Tallink SuperstarFoto: Küllike Rooväli / Postimees
Kristin Aasma 29. mai 2014 21:48
Tallinki Superstari pardalt kukkus täna õhtul kella poole üheksa paiku merre meesterahvas. Meest ei õnnestunud enam elustada.

Traagiline juhtum leidis aset Aegna ja Naissaare vahel. Kella 20.30 paiku sai laeva meeskond reisijatelt teate, et inimene on üle parda, rääkis Tallinki pressiesindaja Indrek Raudjalg Õhtulehe veebitoimetusele. "Kas tegemist on õnnetuse või millegi muuga, seda ei oska praegu veel öelda," ütles Raudjalg.

Laev, mis oli väljunud Tallinnast Helsingi poole kell 19.30, pööras ringi ning veeskati päästemootorpaat. "Inimene õnnestus veest leida, teda püüti elustada, kuid see ei õnnestunud," sõnas pressiesindaja.

Kella kolmveerand kümne ajal oli kohale jõudnud ka piirivalvekaater, mis toimetab hukkunu Tallinnasse. Laev jätkab pärast seda reisi Helsingi suunas.

Tallinki Superstar hilineb Helsingisse poolteist tundi, ütles Raudjalg.

Mehe isik ja rahvus ei ole esialgu teada. Juhtumi asjaolude väljaselgitamisega tegeleb politsei.

Õhtulehega kõnelnud reisija Superstarilt ütles kella veerand üheteistkümne paiku, et laev jätkab teed Helsingi poole ning inimesed laeval on rahunenud. Reisija ise juhtumit pealt ei näinud, vaid kuulis juhtunu asjaoludest vestluses laevatöötajaga.

Reisija sõnul on meri suhteliselt vaikne, kuid on tihe udu. Reisijatele öeldi, et laev jõuab Helsingisse kell 23.30.