Eesti uudised

Surnuaiakülastaja: murraksin kuradi hauarüvetajatel käed! (44)

LISA KOMMENTAAR

harjumaalase koerad to zz 1. juuni 2014 02:50
Me oleme muidu hästikasvatatud koerad aga inimeste rahula rüvetajatel hammustaksime käed otsast ja peremees vist lööks siukestel alalõua küljest ära,kui peale satuks.
zz 31. mai 2014 08:35
..nemad võtaksid sult senikaua munad maha..
ooo 30. mai 2014 22:31
koeraga vanaema, aga oled ikka märganud, et koeraga on keelatud surnuaial käia! Normaalse kristlase jaoks peaks olema arusaadav miks nii.
Aga tõepoolest, tuttavad on rääkinud, kuidas sealsamas raadil lahtiselt penid ringi jooksevad, ka haudadel. Ja omanikud ütlevad süüdimatult, et ei hakka mina tänavat pidi ringi käima
Ära plära 30. mai 2014 23:09
Raadi surnuaial peab vanainimesel mingi turvategelane kaasas olema, kasvõi suur koer. Lubja tänava sotsmaja asukatele meeldib seal inimestelt asju varastada.
On ka röövimisi olnud. Aga noh, kristlane peabki teise põse ette keerama ja oma rahakoti ära andma, eks ole?
konkreetselt 31. mai 2014 08:08
on Raadi väravatel koeraga sisenemise keelu märgid.
Võiks 31. mai 2014 23:06
Võiks kuidagi siis need kuradi parmud kah sealt minema saada.....
Sandra 30. mai 2014 21:52
Mina olen 14, aga ikka on kurb lugeda/vaadata kui keegi rüüstab teiste haudasid, ma arvan, et nad ise ka ei tahaks et keegi nende haua peal selliseid jubedusi teeks...
Juss 30. mai 2014 20:21
Peaks tegema mingi kaitsesüsteemi, näiteks kui nolk hauakivi ümber lööb või paigalt tõstab lööb jalad plaksti hundiraua vahele. Vot see oleks paras palk!
Eks 30. mai 2014 20:00
Venelaste kättetöö kes veel sellised debiilikud vöivad olla! Peaks aljossa kah öhkulaskma vöi viigu grimmi sitt ära!
See Narva mnt Maxima 30. mai 2014 19:47
...Selles poes käib kohalik pätibande oma sisseoste tegemas ja varastamas.
Satutakse ka surnuaiale jooma - nähtud küll, kuidas poest väljudes kurss kalmistule keeratakse, pudelid näpu vahel.
raivo 30. mai 2014 14:11
üleskutse igasugu pättidele,jätke palun surnud rahule.

Vanaema 30. mai 2014 13:39
Loomulikult käin surnuaias koeraga. Lasen lahti kohe kui keegi peaks kasvõi ühe üleliigse sõna ütlema. Ta istub või lamab kõrval ja ei lahku ilma käsuta kuhugi.
elmar 30. mai 2014 13:04
see on see vaba kasvatus,lastakse poisitatil pättusi teha,vaja varjatud jälgimine organiseerida,ega siis südaööl selliseid asju tänapäeval ei tehta,ikka siis kui poed lahti...
omakaitse 30. mai 2014 12:17
Avalikustada fotod lehte jne. Mitte hakata rääkima mingist privaatsusest või elu rikkumisest .Nii see karistamatuse tunne tuleb .Üleüldine hukkamõist ja süütunne omaste jasugulaste tuttavate ees ohjab kummipäid
Kodanik 30. mai 2014 11:58
Kuulsin...kuigi hästi ei kuule enam kuidas üks kaasmaalane ütles invaliidi kohta lehm surnuaias...
Muhhaboi. 30. mai 2014 11:13
Mis seos siin valimaskäimisega on? Kui, siis vastupidine, inimesed ei käi valimas sest on riigikorralduses sügavalt pettunud. "Valid ja valid aga pättused, röövimised, vandaalitsemised aina sagenevad" Inimesed on apaatseks muutunud ja aina apaatsemaks muutuvad. Muidugi, ega ühiskonnaelu turvalisuse tagamine riigi poolt pole valaimispassiivsuse ainus põhjus aga osa sellest kindlasti.
30. mai 2014 10:42
Igaühel tekib hauarüvetajate vastu ääretu viha, aga omakohus siiski ainult soodustab uut vägivalda. Ja mida tähendab siiski karjumine, et anname peksa jne? Sinna see viha jääb, pigem võib peksa saada keegi asjasse üldse mitte puutuv inimene, sest vaja on viha välja valada, aga asja tõsisem uurimine nõuab aega ja vaeva. Meie ühiskond on ükskõikne, selles on häda. Me ei käi valimas ja kui vandaalitsetakse, siis ehk keegi karjub, aga enamik pöörab pilgu lihtsalt kõrvale ega hakka ennast sellesse "asja" segama. Surnuaias käib palju inimesi, kelle lähedased on sinna maetud, neid on seal kogu aeg, midagi nad ikka märkavad; midagi märkavad kindlasti ka need muidu läbirändajad, kes siiski ise vandaalitsejad ei ole. Pätid saab politsei kindlasti kätte, aga inimesed peavad abiks olema. Muidu ei teki pättidel ka hirmu ega hakka nad surnuaiast eemale hoidma. Kindlasti saab vajadusel ka valvuri palgata jne. See asi tuleb kindlasti lahendada seaduse jõul.
NÄT 30. mai 2014 10:42
Väike kahtlus on pikemat aega,et sellise perioodilisuse taga võib olla mingi kodukootud satanistide kamp kelle uusliikmete vastuvõtu riitusse kuulub ka kalmistul laamendamine.
Tartu linnavalitsusele 30. mai 2014 10:37
Probleem on Lubja tänava sotsiaalmaja ja Maxima poe vahelises trajektooris. Süü lasub linnavolikogul ja tema ahnusel, et sinna pood ehitada lasti. Nüüd pangu sinna MuPo valvama.
babuška 30. mai 2014 11:49
Elan ise selles kandis ja ei ütleks, et need vandaalitsemised on seotud poe eksitentsiga. Need lõhkujad on päris tavalistest peredest nagad, kes tunnevad karistamatuse võlusid. Lõhuti ja laamendati ka siis, kui polnud mingit poodi ega sotsmaja, aga MUPO peaks olema igas surnuaias küll.

Vanem inimene 30. mai 2014 10:24
Kuna on nii palju hauaplatse hooldada siis pigem tuleb mõni mutike appi vahel...Aga jah mõni inimene peaks aasta algusest juba märke tundma,et teiste asjad tuleb heaga tagastada...
seal jah 30. mai 2014 10:19
on ikka linnavalitsuse süüd ka. Raadi puhul on tegemist vist küll maailma esimese surnuaiaga, kus öö läbi tänavavalgustus põleb. Ja surnuaia peatänavast on tõepoolest saanud linna äärde kerkinud uue elamurajooni jaoks jalgteee kesklinna. Liigutakse lisaks ratastele ka koertega, lahtiselt muide. Ei ole veel kuulnud, et menetlusteenindus ega politsei seal korrarikkujaid trahviks.
babuška 30. mai 2014 09:58
Käin üsna sageli selles samas kalmistul ja mida ma näen. Väga vähe lapsi on seal koos vanematega haudu koristamas, küünlaid-lilli viimas. Kui need lapsukesed ongi kaasas, siis tihti oma jalgrattakestega, aga surnuaias ei sõideta rattaga.Või olen ma millestki valesti aru saanud.Kuna kalmistut läbib ilus lai nn. peatee, siis sõidavad seal ka täiskasvanud ratastega,ja lausa peredega minnakse sõites. Kust siis saavad need lapsed õige teadmise kalmistukultuurist, kui vanematel endal pole sellest aimu.
mina_ise 30. mai 2014 13:26
Miks ei vöi kalmistul rattaga söita ? Kui nn. peateel , siis see pole küll mingi probleem . Ratas ei tee palju müra ja ei sega kedagi , kui söitjad lausa ei ralli . Minu arvates on see vägagi ilus , kui terve pere ratastel omakste haudu külastab . Nii öpivadki lapsed maast madalast kalmistut austama .
babuška 30. mai 2014 21:12
kulla inimene, asi ei ole müras vaid selles, et surnuaed on rahupaik, kus käiakse jalgsi, ei joosta, räägitakse vaikselt.Jah, võib-olla olen naiivne 60-ne aastane, kuid mind on niimoodi kasvatatud ja õpetatud. kalmistu on inimeste viimane rahupaik ja meie, elavad,saame sealsed toimetused korda ajada ratastel sõitmata.Minu lapsepõlves jäeti ratas surnuaia värava taha, mitte ei mindud sellega väravast sisse, sõitmine ei tulnud mõttesegi.
Inimesed, vaadakem ringi, ehk märkasite. 30. mai 2014 09:31
Raske on uskuda, et on tühipäid, kes lähevad ja lõhuvad kellegi viimse puhkepaiga ja saavad rahulduse. Mis on selle haiguse nimi, kuidas seda ravida? Üks kommija ütlest, et kõige julmemal viisil.
MADIS 30. mai 2014 09:22
Põhjusi on mitu
Praegu propageeritav vabakasvatus ning karistamise keelustamine muutub praktikas pahatihti hoopiski kasvatamatuseks.
Eetiliste ning religioossete väärtuse puudumine. Miski pole enam püha.
Praktiliselt karistamatuse tunne pluss teadmine, et ega politsei nagunii ei leia, isegi kui sellise pisiasjaga tegelema hakkakski.
Igavus ning tegevusetus. Midagi teha pole, tööd teha ei taha, lihased pakatavad jõust ning vajavad rakendust.
Alkohol ning kambavaim.
Väärastunud vaated. Kummaline rõõm, et saaks midagi lõhkuda, kellelegi anonüümselt sitta kokku keerata, kedagi vihastada.
54 30. mai 2014 09:20
no ma ei tea, Helsingis nt. pannakse õhtul kell 8 surnuaiaväravad lukku, politsei sõidab läbi ja annab teada et nüüd kõik ja turist mine ära välja, normaalne
!!! 30. mai 2014 09:28
Pätikindel tara, lukustatavad väravad, valvurid ning turvakaamerad... Mida see kõik maksma läheks ja kes maksaks? Riik? Linn või vald? Puruvaene ning vaevu ots otsaga kokku tulev kiriku kogudus? Selle kõige organiseerimine ning tööshoidmine eeldaks näiteks kopsakat surnuaiamaksu, aga teatavasti kuulutati meil hiljuti selline maksustamine õigustühiseks ning ebaseaduslikuks.
!!! 30. mai 2014 13:09
Miinused miinusteks aga olgem ausad . kõik turvameetmed taanduvad lõppkokkuvõttes ikkagi rahale. Et kes see maksab ning mis see maksma läheb. Ja kust see raha võetakse.
Teine variant, rangus vandaalide suhtes, et pätid ära hirmutada, on kahjuks liberaalses euroühiskonnas välistatud. Näiteks see et surnuaiavandalismi uurimine oleks meie politseile prioriteet, kuhu suunatakse parimad jõud ning helgeimad pead. Et kohus karistaks selliseid vandaale 5-10 aastase sunnitööga. Või et nad saaks keskaegse õiguskorra praktika järgi avalikku ihunuhtlust ning häbiposti panemist.
tuletan meelde 30. mai 2014 20:26
et surnuaia direktor on krooni tulekust saadik kogunud raha surnute järglastelt, viidates Tartu linnavalitsuse korraldusele. Maksta tuleb platsile maetute kontide pealt ja kui tähtaeg kukub, jälle uuesti ja uuesti. Kuii ei maksa, maetakse peale.
Mujal Eestis ei ole sellist maksu kunagi kogutud ja kui Jõhvis taheti seda tegema hakata, pöördusid inimesed õiguskantsleri poole ja sellist maksu ei ole võimalik kehtestada.
Kuhu see raha läinud on, kui selle eest ei saada ei aedu ega väravaid ehitada ei Raadi ega Ropka kalmistul, sest palka saavad kaskummend inimest otse linnavalitsusest.
See Narva mnt.poolne osa nagu ka tagumine surnuaia äär on direktoril olnud aastaid lihtsad prugi kogumiseks, oksad ja lehed ja hunnikud,
See sissepääs Maxima juurest on olnud aastaid avatud, võõras ei saa arugu, et surnuaeda satub. Juba enne Maximat on noored mehed seal aastaid viina visanud, ega peateest kaugemale ei julge ukinda minnagi ja ega seal teidki ole, mingi konarlikud vana murukamaraga kunagised ilusad kruusateed. Talvel ei saa isegi peateelt läbi, lumi, jää ja veeloigud.
Nii et selle kogutud raha eest peaks saama ilusad piirdeaiad, väravad, teed korrastad, rääkimata kaameratest ja miks ein võiks need kaskummend palgasaajat seal ka valves olla vahepeal.
Vabadusest 30. mai 2014 09:07
Keegi mainis, et võib kummardada ja uskuda keda tahes. Teoorias jah, aga praktikas sõidab tihti satanismi ja mõndadel agressiivsete müstiliste koolkondade praktikutel katus ära ning nende käitumine muutub neid ümbritsevatele inimestele ja ühiskonnale ohtlikuks. Ei ole nii, et sodib plangu peale ringi sees viisnurga ja siis kustutab selle kohe ära kui keegi tuleb. Pigem ikka nii, et käib justkui rahulikult tänaval, siis näeb tulemas kedagi kel keti otsas rist kaelas, kargab ligi tõmbab selle jõuga ära ja karjub elagu Lutsifer. Või muud vandalismiaktid, a la pühapäaikade rüüstamine, loodukaunite kohtade läbustamine jne. Sellistele võiks kommarist eks-pääminister koerad kallale saata ;) (mis sest et vägivald tekitab uut vägivalda)
viljandlane 30. mai 2014 08:58
Kõik hakkab kodusest kasvatusest ja suhtumisest esivanematesse!Kui lapsele ei tehta maast-madalast selgeks,mis on püha ja mida mingil juhul teha ei sobi,juhtubki nii,et minnakse surnuaeda ja lõhutakse hauatähiseid nagu need oleksid võrdsed näiteks mingi vana kõdunenud planguga.Selliste tüüpide tabamisel võib neil loomulikult mõned kondid murda,et asi paremini meelde jääks!Sama peaks tegema ka satanistidega,kummardagu,keda tahes,kuid surnuaed jätku rahule!Mul ei tule mõttessegi kalmistule näiteks kusele minna....!

pole vaja murda... 30. mai 2014 08:48
...sest KARMA IS A BITCH! Varem või hiljem tuleb sellistele värdjatele või siis nende lastele karistus kõrgemate jõudude poolt ja siis ärgu imestagu et miks mina nii sita saatuse olen saanud.
Täpselt... 30. mai 2014 08:46
... taoksin näpuluud puruks.Miks on mõnedel küll nii suur RAEV kalmistute vastu???
Jürka 30. mai 2014 08:41
Nimede ja nägude avalikustamisest ei ole abi. Tulebki sellistel käed murda, muu ei aita.
---- 30. mai 2014 08:33
Kuidas võib nii häbitu olla? Tõenäoliselt tegemist noorte nolkidega... Vaevalt, et neile väga meeltmööda oleks, kui nende vanemate haudasid niiviisi lõhutaks ja rüvetataks !
babuška 30. mai 2014 09:50
sellised ei teakski kus nende vanemate hauad on. pärast matust enam surnuaeda ei minda. Ilmselt pole nende nolkidega kunagi lapsepõlves surnuaias käidud. Kui oleks, siis vast oleks ka räägitud mis tähendus sellel paigal on.
Yheks lahendseks pakuks välja 30. mai 2014 08:33
et nimet pood EI TOHI alkoholi myya. Või tuleb Raadi kalmistu poepoolne kyl kolmemmeetrise aiaga piirata ja kõogu ehituskulu tasuvad vandaalid.
n20 30. mai 2014 08:44
Kui tegemist ongi vaimuhaigete inimestega? Alkohol siis ei pruugi mängus olla. :(
hmm 30. mai 2014 08:20
ja ehk aitaks noori pätte ohjata nende nimede ja nägude avalikustamine.
ulme 30. mai 2014 08:14
Need inimesed kes lht teiste inimeste rahu rikuvad ei olegi isegi inimesed vaid värdjad. Ei osata üldse austada surnu rahu ja teiste vara