Midri ökojumestuse blogi

Sammhaaval korraliku meigipõhjani 

Õhtuleht.ee, 30. mai 2014, 10:35
Foto: niilodesign
Galeriis nähtavad pildid on tehtud põhimõttega, et näidata kuidas tavainimesest saab võluda välja kaanestaari. Ettevalmistuseks ainult professionaalne jumestus, hästi ettevalmistatud fotosessioon ja voi´la - ongi valmis. Pildid on tulem ühest projektist, mille viisin läbi fotograaf Gerli Niilo´ga.

Minule suure üllatusena oli pildistatavaks Eestis toodetud nahahooldustoodete sarja Sohvy looja, Janeli Ojaperv, kellega natuke pikemalt sarja sünnist ja põhimõtetest rääkisin. Aga sellest ehk juba järgmistes postitustes.

Fotomeigi puhul on alati ülioluline korraliku meigipõhja saavutamine. Parim viis selleks on kasutada nahka ühtlustavaid ja korrigeerivaid tooteid.

Mina alustan meigi tegemist alati näo puhastamisest(isegi kui jumestataval ei ole eelnevalt meiki peal). Seejärel valmistan naha ette järgmiste toodete peale kandmiseks: piserdan näole toonikut. Kui toonik on korralikult imenduda jõudnud kannan nahale primer´i ehk "meigikrundi".

Sõltuvalt naha olukorrast ja primer´i otstarbest valin sobiva toote. Töös olen kasutanud Couleur Caramel´i matistavat primer´it, mis ühtlustab naha pinna. Fotomeigi puhul on see eriti oluline.  Kuivema naha puhul on ettevalmistamiseks loodud tooted, mis lisaks silendavale efektile annavad nahale ka niisutust.

Jumestuskreemi kannan peale võimalikult vähe, et tulemus jääks naturaalne. Jumestuskreemi tooni valin nagu tavaliselt kas üht toodet kasutades või mitut kokku segades, kandes natuke pintsliga lõuajoonele või kaelale.

Kordan üle, et õiget tooni valides on oluline, et nägu jääks kehaga sama värvi. Kuna kael on tavaliselt kehaga üht värvi(nägu aga üldjuhul natuke heledam või punetav), siis lõpptulemus jääb harmoonilisem, kui valida toon kaela järgi. Ise kasutan igapäevaselt Dr. Hauschka jumestuskreeme (segades päevakreemiga kokku toonid nr 00 ja 01).

01 on küllaltki hästi ühtlustav ja hea pigmendiga toon, aga minu naha jaoks jääb ta siiski liialt tumedaks.

Sellepärast lisangi segusse ka 00 tooni, mida ongi soovituslikum kasutada teiste toonidega segatuna, sest ta on natuke kollaka alatooniga, mis neutraliseerib Dr. Hauschka jumestuskreemidele omast roosakat tooni.

Kui peale jumestuskreemi pealekandmist on nahal veel vaja punetusi või laike peita, siis selleks on hea kasutada mõnd jumestuskreemist parema katvuse ja paksema konsistentsiga toodet.

Siniste silmaaluste varjamiseks peab katvus kindlasti väga hea olema.

Olen viimasel ajal kasutanud Zao peitepulka silmade all ja nina ümbruses ning Dr. Hauschka peitepulka vistrike raviks, et katta ja tohterdada punnikesi.

Viimase lihvi andmiseks võib kasutada endale meelepärast puudrit. Mineraalpuudrit, kivipuudrit või lihtsalt tolmpuudrit olenevalt jällegi naha olukorrast.

Mineraalpuuder üldiselt katab ebaühtlused paremini, tolmpuuder jätab väga loomuliku tulemuse ja kivipuuder on kõige turvalisem variant toote sissehingamisega seonduvate riskide seisukohast.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee