Maailm

Taksojuhi tapnud Saksa satanistid said inspiratsiooni "Harry Potterist" (20)

Aadu Hiietamm, 30. mai 2014, 07:00
MÕRVARI EESKUJU: Üks kirvemõrvaritest nimetas oma eeskujuks «Harry Potteri» raamatute ja filmide tegelaskuju – kurja ja sadistlikku nõida Bellatrix Lestrange’i, keda fotol kehastab näitleja Helena Bonham Carter. Foto: Topfoto/Scanpix
Kaks noort sakslast sõitsid mullu Prahasse, kus tapsid 42 kirvehoobiga juhusliku taksojuhi. Tübingeni maakohus mõistis 22aastase Hendriku kolmapäeval eluks ajaks vangi. Kuna tema kaaslane Jan oli veretöö ajal vaid 16aastane, siis pääses tema 10aastase vabaduskaotusega, vahendab Focus Online.

Hendrik M. (22) ja Jan D. (17) sõitsid mullu juunis Saksamaalt Baden-Württembergi liidumaalt Rottenburgist Tšehhi pealinna Prahasse. Nad võtsid kaasa kirve ja mutrivõtme, et nende abil kedagi tappa.

Prahas valisid nad juhuslikuks ohvriks taksojuhi. Musta värvi riideid kandnud Hendrik ja Jan palusid 8. juuni õhtul end sõidutada äärelinna kalmistule.

Seal ründasid nad taksojuhti kirve ja mutrivõtmega. Viimane üritas põgeneda, kuid edutult. Ekspertiis tegi hiljem kindlaks, et taksojuhti oli tabanud 42 kirvehoopi. Noormehed varastasid ohvrilt käekella, mobiiltelefoni ja mõni tuhat krooni.

Seejärel peitsid nad laiba põõsastesse ja sõitsid taksoga mõrvakohalt vaid pool kilomeetrit eemal asuvale parkimisplatsile.

Nad veetsid öö taksos, nagu poleks midagi juhtunud, ning järgmisel hommikul käis Hendrik ühes haiglas käel olnud haava õmblemas. Jan oli tema kätt taksojuhi tapmise ajal kirvega kogemata vigastanud.

Prahast lahkusid nad rongiga 10. juuni hommikul. Kuus päeva pärast mõrva võeti noormehed kodulinnas vahi alla.

Jan oli unustanud taksosse paberi, millel oli tema nimi.

Noormeeste ohvril, 13aastat taksot sõitnud Jan Knytlil oli kolm last vanuses neli kuni 17 aastat esimesest abielust. Tema uus elukaaslane oli viiendat kuud rase.

Pärast poja sündi pani naine talle isa järgi nimeks Jan.

Lapsest saati agressiivsed

Uurimisel selgus, et nii Hendrik M. kui ka Jan D. said inspiratsiooni satanismist ja vampirismist. Neile meeldisid vägivaldsed filmid ja muusika.

Prokuröri sõnul olid mõrvarid juba lastena olnud agressiivsed ja saanud ravi psühhiaatriakliinikus.

Hendrik, kelle IQ on 109, oli rääkinud psühholoogile, et temas peitub koletis. Uurijad leidsid, et Hendrik peab end "Harry Potteri" romaanide ja nende ainetel tehtud filmide tegelasena tuntud kurjaks sadistlikuks nõiaks Bellatrix Lestrange’iks.

Janil diagnoosisid arstid raske arenguhäirena tuntud Asbergeri sündroomi, mis on üks autismi spektri häiretest.

Kaks aastat tagasi tutvunud Hendrik ja Jan rääkisid uurijatele, et üritasid esimest korda kedagi tappa juba mõni kuu enne Praha veretööd.

Tookord valiti Metzingenis ohvriks üks juhuslik autojuht, kellel õnnestus viimasel hetkel põgeneda.

Noormehed rääkisid ka, et neil oli kavas pärast Praha veretööd sõita Inglismaale ja Šotimaale, et külastada vanu kalmistuid ja käia Harry Potteri jälgedes.

Tõenäoliselt oleks ka mõni inimene teise ilma saadetud. Kiire vahistamine tõmbas sellele plaanile kriipsu peale.

Poolteist kuud kestnud kohtuprotsess Saksamaal Tübingeni maakohtus toimus suletud uste taga, sest üks kurjategija oli alaealine.

Kohtusaali lubati vaid kurjategijate ja nende ohvri omaksed. Tapetud taksojuhi perekonna advokaat Tomas Raba ütles ajalehele Bild:

"Perekond kannatab pärast niisugust brutaalset mõrva tänaseni hingelise trauma all. Nad tulid protsessile, et näha kuidas mõrvarid kohtu ees seisavad ja kuidas neid karistatakse."

 

Taksojuhtide mõrvad jätkuvad

Tšehhi politsei jahib juba üle kuu aja Prahas sarimõrvarit, kes on tänavu tapnud kolm taksojuhti ja tõenäoliselt ka ühe naispensionäri, vahendab veebiväljaanne www.prag-aktuell.cz.

Kaks mõrva pandi toime veebruaris ja kaks ööl vastu 11. aprilli, kui kurjategija tappis lasuga pähe 26aastase ja 60aastase taksojuhi.

Politsei peab võimalikuks, et pärast topeltmõrva kehastus tapja mõneks tunniks ise taksojuhiks ning sõidutas ühe ohvri autoga ise inimesi.

Veretööde motiiv on seni teadmata.

20 KOMMENTAARI

a
allar_ 6. juuni 2014, 09:25
Harry Potter valmistavat noorsugu ette ülemaailmseks diktatuuriks e Uueks Maailmakorraks. Otsige Potterist demokraatiat, te ei leia seda.
Kuid ma...
(loe edasi)
õ
Õhtuleht!!! 31. mai 2014, 12:19
Õppige pealkirju koostama!!! Mis satanistid?? Kaks psühhopaati!! Said inspiratsiooni Harry Potterist?? Teie teooria järgi saavad satanistid inspiratsi...
(loe edasi)
Loe kõiki (20)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee