Eesti uudised

Kross: Savisaar keeldub konkursist Tondiraba spordikeskusele juhi leidmiseks (55)

Toimetas Kristin Aasma, 29. mai 2014 20:20
Eerik-Niiles KrossFoto: Peeter Langovits / Postimees
Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooni esimehe Eerik-Niiles Krossi sõnul ei ole kahtlust, et avatava Tondiraba spordikeskuse juhataja koht on juba määratud iluuisutajale Jelena Glebovale, kuna linnapea keeldus volikogu istungil spordikeskuse juhi leidmisest avaliku konkursiga.

„Tänasel istungil otsustati Lasnamäele asutada Tondiraba Spordikeskus," ütles Kross. „Muuhulgas on linnapea juba varem otsustanud, kellest saab avatava spordikeskuse juhataja."

Samal teemal

"Kuna eelnõus seisab, et spordikeskuse juhataja määrab, käsutab ja vallandab linnapea, tundsid volinikud huvi, kas see saab olema hiljuti Keskerakonnaga liitunud ja ootamatult sportlaskarjääriga lõpparve teinud Glebova," ütles Kross. "Savisaar kinnitas, et ta on üks kandidaate. Ühegi teise kandidaadi nime ei nimetatud."

Krossi sõnul esitas IRL-i fraktsioon ka muudatusettepaneku, mille alusel leitaks spordikeskusele sobiv juht avalikul konkursil. "Ootamatu ettepaneku tõttu pidi volikogu esimees Toomas Vitsut Savisaarelt nõu küsima, mille peale viimane resoluutselt pead raputas," selgitas Kross.

Krossi sõnul ei ole selline ametite kinkimine Keskerakonnas midagi uut. Nii mitmedki "vihmavarjuhoidjad" on endale lojaalsuse eest mõne ameti või sihtasutuse juhi koha saanud.

"Glebova on väga hea iluuisutaja ja võimalik, et temas on ka poliitiku potentsiaal, ent juhtimiskogemus tal siiski puudub. Seetõttu tekib küsimus, milliste kriteeriumide alusel linnavalitsus juhikohti jagab," ütles Kross.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee