiks kuluda. See oleks selle kriisi ja sõja reaalne lahendus. Keegi ei saa olla kindel, et ei päästeta valla uut, paremini ette valmistatud sõda veelgi suuremate ohvrite ja verevalamisega, kui Venemaast ei saa varem või hiljem demokraatlikku riiki," ütles Illarionov, kelle sõnul Putin on hakanud viimasel ajal rääkima Vene rahvuse geneetilisest koodist ning kutsuma venelasi ennast riigi heaks ohverdama.

Samal teemal

29.10.2016
Vatikan: kolmas maailmasõda algab vee pärast
04.05.2014
Putin: Venemaa pole soovinud Ukrainasse tungida või riiki destabiliseerida
23.04.2014
Kiiev süüdistas taas Venemaad
22.04.2014
Charles võrdles Putinit Hitleriga