Eesti uudised

Noormees ratastoolis: "Miks peaks tööandja tahtma endale lisaprobleeme?" (93)

Kristiina Tilk, 31. mai 2014 08:00
KES MEID VAJAB?: Ehkki ministeerium loodab, et uus reformikava aitab suunata erivajadustega inimesi järjest enam tööturule, viimased sellesse ise ei usu – pole tervetel inimestelgi tööd, kuhu siis veel nemad suunatakse?Foto: Panthermedia/Scanpix

Erivajadustega inimesed ei usu, et uus töövõime toetamise süsteem neid aitab.

"Kui juba tervel inimesel on raske tööd leida, mis siis veel meiesugustest rääkida," ei usu noor liikumispuudega mees, et töövõimetuse asemel töövõimekusest rääkimine midagi muudaks.

Kaido (nimi muudetud) sündis terve lapsena, sai kätte keskhariduse, tema elu oli superluks: töö, oma firma, auto. Kaido tahtis keerata elus uue lehekülje – luua perekonna ja ehitada maja, kuid saatusel olid omad plaanid. "Sellised, mida ma kohe üldse ei oleks tahtnud," ütleb Kaido nurkalt.

Ühel ilusal suvepäeval sõitis Kaido koos sõpradega suvitama. Kõik oli ilus kuni õnnetu vettehüppeni, mis Kaido keha halvas.

"Esialgu uskusin, et arstid vaatavad mu lihtsalt üle ja kõik saab korda," räägib Kaido.

Teadmine, et omal jalal ei kõnni ta enam kunagi, tuli vaikselt: "Mitte keegi ei öelnud mulle, mis mind ees ootab. Aga ma pole rumal, teiste reaktsioonist sain ju aru."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.09.2014
Ratastoolis tööotsija: ma olen kindel, et mind pole tööle võetud, sest olen ratastoolis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee