Eesti uudised

Ivi Eenmaa: Potjomkin on Tallinna lisaeelarve kallal (31)

Toimetas Kristin Aasma, 29. mai 2014 19:05
Tallinna linnavolikogu liige Ivi EenmaaFoto: Tiina Kõrtsini
Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Ivi Eenmaa sõnul on Tallinna 2014. aasta esimene lisaeelarve eelmäng Riigikogu valimisteks, mis tagab linnapeale võimaluse taaskord mitmeid linte lõigata.

"Tallinna linnavalitsus esitleb näiliselt hiiglaslikku 19,5 miljoni eurost lisaeelarvet, mis tegelikkuses on bluff, sest tulude osa moodustab neli miljonit eurot riigilt saadud lisavahendid, viis miljonit eurot kavatsetakse laenata ning 6,6 miljonit eurot on loodetud suurem maksude laekumine," ütles Eenmaa. "Tavapäraselt tehakse lisaeelarvet, et korrigeerida tulusid ja kulusid, kuid sel korral võetakse veel lisaks 5 miljonit eurot laenu. On äärmiselt arusaamatu, mille jaoks on linnapeal tarvis praegu võtta laenu ja suurendada linna laenukoormust."

Eenmaa sõnul ei saa Reformierakonna fraktsioon taolise kampaania lisaeelarvega nõustuda ning esitab omapoolsed muudatusettepanekud, edastas Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon. "Meie fraktsiooni hinnangul vajavad lisaraha Tallinna teed ja tänavad, tänavavalgustus, lasteaiaõpetajad, lasteaiad investeeringuteks, aga ka Botaanikaaed ja Pirita Vaba Aja Keskus," sõnas Eenmaa.

"Käesoleva lisaeelarve kontekstis saab võrrelda linnajuhtimist Jevgeni Schwarzi muinasjutuga "Kuningas on alasti", kus rätsepad tegid küll hoolega tööd aga ometi jäi kuningas oma uhkuses ja ilus alasti, mida kõik teadsid ja keegi ei julgenud välja öelda," lisas Eenmaa.

Samal teemal

29.04.2014
Kross: Savisaar keeldub konkursist Tondiraba spordikeskusele juhi leidmiseks
29.04.2014
Tallinna meer: lisaeelarve toetab transporti, haridust ja sotsiaalhoolekannet
29.04.2014
Sotsiaaldemokraadid asusid Tallinna linnavolikogu istungit venitama, minnakse ööistungile
22.04.2014
Tallinna kiirabi saab lisaeelarvest miljon eurot