Elu

"Saime Bakuus parema koha kui Ott Lepland!" (11)

Katharina Toomemets, 29. mai 2014, 07:00
 
"Tudengite Eurovisioni lauluvõistlusel osales 21 riiki. Jäime jagama 4.-5. kohta ja mida rohkem mõelda, seda enam tuleb tunnistada, et see on fantastiline saavutus! Ma ei väsi kordamast, et see on parem koht kui Ott Leplandil Bakuus," muigab vokaalansambli The Fews liige Mihkel Annus. Bänd naasis eelmisel nädalal Bakuust tudengite Eurovisionilt.

Eesti vokaalansambel jäi rahvusvahelisel tudengite Eurovisionil jagama 4.-5. kohta

Meenutuseks – aastal 2012 korraldas Bakuu Eurovisioni pärislauluvõistluse. Seal esindas meid Ott Lepland looga "Kuula" ja saavutas kuuenda koha. Mihkel ütleb, et emotsioonid tudengite Eurovisionil ehk võistlusel "Univision Song Contest" koos Moldova esindajatega 4.-5. kohta jagades olid kahetised. "Hääletuse ajal olime pikalt kolmandal kohal ja kaks viimast hääli andnud riiki olidki need, kes meid tahapoole lükkasid."

Vahe kolmanda koha pälvinud Ukrainaga oli vaid 7 punkti, esimese koha saavutasid Indoneesia esindajad. "Siiski on see parem saavutus kui Ott Leplandil Bakuus," muigab Mihkel.

Bänd sai kokku gümnaasiumis õppides

Suurvõistlusele pääses ansambel The Fews pärast seda, kui oli võitnud Tallinna Tehnikaülikoolis korraldatud tudengieurovisiooni. "Korraldajad andsid meile aprilli lõpus teada, et saame esindada Eestit Bakuus üle-

maailmsel võistlusel," ütleb Mihkel. Võistluseks valmistumiseks bändil suurt aega aga ei jäänud ? juba 14. mail sõideti Aserbaidžaani ja kuna mai lõpus saavad enamasti tudengid ka kooliga ühele poole, tuli kõvasti graafikuid ümber korraldada. "Õppejõududega tuli rääkida, et oleme nädal aega ära ja kas saame tähtsaid eksameid järele teha," selgitab Mihkel. Õnneks olid kõik õppejõud väga toetavad.

Ansambel The Fews sai alguse 2008. aastal Inglise Kolledžis. Nimi leiti lihtsalt – see on lühend Tallinna Inglise Kolledži motost "For excellence we strive" (püüdleme täiuslikkuse poole – ingl)" Kui lõpetama hakkasime, mõtlesime, et ei ole mõtet laiali minna ja tegime ikka muusikat edasi." Esialgu oli ansamblis kümme lauljat, nüüd on neid alles jäänud kuus. Bakuus aga käidi viiekesi. "Viie inimese reis maksti ainult kinni," selgitab Mihkel. Liisutõmbamisega kedagi siiski välja ei jäetud. "See inimene jäi välja, kes nagunii tulla ei saanud – ta oli endale maisse juba nii tiheda graafiku sättinud." Asendada tuli veel üks bändiliige, kelle graafikusse Bakuusse sõit samuti ei mahtunud. Asendust aga kaugelt otsida ei tulnud ja hädast päästis seltskonna ühe ansambliliikme õde.

Univisonil esitas ansambel lauljatar Imogen Heapi loo "Hide and Seek". "Kui päris Eurovisionil tohib osaleda ainult omaloominguga, siis seal olid üle poolte kaverid," selgitab Mihkel. "See lugu on kaua meie repertuaaris olnud, publik armastab seda ja osalesime sellega ka tudengite Eurovisionil. Oli loogiline sama lauluga lõpuni välja minna," räägib Mihkel loo valiku tagamaadest.

Võistlus peeti Heidar Aliyevi palees, mis mahutab ligi 2200 inimest ja Mihkli sõnul esineti peaaegu täismajale. Võistluse ülesehitus on nagu päris Eurovisioni lauluvõistluselgi – kõigi riikide esindajad kannavad oma lood ette ja neid hinnatakse. "Igast riigist paluti peale esinejate kaasa kutsuda ka üks tudengist žüriiliige. 21 inimesest koosnev žürii hindas esitusi peaproovis, lõppvõistluse lõpus saime tulemuse teada."

Kohapealne seltskond oli Mihkli sõnul äärmiselt toetav, osalejad said omavahel väga hästi läbi. "Võistluse võitis üks teine vokaalansambel, nad laulsid neljakesi ja nendega saime kohe alguses väga headeks sõpradeks. Meil oli hea meel, et nad võitsid – Eesti andis oma 12 punkti ka neile. Kui meie nende ees võitnud oleksime, siis oleks häbi olnud," ütleb Mihkel.

Koheldi Bakuus kui staare

Bakuus veedeti kogu nädal. "Esimesed päevad keskenduti meie ringisõidutamisele – istutati bussi ja viidi vaatamisväärsuste juurde. Kolmandal päeval oli meil esimene kokkupuude produktsioonitiimiga, kes oli väga professionaalne. Siis jõudis meile kohale reaalsus ? et läksime sinna ikkagi võistlema, mitte lulli lööma," räägib Mihkel. Kolm viimast päeva veedetigi peaaegu ainult võistluspaigas. "Tegime ise proovi või

ootasime, kuni teised proovi tegid."

Üldiselt koheldi võistlejaid aga kui kuninga kasse. "Hotell oli väga luksuslik, söögid samuti. Meid viidi iga kord uude kohta sööma. Tundus, nagu me olekski staarid – kõik tehti ette-taha ära," kirjeldab Mihkel.

"Tagasi sõites arutasime, kui palju see ühe inimese reis maksma oleks võinud minna. Mõtlesime välja, et ühe inimese selline kohtlemine nädal aega maksaks 2000 eurot. Kui ma juhuslikult miljonäriks ei saa, ei suuda ma sellist kohtlemist endale kunagi rohkem lubada!"

11 KOMMENTAARI

m
mõtiskleb 29. mai 2014, 10:29
Oh-jah, kas tõesti on eesti inimesed nii õelad ja tigedad? Siinse kommentaariumi põhjal jääb küll selline mulje, kahjuks! Kas ei võiks mõelda positiiv...
(loe edasi)
t
TongiHot 29. mai 2014, 10:20
Te olete mitu korda paremad kui Ott. Kui Eurovisiooni võidab Indoneesia on tegemist erakorralise sündmuse ja imelaadse kordaminekuga kogu planeedil.
Edukat Jätku!
Loe kõiki (11)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee