Ehkki Eestis on Raivo Kaera raamatu «Varjatud elu» müük ametlikult peatatud, kirjutas ta suhtlusvõrgustikus Facebook, et seda saab temalt osta ja ta saadab raamatu postiga teile koju. Foto:
Nataly Koppel 30. mai 2014 07:00
15. mail poelettidele jõudnud endise üritustekorraldaja Raivo Kaera elulooraamat "Varjatud elu" võeti pärast tuntud meelelahutaja Mart Sanderi protesti ja tema advokaadi pöördumist Harju maakohtusse müügilt maha.

"Varjatud elu", mis räägib suures osas elu põletamisest, kõrvaldati kauplustest ja ka kirjastusest Hea Tegu, mis aitas Kaeral biograafiat avaldada pärast Sanderi advokaadi sekkumist.

Kirjastuse esindaja sõnul on raamatu müük ajutiselt peatatud, kuni osapooled jõuavad kokkuleppeni või langetatakse kohtuotsus.

Kui Sander ja Kaer peaksid jõudma konsensuseni, ei välista kirjastus, et hakkab raamatut uue hooga müüma. Praegu on suur osa teostest saadetud selle omanikule Kaerale Pariisi, kus ta on juba mitu aastat elanud.

Harju maakohtu pressiesindaja sõnul esitas Sander Kaera vastu hagi 20. mail ja asja menetletakse. Tegemist on kinnise protseduuriga.

"Hetkel on mind kohtuga ainult ähvardatud," ütles Kaer Õhtulehele.

"Kui saabub juriidiliselt korrektne kohtumäärus, mis keelab minu loomingu avaldamise, siis vastavalt selle sisule kas nõustun sellega või esitan kaebuse.

Ilmselt viimast, sest advokaadi soov on olnud terve raamatu keelustamine, mis pole autoriõiguste ega põhiliste inimõigustega kooskõlas, kuna raamat ei ole kirjutatud Mart Sanderist, vaid minu elust," selgitas Kaer.

Ta ütles, et temani pole jõudnud samuti ühtegi kohtuhagi.

Raivo Kaer, kes tegeles üle kümne aasta tagasi Eesti artistide kontsertide korraldamisega, sai tuntuks 2000. aastal seoses läbikukkunud tormikahjustuste heategevuskontserdiga Rakveres.

Praegu minevat tal palju paremini. Kaer on rääkinud avalikult ka oma tervisest, väites, et tal avastati B-hepatiit ja tal on tõsised epilepsiahood.

"Varjatud elu" on Kaera esimene raamat ja ta soovib kirjutada sellele järje ning enne seda avaldada esimese romaani.