Eesti uudised

Noormees ratastoolis: "Miks peaks tööandja tahtma endale lisaprobleeme?" (93)

LISA KOMMENTAAR

Aari 1. juuni 2014 16:13
Parandan oma eksimust,jutt käib siiski 2 miljardist ,mis antakse töötukassale uute töökohtade loomiseks. Kogemata olin kirjutanud 0 kahele sappa!!!Siiski palju,ebakompetemtseid,kiirkursustel oselejatest,et meiesugust hinnata!!!
Aari 1. juuni 2014 15:58
Riik võtab ära invaliidsuspensioni-seda te tahate,et inimesed veel rohkem vaesuksid. EU ertaldab selleks reformiks 20miljardit eurot ja meie töötuskassa rõõmustab saaab oma vägesid toetada 500 inimese võrra. Tõde on see ,et üks töötaja tahab saada vähemalt 3 in.pensionäri pensionit. Kus on kokkuhoid. uusi firmasid ,kes kaltsuvaipu teeks...jne. on piisavalt. sellega läbi ei löö- Paljud haigetele loodud töökohad saavad rahastust EU või mõne teise riigi koostööpartnerit!! Eesti olukord polegi veel nii hull lui 10% in pensionäre,teiste riikides see protsent 12. Nende miljardite mahaviskamine on ikka häbiasi-ma poleks uskunud,et kiirustades,pasandates see kõik käiku lastakse. Sedusetegijad peaks ikka mõtlema,tundub,et kedagi ei huvita enam Esti haiged,sest kasulikum on ravida rikkaid ülelahe naabreid....
JoppEduardo 31. mai 2014 20:31
Niisugustest inimestest, kes puhtast lollusest vette hüpates kivi või mõne betoonjuraka leiavad, võiks tegelikult Eesti riigile tublisti kasu olla. Need, peaga kivi ja betooni lõhkuda püüdnud, inimesed tuleks arvutialal koolitada tipptasemele ja ma usun, et kübersõjas ei oleks siis Eestile vastast. Need inimesed oileksid pühendunud oma alale. ja mitte ainult kübersõjas. On ju küllaldaselt valdkondi kus ratastoolirahvas võiks ja saaks arvutialal oma sõna sekka öelda. ja usun, et peale vastavat koolitust ka üsna pädeva ning mõjusa sõna.
Siin oleks vaja vaid riigi tahet, ei muud. Usun, et rikk suudaab, kui vaid tahab!
Proff 31. mai 2014 22:27
Ärma Propellerlips siin tahmas peaga säutsud või? Sellel Ärma mõjuagendil käivad kübersõja luulud peale ja organiseerib IRLitšikute toel meile Venemaaga sõda. See on siis programm, et liikumispuudega inimesed panna Vene serveritesse spämmi saatma?! Kas 19€ toetusraha eest või?!
1. juuni 2014 00:41
arvutialal spetsialist 1. juuni 2014 09:54
Hmm... päris nii lihtne see pole, et igaühest on võimalik sellist "arvutiala tippu" koolitada. Samamoodi nagu igaühest ei ole võimalik tuumafüüsikut arendada.
IT ala õppimiseks polegi tegelikult mingeid erilisi omadusi vaja, kuid peab olema vähemalt piisavalt huvi ja head tahet.
Tehnoloogia areneb nii kiiresti, et kui sa ise "sees" ei ole kõigi naha ja karvadega, edasi ei arene ja tõsist huvi ei oma, siis jääd üsna varsti oma teadmistega ajale jalgu lihtsalt.
Ja see pole just kõige lihtsam eriala :) Pigem vastupidi: vaimselt ja füüsiliselt ikka üsna kurnav.
nipitiri 2. juuni 2014 08:33
kuule troppeduardo kas kõrini ei ole sellest säutsumisest küll arestimaja kohta ja nüüd siin? mine kuula parem linnulaulu.
osaliselt töövõimetu 31. mai 2014 19:22
Juhheiiiii!!! Lõpuks ometi ona hakanud ka ühiskond reageerima.
Ainult arusaamatuks jääb, miks herr ansip sai kõige rohkem hääliviimastel valimistel. Kui see tuleneb sellest, et "SAAKS TAST OMETI LÕPUKS KUIDAGIGUI LAHTI" oleks ka kampa löönud. Jumalea eest, kogu see oravaloommaliik võiks ennast kuskile mujale kolida. Äkki saak ülejäänud siin kuidagi eluga hakkama. Ei, oravad kui sellised loomad mulle väga meeldivad. Ja ma poleks iialgi teada saanud ilma selle EV kogemuseta, et nad nii juhmid on. Tarakan on ka suurema ajumahuga, tundub.
*Kuigi jah, pole inimest, pole probleemi. Võibolla hakkkab ka see tees kunagi end õigustama.
Mida pev edasi, seda rohkem saan aru, et mõtelda on mõnus. Eriti, kui sulle seda mõtteainet kuldtaldrikul mingi eksklusiivse garneeringuga enne ja pärast sööki serveeritakse.
Igal vähegi mõtlemisvõimega inimesel on selge, et kala mädaneb peast ja lõpuks on kaput.
See on väga tore, et selle raha eest mis reformiks saadakse luuakse ligi 500 uut töökohta. Vähemalt 0,1% töövõimetustest ja töötutest saaks tööturule naasta. Aga seda muidugi ainult tingimusel, et sinna töötukassase (siiani pole aru saanud miks me sinna maksame ja miks need kasutamata reservid nii suured on) nendeks töövõime määrjateks palgataks eeskätt vaimupuude ja psüühikahäiretegea ininimesed. NB! Kõige suurem psüühikahäiretekitaja meie riigis on riik ise oma lollustega! Ja vägateretulnud oleks ka see, kui nad samaaegselt oleks ka vaegkuuljad-nägijad, veel parem üldse kurdid ja pimedad. Noh, ja soovituslikult võiks nad olla ka liikumispuudega ja ilma käteta. Siis ei pea maksma transporikulusid. Abiteunuse osutajateks (söömine, riietumine jms) võiks olla siis keegi kollegidest, kes omab vähemalt ühte jäset. Ja kui on veel vaja lisaabi, siis tuleks kindlasti hõivata tööle ka mõni puudega inimene, kellel on isiklikult muretstetud invatratspordivahend mille eest ei ole vaja liisinguid ega muid makseid maksta. Neil võiks palk olla lihtsalt nt 10 euri kõrgem ja sellega on gi kompenseeritud ülejäänud sõiduki kasutuskulud.
Tegelikult oleks põnev. Kindlasti eesti nokiat väärt. Aga miks ka mitte Nobeli preemiat?
Kui see asi just ka nii toimima hakkab, siis olen nõus vabatahtlikult oma pensioni loovutama selle idee väljamõtlejale ja nendele töövõimetutele, kes töövõimeliseks tehakse.
Margus 31. mai 2014 19:27
Kust sul see tükk puudu on, peast vist?
ff 31. mai 2014 18:16
Üks lahendustest oleks riigipoolne igakülgne tugi kaugtöökohtade loomisel. See mõjuks positiivselt peale puuetega inimeste tööhõive ka regionaalpoliitikale. Tegelikult ei ole paljude tööde puhul enam ühtegi reaalset takistust kodus töötamiseks peale juhi kontrollimaania. Loomulikult ei saa kõiki töid kodus või kuskil kaugtöökeskuses teha, aga üks tõhusatest abinõudest oleks see kindlasti.
1. juuni 2014 15:17
vabandust, vist panin sulle miinuse asemel kogematta +, kiu mul on 100 % töövõimetust, ehk, 0 töövõimelisust nüüd "targalt" hindama hakata, siis - tead, ma tõesti ei saa ise millegiga hakkama, ka tööbüroose ega kuskile mitte kuidagi, nii, et see reffide hävituspataljon võib end õnnitleda, ma ei tea... enam siis ei midagi ? kõik reffide klikile ja ei mingeid sante enam.
koondtatu 31. mai 2014 17:40
Olen kuulmispuudega---- olin üks esimesi keda koondati kui masu saabus. Töötasin komplekteerijana leiva -saia laos. Mind koondati erakorralise terviseseisundi tõttu-----!!! Olen viiekümne aastane ja pole elu sees haigulehel olnud. Ka töölt pole ühtegi päeva puudunud---pigem sunniti kogu aeg ületunde tegema ---palk oli väike ja töölistest puudus. Minu erakorralist koondamist põhjendati sellega .et nad mõtlevad mu tervisele. Olin aasta aega töötu----ei aidanud sind seal töötukassa keegi tööle------töö-andjad ei vaevu isegi vastama .et sa ei sobi.
Praegu töötan .Mind koondati kuulmispuude tõttu -----suurivaevu otsisin omale töö. Ja nüüd riik soovib .et me sandid töötaksime-------kas jälle sinnamaani kui masu saabub (kusjuures palku vaadates on meil siiani masu). ja kui on vaja koondada ---kas siis oleme jälle ühed esimesed kes "sule" sappa saavad.
Muide mind koondati ainulaadse ärimehe---härra Kilgi konsternist-----mida pole enam üldse olemas!
KR 31. mai 2014 17:33
Ükski seadus ei kohusta tööandjaid puudega isikuid tööle võtma. Ettevõtjatel on õigus töötajaid valida.
Miks peaks tööandja eelistama kulukat töötajat? Puudega töötaja/töövõimetuspensionär on tõenäoliselt sagedamini haiguslehel kui terve. Tööandja peab iga kord maksma 5 päeva haigusraha. 5 päeva haigusraha maksmine lükati tööandja kanda juba mitu aastat tagasi, see on kõikidele ettevõtjatele lisandunud oluline kulu.
Milvi 31. mai 2014 20:26
Lollakas! Tooandja kohustus on valida parim kandidaat kandideerijate vahel mitte kas nad on puudega voi mitte. Tooandja kohustus on vaadata tookirjeldust ja sells alusel valida tootajaid. Must valge diskrimineerimine. Ei joua ara oodata kuni EU toooigus ka Eestis key time hakkab.
Kui suur 31. mai 2014 17:27
Kui suur on tõõvõimetuspension? Alla 200 euro. Riigiametnike mõte: tahaks endale seda raha jätta, meil on seda rohkem vaja kui santidel, kes nagunii ei ela ega sure.

pille1 31. mai 2014 17:15
Ja kes on need hindajad?
Kiirkursused läbi teinud 500 refi aktivisti ja sotsist kollaboranti?
Inimesed, kelle preemia summa sõltub sellest, palju nad suudavad end vigaseks töötanuid, aastaid ravimata hammastega olnuid ja odavatest koopiaravimitest tudisevaid õnnetuid oma geniaalse-inimvihkajaliku pilguga taastöövõimelisteks tinistada?!
Nagu natside koonduslaagris: "Arbeit macht frei"!
Invad ahju, raha reformile!
pille1 31. mai 2014 17:13
Ja kes on need hindajad?
Kiirkursused läbi teinud 500 refi aktivisti ja sotsist kollaboranti?
Inimesed, kelle preemia summa sõltub sellest, palju nad suudavad end vigaseks töötanuid, aastaid ravimata hammastega olnuid ja odavatest koopiaravimitest tudisevaid õnnetuid oma geniaalse-inimvihkajaliku pilguga taastöövõimelisteks tinistada?!
Nagu natside koonduslaagris: "Arbeit macht frei"!
Invad ahju, raha reformile!
pille 31. mai 2014 16:30
Ja kes on need hindajad?
Kiirkursused läbi teinud 500 refi aktivisti ja sotsist kollaboranti?
Inimesed, kelle preemia summa sõltub sellest, palju nad suudavad end vigaseks töötanuid, aastaid ravimata hammastega olnuid ja odavatest koopiaravimitest tudisevaid õnnetuid oma geniaalse-inimvihkajaliku pilguga taastöövõimelisteks tinistada?!
Nagu natside koonduslaagris: "Arbeit macht frei"!
Invad ahju, raha reformile!
priidik 31. mai 2014 16:27
selle reformiga ei taheta muud kui maaparmudelt,kes kaupluse ees õlut libistavad invaliidsuspension ära võtta ja tüübid tööle suunata-ja peab ütlema,et see on täitsa õige otsus.
Maakas 31. mai 2014 17:07
Mõte hea, aga kas Sa võtad nad enda juurde tööle või kuhu?
aga 31. mai 2014 20:41
kas sina kui tööandja oleksid võtaksid õllelibistaja tööle ja kel veel haigushood... näidake seda tööandjat ja kui ei saa tööd, peavad omavalitsused ikkagi toimetulekutoetust maksma, et ehk riik võib olla tulevikus kulutab neile rohkemgi kui praegu arvatakse...
1. juuni 2014 15:25
muide, need joodikud poe taga joovad vaid ühel või vähestel päevadel, kui invapens laekub. tean üht sellist, ilma jalgadetta, joomise tõttu jäi neist ilma, ja joob ogal juhul, kas peab sellised tapma su arvates koos kõigi teiste santidega, et tööd ei saa teha, ja pole süüa, juua ka vaja.
krdi sadistlik idikas, hakka viinaravi orgunnima, kasvõi sunniviisiliselt, narkoravi, kõiksugust ravi, mitte rahade ära võtmise jms. tagakiusuga hävitama. parem tee endaga seda.
Mursik 31. mai 2014 16:18
Ma ei saa aru, kuidas saab meditsiinilise hariduseta töötukassa ametnik otsustada, kes on töövõimeline ja kes mitte. Kas hakkab olema nii, et ametnik loeb arsti poolt täidetud tervisliku seisundi kirjeldust ja vaatab, et puude taotleja näeb liiga terve välja - järelikult võib vabalt tööle minna. Mis saab juhul kui puude taotleja ei suuda sellisel määral liikuda, et ise ametniku ette ilmuda? Praegu saab pereliikme või hooldaja poolt täidetud taotluse Sotsiaalkindlustusametisse viia teine inimene, vastus saabub puude taotlejale postiga. Puude määramise komisjon koosneb meditsiini ala spetsialistidest. Kas töötukassa ametnik on võimeline mõistma meditsiinilisi termineid ja haige olukorda, et otsustada tema elu üle?
Lugeja 31. mai 2014 15:53
Abikaasal on puue, saadud üliraske peatrauma tagajärjel, enne õnnetust töötas keevitajana, lisaks oli füüsiliselt tugev, terve elu sporti teinud. Peale õnnetust on tal mälu väga kehv (nimetan seda 5 minuti mäluks), epilepsia ja üldse selline lihtsustatud arusaamine elust nagu umbes koolilapsel, kelle eest hoolitsevad vanemad. Kes võtab tööle inimese, kelle käitumine lapse tasemel, kes ei suuda meeles pidada, mida talle 5-10 minutit tagasi räägiti? Oma eelnevat tööd keevitajana ei ole ta kindlasti võimeline tegema ei füüsiliselt ega vaimselt. Kui isegi leiduks suure südamega tööandja, kes talle töö võimalust pakuks, siis ei suudaks ta ise sinna ühistranspordiga jõuda, tööülesanded unustaks ilmselt kiiresti ära ja vaevalt talle iga päev neid uuesti ette loetaks. Ausalt öeldes on sellisest töötajast rohkem tüli kui kasu, Kuidagi jõhkralt hoolimatu on see reform, millel paistab olevat eesmärk näidata EL poole paremaid tulemusi, tegelikult agamuudetakse raskemaks puudega inimeste eluga toimetulemine. Ja see on riigi poolt lubamatu käitumine.
Proff 31. mai 2014 15:44
Ministeeriumi täiendav reform annab küll tegevust riigiasutustes molutavale ametnikukarjale, aga mitte abivajajatele. Reformimeedia võib mingi juhtumi küll lavastada ja seda rahvale pähe määrida kuid olukord on troostitu. Tuhandete vanade ja vigaste elu ei lähe valitsusametnikele üldse korda.. Tippametnike palgatõusudest kuuleme iga kuu. Lastetoetuste 19 € püsib kui kaua?!
Noojaah 31. mai 2014 15:02
Kaidol ei ole jalgu, kuid tal on aru peas.
Seaduse loojatel on jalad, kuid peas puudub ajutegevus. Seetõttu ei oska ega taha nad näha, kuidas nende seadus reaalses elus toimima hakkab või ei hakka.
Ajupuudega ministeeriumiametnik usub, et tema laua taga sündinud seadus muudab maailma ning muudab reaalsust vastavalt sellele, kuidas tema seda ette kujutas.
Selge on see, et Töötukindlustuse mittesihipärased kulud kasvavad, puudega inimeste toetused vähenevad ning hulk ebavajalikke ametikohti saab loodud.

Kurb saatus 31. mai 2014 15:01
noorelmehel.Mina jäin halvatus pärast poolesajandipikkust ilusat, oma tahtmist mööda elatud elu kui insult ajusse laksas.Mälestused ning lapsed ja lapselapsed on need kes elujõudu annavad,seega olen õnnelik oma õnnetuses.KUIGI INVALIIDI KEEGI TÖÖLE VÕTMA EI KIPU. KORDUVAD KATSED ON SEDA TÕESTANUD.kA SOTSAMET,SEE ÕNNETU JA RAHATU KONTOR EI SUUDA ABIVAHENDI ostutoetust pakkuda, Eurollidu töövõimereformile antud rahaabi on me JÜRGEN VIST PIHTA PANNUD NING VAJADUSPÕHISELT KUKUB PENNE TILGUTAMA NAGU TAL KOMBEKS JUTLUSTADA.
Teadur 31. mai 2014 14:40
Lõhnab jälle alkoholi järgi siin loos. Noored rikkuma ise enda elud ja siis süüdistama ühiskonda...
kaaskannataja 31. mai 2014 13:57
minul füüsiline puue mis tähendab seda et ilma autota ie saaks ma tööl käia mitte kuskil käia...sest jalgsi või bussiga -lihtsalt ei jaksa. Ja praegune töövõimetuspension on mul selleks vajalik et ma saaskin teha autole tehnilist hooldust, et seda sõidukorras hoida, bensiini, kindustust teha. Töölt teenitud palk kulub maksude , lapse kasvatamiseks ja muuks eluks vajalikuks. Kui töövõimetuspension ärakaob siis läheb rahaliselt ikka väga kitsaks..palk kulub sellepeale et oleks võimalik tööle ja koju sõita...elamikseks, maksudeks ei jääks suurt midagi enam ju..Odavam oleks bussiga käia ...aga lihtsalt pole ka see võimalik. Järelikult olen siis sundseisus ja ei saa enam tööd teha...kuigi see oleks minu jaoks väga tähtis. Ma lihtsalt tunnen enneast väärtulikumana kui suudan ise raha teenida, peret toita ja hakkama saada
ma 31. mai 2014 13:55
saan proleemist küll väga hästi aru
aga
ilmselt peaks siis sellel puudega inimesel olema vastav haridus sellisel alal, mida saab sellise puudega inimene teha
ilmselt oleks see mingi kontoritöö,aga siis on ju ka küsimus ,kuidas ratastoolis inimene sinna saab.
väga palju on ikkagi probleeme
ma oleksin ühest küljest väga rõõmus ,kui puudega inimene tööd leiaks
aga kardan ,et olukord reaalselt kujuneks ikkagi nii ,et kolleegid peaksid palju teda aitama oma töö kõrvalt
katuseta aga ilma ratastoolita 31. mai 2014 14:35
Miks kõik arvavad,et puudega inimene võrdub ratastoolis inimesega!?23 000 inimest saab töövõimetuspensioni vaimse haiguse tõttu...kõnnivad meie seas ringi aga tööd teha ei suuda...Mis "kaldteid"tööandja sellisele ehitama peaks?KUi inimesel on 80% puue,siis on tal õigus hooldajale..kas võtab hooldaja tööle kaasa,kes siis teda tööle talutab ja töö juures kinni hoiab või mis?!Ja inimese vaimne tervis kuulub delikaatsete isikuandmete alla,seda ei saa tööbüroo ametnik üle ootajatejärjekorra kisades mõõta,et "kas te olete sel kuul oma ärasõitnud katuse üles leidnud!":No tule taevas appi........!???
80%ajat 31. mai 2014 15:37
Olen ka 80 % töövõimetu, liikumispuudega, aga mulle pole hooldajat ette nähtud. Maksan ise, kui mõni abis käib. Need mõned päevad, kui tööl käin, on takso sõit, mis tuleb ikka omast taskust, sest samuti on bussiga raske liigelda. Ei kasuta küll ratastooli, vaid karke, aga bussi peale minek ja sealt tulek on väga, väga keeruline.
Voldemar 31. mai 2014 12:19
EESTI RIIK ETTEVÕTJATELE LEIAB ALATI RAHA,KUID INIMESELE -(INVALIIDILE)-EI RAATSI KUNAGI ANDA....!!!!!!!:(
1. juuni 2014 15:39
ei, ettevõtjaid lüpstakse ka, kõiki siin, kasvõi eurotoetustegi kallalt , mison konkurentsis kallite kulutustega kõige madalamate toetustega ettevõtjaile muudegi kirve andmistega, nagu kõigile siin, et ise vaid oma taskuid täita ja eurolollusi kinni tagudes mujal laiata. pole küll mõtet teisi eestlasi ses kurjategijate kliki poliitikas süüdistada mitte kedagi.
Brita to : Meil 31. mai 2014 12:15
jah. kui valus see ka ei ole tõdeda. sa räägid puhast tõde. aga mis oleksid lahendused ??? toimivad lahendused ??? nii ei saa see elu eesti-maal enam edasi kesta. rahul-olematute arv kasvab iga päevaga / iga tunniga. rahul-olevaid jääb aga iga päevaga / iga tunniga vähemaks ja vähemaks. kuidas siis edasi ??? kodu-sõda ???
Vaja on esiteks kvaliteetsemat ettevõtluskeskkonda 31. mai 2014 12:22
Ja natuke tegijamaid ning ideedega ettevõtlikke inimesi. Võimalusi iseenesest on. Nishitooted näiteks - kui puudega inimesel on käeline osavus, siis võib proovida käsitööfirma asutada (tegevusalaks näiteks korvipunumine, kunstiliste majapidamistarvete valmistamine, hennamaalingud). Eeldab seda, et asja tõmbab käima osav ja aus inimene, kes suudaks ka näituseks projektirahad mingisugusest fondist või organisatsioonilt välja ajada.
Nõks peitub turunduses 31. mai 2014 12:25
Tuleb selgeks teha, et nimetatud toodang on trendikas, keskkonnasõbralik ja sotsiaalne. Siis saab teadlikest inimestest koosneva klientuuri. Võib olla ka hipsteritest kunded, kuid ega hipsteri raha kah ei haise, kuigi on meinstriim.
juba 25 a asja sees 31. mai 2014 13:00
kus te turustate oma kaupa, kui hiinast ja türgist ja poolast ja leedust tuleb nii odavalt, et siin ei jätku odava toodangu valmistamiseks ei elektriarvete raha, ei materjali raha.... see tegemise aeg on möödas ja projektirahadega on paar aastat odavat hinda võimalik hoida, aga edasi...
Paari aastaga on võimalik ka klientuur 31. mai 2014 14:10
tasapisi yles ehitada. Ja jutt ei käi ju elektroonika kokkupanekust, vaid ehedast käsitööst ja loomest - skulptuurid jne. Pole veel näinud, et hiinast massiliselt kunstkäsitööd tarnitakse. Pigem seda odavat vabrikuträna. Ja hind ei peagi nii odav olema. Peaasi, et toode oleks tasemel ja turunudus samuti. Selleks on pead vaja ja lugeda ei tule "Kroonikat", vaid asjalikku kirjandust. Seda meie ettevõtjad ei tee ja seetõttu ongi mullivannides ja masturites kinni. Oleks neil pea otsas, valmistaks osa neist kas või käsitööna keskaegse tegumoega jalatseid ja leiaks kliente kogu Euroopast.
Point on selles, et teha tuleb 31. mai 2014 14:15
asju, mida teised ei tee. Meie ettevõtjatel napib lihtsalt kujutlusvõimet - sellest ka omaaegne ehitusfirmade ja kinnisvarabyroode rohkus. Tehakse sama, mis teised ja aetakse turg hapuks. Tuleb avarama pilguga ringi vaadata ja näiteks nahkköites iluraamatuid valmistada ning need mõnele välismaisele fännile maha myya.
Ja turustada saab seda kaupa 31. mai 2014 14:18
kyll ja kyll. Tuled uue kaubaga turule ja siis vaatad internetiavarustes ringi näiteks. Leiad fännifoorumi ja pakud sinna. Kui teed korraliku kauba, siis soovitab klient sind juba järgmisele. see kolmandale. Kannatlikkust on vaja.
Ja soovitan rohkem 31. mai 2014 14:27
ka osavatesse myygimeestesse investeerida. Kyll nemad juba turu leiavad. Point on selles, et kundes tuleb tekitada tunne, et ta vajab seda asja, mida sa toodad. Kas või prestiizhi pärast. Ja kundet tuleb otsida kogu maailmast, mitte ainult oma kylast ja Tallinnast.
Vaatan, et on usinalt miinuseid laotud. 31. mai 2014 15:48
Avaldage arvamust, mis ma valesti ytlesin. Aga paluks mitte stiilis - tee ise ettevõte! See pole minu jaoks argument. Ja seegi pole, et kui teen ettevõtte, siis olen tegija. Teha tuleb edukas ettevõte. See tuleb aga aja ja pingutuste ning uute ideede genereerimisega, mitte sissetallatud radadel käimisega.
Edukus 31. mai 2014 17:24
Soovitan soojalt sul sellise ettevõtte tegemisega pihta hakata. Ilmselt tundub sulle, et keegi pole proovinud käsitööoskustega inimeste toodangut turustada.
Kui on proovinud, siis kehvalt 31. mai 2014 18:18
Olen näinud siinsamas eestiskis nahkehistööna käidetud märkmike myyki. Kundesid oli nii kodu- kui välismaalt. Mina, kusjuures olen enda jaoks läbi mõelnud eduka ettevõtte loomisega kaasnevad plussid-miinused ja loobunud. Tundub, et enamusel ettevõtjatel peale ettevõtlikuse midagi muud polegi peale sellise nägemuse, et loon firma ja siis on mul lampi palju raha äkitselt. Ideede genereerimisel on vaimne võhm väljas. Ja argumenteeritud väidete asemel saingi soovituse, mida ma ei soovinud ja argumendina ei tunnista, sest enamasti edukad ettevõtjad seda väljendit ei kasuta - tee ise ettevõte. Ja jälle miinuseid. Selle põhjal luba endle ka ettevõtjate enamuse vaimse potentsiaali kohta nyyd ka järeldusi teha.
Ahjaa 31. mai 2014 19:10
Praegu on tõusvaks trendika endapruulitud õlu. Pole suurt tööstust vajagi. On vaja vaid mõnda fanatti, kes on retsepti leidnud pruulivad. Myygi pärast pole muretki - neid õllepoode kerkib, kui seni pärast vihma. Hind - kallis, aga ostetakse ikka ja jälle. Maitse pärast.
no ei 31. mai 2014 20:49
kust võtab rahvas raha sinu kallist kunstkäsitööd osta, kes vajab praegusel ajal sinu korvikesi või muud kunsti... keskaegse tegumoega jalatseid valmistatakse Eestis, kõik on ammu enne meid tehtud... tumedanahalised tööstusspioonid jälgivad juba ammu meid, varastatakse idee ja peagi ostad novaluxist... nii on seda Eesti ideedega küllaltki tehtud... patenteerida aga maailma ulatuses, see on hiigeltasuga.
jummel küll 31. mai 2014 20:50
neid ju teevad Eestis mitmed, no ei paku keegi ideed mida ei ole, pigem pakute seda, mis ammu tehakse..
Mina vähemalt pakun midagi 1. juuni 2014 09:46
Enamus viriseb niisama. Ja juba see, et orienteerutakse siseturule näitab mõtlemise piiratust. Kliente tuleb oma nishitootele otsida KOGU MAAILMAST. Aga tundub, et kergem on kiriseda, mitte ajusid pingutada.
Ja head inimesed 1. juuni 2014 09:48
Ärge oodakegi, et keegi ideed teile pakkuma tuleb. Kasutage isiklikke ajusid ja kujutlusvõimet. Või tahate öelda, et ettevõtjatel pole neid olemas?
Sellisel juhul tunnen vaid kaasa.
on võimalik 31. mai 2014 13:27
projektirahadega regionaalsed piirkonnad elule äratada, mitte nende rahadega tulevikuta asju luua...nagu seegi projekt...see on eos juba välja surnud..
Ilma tootmise ja tööta 31. mai 2014 14:25
ei ärka ykski piirkond elule. Mis kasu on kuskile kolkasse uue kultuurimaja ehitamisest, kui rahvas läheb töö otsingul linna? Või kuidas Teie maapiirkondade elluäratamist ette kujutate? Saage juba aru - palgimetsad pole lõputud, tooraine kokkuostu hind on madal. Raha liigub keerukamate ja kallimate asjade tootmises. Veel rohkem liigub seda myymisettevõtetes. Veelgi rohkem liigub raha seal, kus kaubeldakse aktsiatega ehk siis osaga nendesamatest ettevõtetest, mida eespool mainisin. Aktsiabörsi maapiirkonda ei raja, kuid mingi kunsttislerite koondise võib rajada.
miks mitte nii 31. mai 2014 20:56
tuleb ikka põllumajandusele regionaalselt rahad peale suunata ja maalapid igasugu saaki täis, mitte et puugikasvatus, selle võiks kasvõi kaalikakasvatamise vms vastu vahetada, vaja on ainult regionaalselt tugevat survet ja igasugust riigi toetust... samuti on speltakasvatust vähe, igasugu erinevad kapsad jne... aga kuna soositakse ainult suuri ei saagi väiksed midagi teha.... tehakse nagu nimme, et ära tee ometi, saad ikka suuri välisriike toita...
Vene ajal 31. mai 2014 11:42
Vene ajal oli ka töölistesse suhtumine isegi normaalsem kui praegu. Praegu ei loe ei isegi kutsetunnistus, sest pole ju töökohti. Vene ajal, kui kutsekooli lõpetasid, siis ootas kindel töökoht.
Meie tööturul on 31. mai 2014 11:32
yks suur puudus - ettevõtlusalad on suhteliselt piiratud. Meil on olnud ylepaisutatud ehitussektor, on suur teenindussfäär, mingisugune esmatasandi tootmine (toiduained, ehitusmaterjalid) ja toorainega hangeldamine. Sellesse skeemi aga sandid ei sobitu kuidagi. Nelja yhekäelist ei saa kanderaami kandma panna, nägemispuudega inimesest saab reeglina hea käsitööline või muusik, aga mitte liinitööline, ratastoolis kelnerit on raske ette kujutada meie söömakohtades, kus kõik on tihedalt laudu täis topitud. Millised oleksid meie tootmis, teadus ja teenindusharud, kus puuetega inimesed endale tööd leiaksid? Ärgem unustagem ka seda, et juhi või mõtleja andeid leidub puuetega inimeste seas protsentuaalselt sama palju kui terve kontingendi keskel. Steven Hawkinguid kõigist ei saa, Franklin D. Roosevelte samuti mitte. Ka Bocellisid pole ylipalju tulemas. See tähendab, et enamus puuetega inimesi peavad konkureerima lihtsatele ja enamasti fyysilist koormust nõudvatele töökohtadele, milliseid meil on enamus.

Töö 31. mai 2014 11:21
Paljud firmad võtavad tööle vaid nägude põhjal! Üks selline firma on Paides asuv EUROLEIB!
Meil 31. mai 2014 11:19
töötab osakonnas 4 õde ja üks veerand-kohaga arst.täiesti terveid õdesid ootab nüüd suvest koondamine.Riigi meditsiin on põhja lastud,arste huvitab vaid eratöö.Samas õdesid erasse ei
taheta,polevat vaja.Palju õnne muidugi Taavi Rõivasele ja teistele muidusööjatele,kes arvavad,
et ainuüksi ministritoolil ISTUMINE toob naeratuse näole.Arutavad seal muudkui oma hermafrodiitide
eelnõusid,aga et kõik ülejäänud elu on persses,pole vist tahtmist oma mätta otsast näha.Mis valitsusi
see rahvas valimas käib,mitte ei saa aru.Valitsus on nagu vihmauss,kaks otsa on küll,aga kumma otsaga mõelda,peaga või tagumikuga,seda ei taipa nad ise kah.Aga mis siis,kui riigi meditsiin enam
ei töötakski-rahval ju rahakott puuga seljas,hakkavad siis edaspidi eras kõike ise kinni taguma.Paras
neile,kes lolle muidusööjaid valimas käivad.
lugeja 31. mai 2014 11:54
Eestis on med. õdedele pakkumisi küll ja veel rohkem on ju välismaal. Seega med. õe amet on tänapäeval üks parimaid.
Täitsa nali 31. mai 2014 13:06
mitme kohaga õe tööd teha kõrgema haridusega ja saada poemüüja palka.... õe töö ja veel koondavad, vähe veel kui mõnel õel on vahetuse ajal 10 patsienti , nüüd siis veel rohkem kui koondada, mis tulemuseks siis on.... selgeltnägijate elu hakkab veel rohkem õitsele... samas survestatakse invaliidid tööle, kes neid haiglates hakkab siis ravima, kui haigusjuhud tööl olles suurenevad... Eesti riik kasvatab selle asjaga haigusjuhte ja EMO peavad oma töötajate arvu suurendama.. lisaks kiirabidele peab lisaressursse andma...
Tööandja 31. mai 2014 11:19
Meie tööandja on nii harimatu ja sallimatu. Tema füüsilise puudega inimest oma töökollektiivis juba näha ei soovi! Kui noormehel oli enne õnnetust oma firma olemas, siis miks ta ei suutnud seda säilitada? Vaid siis oleks olnud oma firma peremees ja poleks kelleski niivõrd sõltunud. Vaid puudega juht suudab samasuguseid mõista ja kindlasti palkaks neid ka oma firmadesse!
töövõtja 31. mai 2014 12:39
Mine metsa oma jutuga. Tööandjad on vägagi sotsiaalselt mõtlevad inimesed ja võtaksid hea meelega ametisse erivajadusega inimesi. Aga keskastme juhid on tõelised pidurid. Ükski firmaomanik ei ütle ei, aga kui lähed tootmisjuhi juurde siis algab ainult üks kräunumine ja põhjuste otsimine miks ei saa . ei viitsita otsida võimalusi otsitakse vaid vabandusi.
Alar 31. mai 2014 11:13
Reformierakond saatis ju suisa Brüsselisse valed (vähendatud) andmed Eesti vaeste kohta! Ja ikka antakse hääled reformile jaeesotsas ansipile! Oli AK-s üks lõik mingist mammist, kes kurtis, et transport ei liigu ja ei saa linna valima minna. Buss käivat vaid teisipäeviti. Kui reporter küsis, kelle poolt ta siis hääletas, siis vastas mammi, et ansipi poolt! Valikut põhjendada ta ei osanud, lihtsalt et vaid meeldib. Tule taevas appi! Ansipi valijad ongi mingid mõtlemisvõimetud vanamutikesed! On reformierakond kõik teinud selleks, et maal elu hääbuks ja puuduks vajalikud teenused (transport, post jne.)!
Õigus 31. mai 2014 11:35
Mina ka inimestest aru ei saa, hädaldavad ja siis valivad ikka neid, kes on elu mitteelamisväärseks muutnud. Meil valib harimatu inimene, kes poliitikast tuhkagi ei tea. Meest vali meeldivuse järgi, mitte rahvaesindajaid.
arvestage nüüd 31. mai 2014 13:12
36% valis ja ainult rikkad ja targad tegid seda , kel elu hea valisid,
64% oleksid võinud aga valida teisiti , seega on ikka viga selles, et need 64% valimata elanikkonnast, kui oleks nad valima läinud... oleks kallutanud hoopis teise tulemuse. Praktiliselt ikka kogu elukorralduse valikul kergesti ära ütlemine, et ei lähe valima , maksab ikka täiega kätte. Kunagi ei tohi jätta minna valimata...selline tulemus rõhub kõige rohkem vaeste elu ...
need sinu 31. mai 2014 17:50
tuttavad ei ole ainult vaesed,vaid ka mõtlemisvõimetud ajupestud inimesed!
heh 31. mai 2014 13:42
Vaesemale rahvale on lihtsalt naha vahele taotud, et kui Ansipit ei vali, oled keskerakonna toetaja ja sind ei loobita ainult valitsuse erakordse armulikkuse tõttu selle eest kividega surnuks.
Haiged orjaks 31. mai 2014 10:59
Terved ei taha selle palga eest kapitaliste orjata nüüd tahetakse haiged orjama panna . See Eesti elu on nii persses
Masendav 31. mai 2014 10:37
Appi, kuidas inimeste taskust jälle raha noolitakse. Tehku siis seadus, et keegi ei saa midagi: kes suudab, see elab, kes ei suuda, see sureb. Pole mõtet lollitada.
to maximka 31. mai 2014 10:28
200 000- l ongi juba väärikus ja siit jalga lasknud, muideks maksumaksjad. tendents jätkub, sest noori pole vaja, neil puudub kogemus, 55+ CV ei loetagi jne.
Küsiksin, 31. mai 2014 10:23
Miks meie riigis ei hoolita inimesest?? Sellest on nii palju räägitud, kuid midagi ei muutu. Julgen lisada , et nn. vene ajal hooliti palju rohkem.

lisa 31. mai 2014 10:20
aga arstid toodavad invaliide juurde oma hilinenud ravi ja vale diagnoosidega
Nõus 31. mai 2014 10:47
Jäigi lisamata, et kuni ei suudeta haigusi ennetada, pole mõtet imestada, et puuetega inimesi palju. Ja riiklik taastusravi on ikka lapsekingades. Kui tahetakse teeb tänapäeva meditsiiin imet, kuid kui ei taheta, siis ei saa, taha, oska keegi. Ja keegi ei arvesta, et kui puudega inimene isegi suudab tööd teha, siis siiski kogu tema immuunsüsteem on nõrgem, organism ei toimi terviklikult, mistõttu ka ta töötades põleb oluliselt rutem läbi. Tean enda käest, töötasin väga efektiivselt, hästi ja olen suhteliselt professionaalne (kuid puudega). Kuid 40-ndaks eluaastaks olen täiesti läbi, vaevalt jõuan 2-3 tundi päevas töötada ja seda sel juhul kui vähemalt paar massaazˇi nädalas võtan. Ja loomulikult oma raha eest. Seega, et üldse pisut tööötada saaks, kulub enda putitamiseks ca 300 eur kuus.
aga 31. mai 2014 13:13
ravimitetootjad rõõmustavad...
jah 31. mai 2014 13:40
Tegelikult ongi kõik üks läbimõeldud süsteem, kus pumba juures olijad teenivad ja lollidelt võetakse seegi ära, mis neil on, Ise olen see loll kaasaarvatud.
Lible 31. mai 2014 10:08
Kui tööiga muudkui pikendatakse..... ja pensioni eelikudki kupatatakse töölt minema siis miks peaks firma võtma tööle puudega inimese? Ajukääbikud, vastake!
t;; 31. mai 2014 10:03
olen 56 aastane ja otsisin 3 aastat t66d ja leidsin tutvuse kaudu s. t. ei leia pensioni eelikudki midagi, riik peaks looma uusi t66kohti ja vaatama kuidas on asjad euroopa liidus. ega ei ole T66tukassa inimesed targemad kui arstid, kes inimestele puude andnud med, diagnooside j6rele. ennem olgu t66kohad, siis tehku uusi seadusi,
ohhh. 31. mai 2014 09:39
Teate. Ma olen näinud üliandekaid jalutuid. Üks neist on täna loonud Eestis veebivaldkonnas rohkem kui kümned 100% töötavate kehadega vennad. Ehk vigastus ei mängi mingit rolli. Jah kraavikaevajat sust ei saa, aga nt oma mõtteid jne saad küll edasi anda ja teoks teha jne jne. Ja tööandja on sellise üle vaid õnnelik ja teeb kõik, et vigastusega tegelasel hea oleks olla ja saaks endast maksimumi anda :)
to ohhh 31. mai 2014 09:57
Mõnest jalutust võis ju üliandekas tegelane saada. Kuid enamikust? Kuidas see fakt neid aitaks?
Üks jalutu, keegi Pistorius läks näiteks hiljuti naise tapmise eest kohtu alla. Aga see ei tähenda kaugeltki, et kõik jalutud nüüd ühe näite põhjal kurjategijad oleksid. Seega, ühe kahe inimese näite põhjal ei maksaks ikka üldistusi teha.
101 dalmaatslast 31. mai 2014 09:37
arvan,et nad sobiksid riigikokku. istu ja vajuta nupule.
Bino 31. mai 2014 09:30
Mina ei saa aru miks mehepojad..ja ka osad naised/tüdrukud peavad vette hüppama? No mitte ei jõua kohale..
Kurat, kui selline risk juba on, et hüppad valesti vms, siis milleks riski peale välja minna? Saab ka korralikult vette jalutada või vaikselt minna ja siis ujuda seal..no milleks see hüppamine? Lihtsalt, et eputada..
kavalseadus 31. mai 2014 09:29
Ma arvan et heategevuse mõttes võib isegi mõne võtta ja maksta vastavalt vähem, aga miks siis riigitoetus ära kaob, kui see võiks alles jääda tingimusteta.
Al 31. mai 2014 09:25
Arvate tõesti et Rõivase mõtleb tõesti töökohtade loomisele??? Peamine eesmärk on töövõimetuspensionide vähendamine.

MATS 31. mai 2014 09:18
Muidugi ei hakka ükski peaga mõtlev ning mugavust armastav tööandja igasuguste santidega jamama. Aga point on tegelikult hoopiski muus. Ministeerium tunnistab sandi osaliselt töövõimeliseks ning hakkab vähem pensioni maksma. Ja lõppkokkuvõttes hoiab aastas kokku ehk kümneid või sadu miljoneid eurosid. Ongi riigil, mille eest oma riigikogujatel palku tõsta, presidendi eramõisat putitada, retsidele kolmetärni eurovanglaid ehitada ning Aafrika paljapepulisi toetada. On ju hea?
Aga puudega Eestimaa inimene, kes nüüd pooleldi nälga jääb? Nendele on vastus lihtne. Sa oled nüüd ju suures osas töövõimeline, mine tööle, teeni lisa! Ja kui ei lähe, ju sa siis oled laisk ning looder ning peadki püksirihma pingutama!
Vikatimees 31. mai 2014 09:17
see riik on loodud kodanike hävitamiseks ,mitte aitamiseks,kes ei oma raha ,tutvusi,kriminaalset tulu sel pole lootustki siin inimväärselt elada,sest pätiriik jääb pätiriigiks.
puudega 31. mai 2014 09:12
Aga miks Puuetega Inimeste Koda selle töövõime reformi pealesurumise protsessis pole iitsatanudki? Kas nemad ei saa aru, et see värk on puuetega inimeste vaenulik? Koda peaks ju olema nr 1 organisatsioon, kes puudeinimeste eest seisab? Või olen valesti aru saanud?
To esimene 31. mai 2014 08:56
Eks varsti tuleb see seadus kus inimeste töövõimetus vaadatakse uuesti üle ja paljud jäävad pensist ilma sest on osaliselt töövöimelised,selline tore riik on metel see eesti
realist 31. mai 2014 08:40
noo, kedagi see reformikava kindlasti aitab
vaata kui palju uusi reformitegijaid said hea palga peale
ah, et invaliidid? no kuskilt peab ju raha kokku ka hoidma
ka haige 31. mai 2014 08:40
Mul on sügav kuulmispuue, kuid ma olen omale leidnud sobiva töö, palka ei saa eriti palju, kuid koos pensioniga elab ära, mitte luksuslikult, kuid nälga ei jää ja üürid-arved saab makstud. Isiklikult arvan, et uue süsteemiga tuleb tõbistel lihtsalt rohkem sekeldust ja võimalik ka raha kaotust. Kes tööle tahtis saada ja kellel võimalust see sai, kuid see seadus nüüd küll kellegile paremat töökohta ei võimalda leida.